Jump to content

Nazad u Srednju


Bokee

Recommended Posts

Ja se iskreno plasim danasnjih klinaca, imam 9,5 godina mladju sestru koja ce jos malo poceti da izlazi a sredina nije ni najmanje sigurna. Iz o. skole pored njena jedan klinac je vec u popravnom domu, lozi se na nacizam i te fore, a '94. godiste je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ima i ovde gomila takvih klinaca.

dosta je onih koji su bili dobri, ili josh uvek jesu, ali ih drushtvo kvari. npr. ima neki klinac iz vrbasa 93. godishte, trenirao sa mnom kosharku pre par godina, bio jako dobar momak. i ja ga jedno vreme nisam gledao uopshte, kad pre par dana brat mi pokazuje jednu njegovu skoriju sliku na fejsbuku, zagrljen sa nekim likom drzi pishtolj u ruci.

katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima i ovde gomila takvih klinaca.

dosta je onih koji su bili dobri, ili josh uvek jesu, ali ih drushtvo kvari. npr. ima neki klinac iz vrbasa 93. godishte, trenirao sa mnom kosharku pre par godina, bio jako dobar momak. i ja ga jedno vreme nisam gledao uopshte, kad pre par dana brat mi pokazuje jednu njegovu skoriju sliku na fejsbuku, zagrljen sa nekim likom drzi pishtolj u ruci.

katastrofa.

Ma sve je otislo u ku**c! Ja se sa 15 godina nisam plasila da idem nocu sama, a sada sa 23 idem samo kolima nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako je u nishu, ali ovde su se 90-te vratile naveliko. svi klinci pocheli da nose er maks, da briju glave, voze motore, nose hladno oruzje u shkolu, slushaju zeldi muziku, svi su neki navijachi itd.

fora je shto skoro niko od njih nije stariji od 93. godishta.

 

ne kapiram to uopshte.

 

Па 'бем ли га, не крећем се међ' данашњом дечурлијом. :D

Ипак је мени '96-7-8 године било доба било максимално безбрижног и фул детињства.

Моторе/скутере онда нико од нас није возио. Хладно оружје (скакавце, бодеже) такође нисмо носили.

Имали смо класичне ферке, песничарење... један на један, како и треба. Мало више фудбалице и баскета...екстра.

Вутре такође није било.

Барем не у мојој основној, а била је прилично велика ( 6 одељења од по тридесетак ђака у разреду).

Џоинте су мотали гимназијалци и средњошколци. Код нас покоја пљуга...чак су цурице више пушиле од нас дечкића.

Ја прву цигарету сам запалио тек у седмом разреду, неки можда годину-две раније. Појединци нешто касније, а неки ни до дана данашњег. Данас сам пасионирани конзумент дувана...то сам постао већ у гимназији. Џоинт - ноу веј!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se iskreno plasim danasnjih klinaca, imam 9,5 godina mladju sestru koja ce jos malo poceti da izlazi a sredina nije ni najmanje sigurna. Iz o. skole pored njena jedan klinac je vec u popravnom domu, lozi se na nacizam i te fore, a '94. godiste je.

 

hm...kad vec pomene 94to godiste...moj mladji brat je 94to godiste,ove godine ce u srednju...dobar je klinac,zeza i te fore,nije napaljeni klinac,ustvari jeste,al u granicama njegovih godina,svi su imali te fore...kada je bio prvi osnovne,a ja osmi,inicirao sam da se upise na tekvondo...i upisao se...i sada iza sebe ima 8 godina izucavanja te vestine...i crni pojas...nije cilj toga bio da bude napaljeni klinac,nego da zna da se brani...od takvih...bila je fora da bane nesto trenira,a ja trenirao fudbal,pa bila varijanta da i on to trenira...al se pojavilo nesto u skoli u vezi tekvondoa...i on to poceo da trenira...kol'ko tol'ko moze da se brani...jer su stvarno klinci danas 10 puta vece zlo nego pre 5/6 godina...u skolu,bilo osnovnu ili srednju idu k'o samuraji...

Edited by Trne

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja komshinica, 91. godishte (propalitet obichni, pala drugi osnovne), se porodila pre par dana. momak joj neki par godina stariji propalitet koji ne ide nigde u shkolu, niti radi igde. ne znaju ni gde ce ziveti, a trebaju uskoro da se venchaju.

isto tako se drugarica iz osnovne od mog ortaka, 92. godishte, karala sa celim timom americhkog fudbala vrbas hunters, i bila trudna u 8. osnovne. vidjao sam je dok je josh bila trudna, ali kasnije ne. valjda se porodila, udala za jednog od tih likova (valjda je on srecni otac, ko zna, mozda i nije) i odselila negde, u ns verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...