Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

rusi ce postati ozbiljan faktor kad ljudi iz celog sveta budu dolazili u rusiju da zive, a ne obratno. sta rusija proizvodi, gde su jaki, sta imaju oni konkretno da ponude svetu za prodaju osim energenata, koja je to privredna grana rusije bitan faktor u medjunarodnoj konkurenciji? mozda ima jos ponesto, ali je to mizerno u odnosu na teritoriju i broj stanovnika.

 

Da,zaista-da li je neka zemlja bitan faktor pokazuje to koliko ljudi dolazi u nju da zivi :)

No navikne se covek vremenom na tvoju uvrnutu logiku kojom se trudis da nam zamazes oci ;)

Dakle,po tvojoj logici Kina nije nikakav bitan faktor u svetu,a ni Indija-pitam se samo sto iko mora da dolazi tamo da stanuje pored par milijardi stanovnika i od koga je ono MMF bese trazio pomocna sredstva kada je izbila ekonomska kriza,al' ajde :)

Uostalom,nisu samo energenti kada je Rusija u pitanju vec i dosta toga drugoga-pogledaj slobodno na netu koja je drzava najveci izvoznih mnogih interesantnih i prilicno retkih industrijskih sirovina u svetu,a negde u prvom redu platine koja ima vecu trzisnu vrednost nego zlato ;)

Plus da ne pominjem trgovinu/proizvodnju oruzja gde su Rusi tu negde na ravnoj nozi kao Ameri ako ne i iznad-dobar deo azijskih zemalja popunjava arsenale bas ruskim oruzjem,ili kupuje licence pa pravi svoje kopije istih(kao Kina npr)ma sitnica je to jedna bas jedno malo trziste-Azija najveci i najnaseljeniji kontinet,al bitno da Rusija na globalno skali nema neku ulogu sem energenata :)

 

mislim, to je zemlja cija je vlast toliko "sigurna u sebe i nema sta da krije" da moraju da hapse kasparova kad dodje na protest. :) tragicno i komicno u isto vreme, koliko je ta zemlja zapravo velika a slaba.

 

Dogodjaji u Osetiji nam pokazuju,sta moze i u buducnosti da se ocekuje od Rusije kada su u pitanju medjunardne krize-osvesti se,nisu ovo vise 70 i 80te,brljarije u Avganistanu i zlatno doba komunizma :)

 

ali, ljudi vole "cvrstu ruku", pa eto im. i ovi rusofili po srbiji sto svrsavaju na putina jer se on nekome "najebo keve i pokazao da ne moze to tako" su jos besmisleniji. a meni je uvek tuzno kad vidim na kioscima knjige o putinu, onako velika slika na koricama, kao to je neki "spasilac, idol" ili sta ja znam. tuzno mi je zbog toga sto pomislim kako je to idolopoklonstvo u nasem narodu posledica PODANICKOG metaliteta, i mentaliteta sluge koji jedino ceni cvrstu ruku, gvozdenu pesnicu, bic, cizmu itd.. kao da smo ispali iz nekog sado-mazo filma u kome volimo da neko dominira nama

 

Maksimalno cu da pojednostavim

Svakako bi na celu svoje zemlje pre gledao sposobnog i odlucnog coveka kao sto je Putin,umesto nekog novog Jeljcina

A sto se tice portreta i idolopolonostva-ili se ja varam ili knjiga "Atentat na Zorana" ima slican takav portret i jos dosta drugih/slicnih brosura-to je ona fora opravdavam ako su u pitanju osobe koje politicki simpatisem a ovako inace-ma joook,bljak,begaj :)

Cisto da ne bude zabune-ja Djikija cenim samo pravim interesantno zapazanje ;)

 

upravo si stavio u isti kos BBC i CNN - i odao si cinjenicu da ne znas o cemu pricas.razlika je ko dupe i oko.

 

Vidis,za razliku od tebe-ja sliku o medjunarodnim odnosima i situaciju u svetu ne gradim na osnovu te dve televizije i stranackih partija LDP-a

Uzmi zato lepo procitaj malo neku Putinovu biografiju posto sumnjam da si ijednu procitao-ako vec hoces da pljuckas po ruskom drzavnom modelu :)

 

uh, evo srce mi se cepa i sav sam se raznezio na putina i koliko je on jedan divan i dobar vladar. :) :) u pitanju je vec 100 puta vidjena prica: ekipa iskoristi priliku i silu (sve bivsi panduri i obavestajci) da se dokopa upravljackih pozicija. ekipa prvo grabi elemente "sile" (vojska i policija, unutrasnja kontrola i te fore), zatim se zakaci kao pijavica na svoj narod i pocne da isisava sve moguce resurse - pametno i polako, da duze traje. od prethodnika se razlikuju samo po "barjaku" i razlicitoj prici koju plasiraju narodu (da bi se stekao lazni utisak o promenama), i teraj istu pricu..

 

Da,da-nekako me nevidjeno podseca na.....na.....Baraka Obamu i Busa pre njega :)

Isto sranje drugo pakovanje,e malera vidis cak i u USA ;)

 

hahaha, kakva bajka. :) pazi molim te, putin je naterao oligarhe da iskesiraju DRZAVI, a "drzava, to sam ja". i jos ih je pustio da nastave sa svojim mutnim poslovima kao da nista nije bilo. (isto kao i u srbiji). :udri: zasto pokusavas da ublazis realnost recima i zasto ne reci jasno: putin je otkupio krivicu ljudi koji su pocinili privredni kriminal, i dozvolio im da nastave sa svojim poslovima. u nekim drugim zemljama bi dobar deo te ekipe zavrsio u zatvoru (naravno, govorim o demokratskim zemljama).

 

Ma jasta ispade sada Putin pravi samodrzac poput starog ruskog cara evo poredimo ga i sa Lujem XIV vidim ja :)

Ruski oligarsi su pod pritiskom drzave(ajd Putina :))makar iskesirali nesto,a ovde kod nas sumnjam da je Miskovic ili bilo ko drugi iz te lopovske slobicevske bulamente dao tj nateran da da i dinara za drzavnu kasu posle 5. oktobra upravo na konto stete koju je drzava pretrpela ;)

Rusi su makar u nekim stvarima pametniji nego mi pa je to je bila situacija ili daj pare i nastavi da poslujes,ili corka-nema treceg,dok kod nas ista banda bez ikakvih sankcija i globa sklapa sumnjive dilove ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

е, царе, боље емигрирај у неку ''демократску'' земљу, пре него што разлупаш ту исфрустрирану главицу

necu za inat takvima kao sto si ti, jer koji si ti faktor da mene teras iz srbije? da ti nije tata ostavio? :)

 

***

 

@yakuza

- vidim da si uporan decko koji ne moze da podnese da je neko drugi u pravu, pa sad razvlacis pricu na razne strane i bezis od poente. posto nisi drkadzija i nekako si mi simpa sa teme o racunarima - necu vise da pravim budalu od tebe po pitanju politike i da ukazujem da besmislice u tvom odgvoru (sve cinis da bi skrenuo pricu sa poente koju sam izneo, a nemas argumente za to). :)

 

specijalno obrati paznju na tvoje poistovecivanje busha i obame, to mi je ekstra smesno posto pokazuje koliko si neinformisan i pojma nemas o cemu pricas. ali, bitno je da tu nesto kontriras imaginosu - mora da si opsednut mojim likom i delom? ;-)

 

p.s.

Svakako bi na celu svoje zemlje pre gledao sposobnog i odlucnog coveka kao sto je Putin,umesto nekog novog Jeljcina

ko je covek na celu svedske? svajcarske? holandije? spanije? portugala? nemacke? irske? ne znas? naravno da ne znas - jer u tim drzavama nije bitan "COVEK NA CELU", nego sistem koji je kilometrima ispred ruskog drzavnog uredjenja. :) taj podanicki mentalitet sluge svojstven srbima, rusima i jos nekim narodima koji vole "coveka na celu i VODJE kome ce da SLUZE i da se klanjaju" treba da se promeni. :udri: u srbiji se, hvala bogu, menja od 5.oktobra do danas sve vise, ali rusija je i dalje u tom problemu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yakuza

- vidim da si uporan decko koji ne moze da podnese da je neko drugi u pravu, pa sad razvlacis pricu na razne strane i bezis od poente. posto nisi drkadzija i nekako si mi simpa sa teme o racunarima - necu vise da pravim budalu od tebe po pitanju politike i da ukazujem da besmislice u tvom odgvoru (sve cinis da bi skrenuo pricu sa poente koju sam izneo, a nemas argumente za to). :)

 

Aha-ko mi kaze :)

To razvlacenje price je nastalo usled toga sto si rekao da Rusija u svetu nema nikakvu bitnu ulogu u svetu sem energenata,pa sam ti prezentovao neke zanimljive podatke da bi upravo pokazao suprotno

Ipak ne mozes uvek biti u pravu iako,vidis,mislis da jesi pa cesto usled toga zna da ti izleti i neka glupost-e to je fora ;)

 

Da,da

specijalno obrati paznju na tvoje poistovecivanje busha i obame, to mi je ekstra smesno posto pokazuje koliko si neinformisan i pojma nemas o cemu pricas. ali, bitno je da tu nesto kontriras imaginosu - mora da si opsednut mojim likom i delom? ;-)

 

Nisam bas poistovetio Busa i Obamu vec sam napravio paralelu sa tvojim pricom o promeni vladajucih kabineta

I samo se ti tripuj da sam ja nesto opsednut tobom :) to je tvoja uobrazilja i nista vise ;)

 

ko je covek na celu svedske? svajcarske? holandije? spanije? portugala? nemacke? irske? ne znas? naravno da ne znas - jer u tim drzavama nije bitan "COVEK NA CELU", nego sistem koji je kilometrima ispred ruskog drzavnog uredjenja. :) taj podanicki mentalitet sluge svojstven srbima, rusima i jos nekim narodima koji vole "coveka na celu i VODJE kome ce da SLUZE i da se klanjaju" treba da se promeni. :udri: u srbiji se, hvala bogu, menja od 5.oktobra do danas sve vise, ali rusija je i dalje u tom problemu...

 

Kada sam rekao lider jedne zemlje mislio sam na predsednika Rusije u ovom slucaju Putina(sada je premijer doduse)

Dakle u istom onom kontekstu u kojem bi recimo spomenuo Obamu,a ne u fazonu tipa da se ja sada,kao tipican Srbin,divim nekom autoritarnom vodji cvrste ruke

Uostalom taj naziv "lider" je popularan u javnosti koliko sam primetio i dosta cesto se upotrebljava za predsednike bilo koje zemlje,pa i neke zapadne ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je covek na celu svedske? svajcarske? holandije? spanije? portugala? nemacke? irske? ne znas? naravno da ne znas - jer u tim drzavama nije bitan "COVEK NA CELU", nego sistem koji je kilometrima ispred ruskog drzavnog uredjenja. :)

 

 

na celu USA je Barack Obama (ili unazad nabrajaj predsjednike). i kapiram da to svi znaju.

bitan je itekako covjek/partija na celu, kao i sistem narafski. ne ide to jedno bez drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ste se ispisali, ba!

 

Da ne bi mnogo kenjao, slazem se manje vise sa Yakuzom - imadzinose, malo si se ipak izlupao, pocevsi od Rusije pa nadalje! :ph34r: Ili je u pitanju samo kontriranje iz fazona? :zeleni: Sto se tice mog komentara, ok je sve, ali svi ti precednici i vladari, kao i ostali ljudi, imaju nesto zajednicko, kao na primer celicnu saku ili stalivec, ali nebitno, sve u svemo Sloba je samo IZGOVOR demokrata - evo, koliko je proslo vremena, jos je i gore, svi se svadjaju i optuzuju, i iznikle su moderne ne vladine organizacije koje nam jebu drustvo i kulturu i potkopavaju na kraju krajeva, sve zarad liza po ojrovskom dupetu dok LDP i drustvo to podzravlja! :puke: I da ne zaboravim, nemojmo u to sta bi bilo kad bi bilo - Rusija ima sad enerdzente, ne juce ili sutra.. sa njim ili bez njih rula svejedno... E sad, sta bi bilo da ih nema ili da ne postoji, jebiga, sranje teza, ne znam zasto se tako nesto i spominje... :puke:

Inace, ovo je vec van teme, sve u svemu bolje Putin nego Mile Kitic (kao vladar, ne zabavljac momaka i pedera)... :wub:

 

Camuge..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa vala kako je dizajnirana ekonomija i monetarni sistem, da jedna strana mora da se bogati dok se druga siromasi (drugim recima mora da bude siromasne drzave) i koliko je sam monetarni sistem poceo da bude vazan sto ljudima prvenstveno pa nadalje u svemu ( da malte ne sve ima svoju cifru i broj nula, od pravde, zakona, ljubavi itd) ja se radujem ovakvom dogadjaju.

 

Sto kazu ovi momci iz Zeigeista Novac = dug, dug = novac.

Imas para koliko imas, to sto pozajmis to moras da vratis sa kamatom, da bi vratio sa kamatom to moras da ulozish u nesto sto znaci da moras da imas prihode novca od tog novca, vece od onog koji si uzeo, samim tim sto ti da bi napravio takve prihode mroas da "osiromasis" nekog.

 

Tako je sve veca novcana moc u rukama sve manje ljudi a sve vise i vise ljudi zivi od bidjav ljebac.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod tog svinjskog gripa...pre par dana je kao ukraden misteriozni virus u ameriki(gde bi drugde),i onda gle cuda,odjedared po meksiku hara.Previse mi je to mutno,kao da je Amerika opet nesto smutila i iskonstruisala i podmetnula(posle atomki po Hirosimi i Nagasakiju,podmetanja incidenta u Tonkin zalivu koji je bio razlog za vijetnamski rat,izmisljeni incident u Racku,laz o nuklearkama u Iraku,fantomski teroristi u napadima 9/11 i mnogi drugi nije mi tesko da u to poverujem) bas kako bi se skrenula paznja sa SEKE ili mozda nekakvog drugog interesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svinjski grip se pojavio prvi put 1933. godine,nije to nista novo ali niko se nije nadao epidemiji,a mogucoj pandemiji pa ga nisu mnogo ni proucavali.Svi su bili fokusirani na pticji grip i na sars...S tim da se ovaj virus moze preneti i rukovanjem

Kako god okrenes sva sranja dolaze iz amerike

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod tog svinjskog gripa...pre par dana je kao ukraden misteriozni virus u ameriki(gde bi drugde),i onda gle cuda,odjedared po meksiku hara.Previse mi je to mutno,kao da je Amerika opet nesto smutila i iskonstruisala i podmetnula(posle atomki po Hirosimi i Nagasakiju,podmetanja incidenta u Tonkin zalivu koji je bio razlog za vijetnamski rat,izmisljeni incident u Racku,laz o nuklearkama u Iraku,fantomski teroristi u napadima 9/11 i mnogi drugi nije mi tesko da u to poverujem) bas kako bi se skrenula paznja sa SEKE ili mozda nekakvog drugog interesa.

 

hah, e vidis kad vec razvijamo teorije zavere zamisli odjednom amerikanci izlaze sa Ultra giga mega ekstra vakcinom ili lekom za suzbijanje svinjskog gripa :)))

Resise ljudi i seku i svinjski grip.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su to uradili, pre svega je njihovo stanovništvo najebalo. Ne mogu da razumem da mogu da postoje takvi monstrumi. Što je najgore, virusi samo mutiraju i kad se jedna epidemija suzbije, nastaje druga. Tu nema pomoći, pogotovo ako uzmemo u obzir psihološki faktor, paniku koju sve to izaziva kod ljudi. Poznato je da se ljudi lakše razboljavaju kad je to na nervnoj bazi, tj. kad ubede sebe da će se razboleti. Srećom pa nismo država u koju ljudi rado svraćaju, a i zdravstvo nam je dosta dobro organizovano, izvući ćemo se mi lakše od drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a i zdravstvo nam je dosta dobro organizovano, izvući ćemo se mi lakše od drugih.

 

zajebavaš se , zar ne?

 

 

verovatno ste već videli ovo... bilo je par puta već u novinama. psihološki efekti se polako razmahuju

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebavaš se , zar ne?

 

Ne zajebavam se. Svakako da je degradirano u odnosu na situaciju u SFRJ, kao i sve ostalo u našem društvu, ali u poređenju sa većim delom sveta stojimo sasvim solidno. Čak i u poređenju sa nekim bogatijim zemljama od naše. Moj profesor mi je pričao kako je u Americi - da poželiš da se nikad ne razboliš, jer su državne bolnice raspad, a privatne koštaju papreno, kao da plaćaš ne znam šta. Mi treba da budemo ponosni na naše zdravstvo ovakvo kakvo je i da ne tražimo dlaku u jajetu. Poznato je i da imamo vrhunske stručnjake, priznate i u svetu, a VMA je jedna elitna ustanova u svetskim razmerama.

 

Ne pričam sve ovo napamet, imam kontakte sa zdravstvom preko keve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...