Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

Da stvari ponekad mogu da budu sasvim iracionalne najbolje pokazuje crnja varijanta srpskog metalca. On zna da hrišćanstvo nikako ne valja, što pokazuje zavidna kolekcija pentagrama, obrnutih krstova, knjiga Aleistera Crowleya i, naravno, Satanistička biblija u njegovom ormanu na kome su zalepljeni omiljeni bendovi – Rotting Christ, God Dethroned ili Morbid Angel.

 

1. Crowley i Satanic Bible :) :) :)

2. Navedeni bendovi i black metal :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ti opet mesas slusanje metala i ponasanje kao poslednji zatupljeni retard. Jebote, covece, ti prosto odbijas da se pomiris sa cinjenicama? Covek slusa metal i dan-danas i veci je poznavalac materije nego sto ces ti ikada biti, ali on nije pricao o muzici nego o tom besmislenom "buntu" koji je vec odavno postao najobicnija parodija i, umesto nekakvog "sok efekta" koji zeli da se postigne, kod ljudi izaziva iskljucivo podsmeh.

 

Kao što rekoh, ja tu i ne vidim nikakav bunt, već jednostavno znak prepoznavanja. Ako je metalski imidž osamdesetih možda imao za svrhu buntovništvo, danas on ima za svrhu samo da pokaže da pripadaš jednoj potkulturnoj grupi i ništa više. Ja se oblačim kao metalac ne zato da bih se bunio protiv nekog, već čisto zbog toga da me kad prođem ulicom drugi metalci prepoznaju kao nekoga ko sluša istu muziku kao oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koliko je, ali koliko se sećam, ti si hvalio bend Enforcer, koji svira potpuno istu muziku kao NWOBHM bendovi od pre upravo 30 godina. Ja barem preferiram neki painkillerovski zvuk i ne vidim šta je tu zastarelo i prevaziđeno. I, što je najvažnije, od metala se danas ne može očekivati ista količina bunta kao pre 30 godina, jer tad su metal pretežno svirali mladi, a danas ga sviraju matorci (barem kada je o većim i poznatijim bendovima reč).

 

Pa ja slusam najgrdji NWOBHM UG (izmedju ostalog) ali nije stvar u muzici, vec u nacinu shvatanja iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, ja tu i ne vidim nikakav bunt, već jednostavno znak prepoznavanja. Ako je metalski imidž osamdesetih možda imao za svrhu buntovništvo, danas on ima za svrhu samo da pokaže da pripadaš jednoj potkulturnoj grupi i ništa više. Ja se oblačim kao metalac ne zato da bih se bunio protiv nekog, već čisto zbog toga da me kad prođem ulicom drugi metalci prepoznaju kao nekoga ko sluša istu muziku kao oni.

 

Jel' to znaci da bih ja, kao neko ko voli black metal, trebao da idem okolo OVAKO obucen da bih se raspoznavao sa ljudima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, ja tu i ne vidim nikakav bunt, već jednostavno znak prepoznavanja. Ako je metalski imidž osamdesetih možda imao za svrhu buntovništvo, danas on ima za svrhu samo da pokaže da pripadaš jednoj potkulturnoj grupi i ništa više. Ja se oblačim kao metalac ne zato da bih se bunio protiv nekog, već čisto zbog toga da me kad prođem ulicom drugi metalci prepoznaju kao nekoga ko sluša istu muziku kao oni.

 

Kazem lepo - krdo ovaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Za Hefesta i one koji se osecaju kao pravi muski metalci u Srbiji.

 

Dosije "Srpski metalac"

 

 

Ovo moze biti tacno samo za ljude koji nisu spoznali ono pravo kako u muzici, tako ni u ponasanju. Ljudi koje je on ovde opisa kasnije obicno pocnu da slusaju ili narodnjake ili neku psihodeliju i haus sto ce reci da nikada nisu ni znali sta slusaju. Vecina njih ne zna ni engleski jezik pa samo mumla uz tekstove. Znam bar 200 likova koji se uklapaju u profil. Ok, kapiram tvoju pricu, ali to je bas klinacki i bas kopira stil B92 koji oni primenjuju u nagrdjivanju srpske istorije a i sadasnjice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' to znaci da bih ja, kao neko ko voli black metal, trebao da idem okolo OVAKO obucen da bih se raspoznavao sa ljudima?

 

Ne. Nema potrebe da te neko prepoznaje kao blackera. Dovoljno je da imaš ponešto od metalskog imidža, bila to duga kosa, crna boja, starke ili martinke na nogama, neki rekvizit (lanac, narukvica, amajlija). I da izbegavaš da nosiš fensi stvari, i to je to. Meni je sasvim dovoljno da se obučem u crno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je strašno.

 

Zašto vam je toliko stalo do mišljenja drugih ljudi? Vi tu muziku slušate za sebe, a ne da bi ste se dokazivali na ulici.

 

Shvatite sledeće: Kad ja šetam ulicom, i vidim lika na kom se vidi da sluša metal, jednostavno me zabole. On sluša svoje, ja slušam svoje. Zašto bi se iko dokazivao?

 

Nije valjda da se i dalje palite na taj dečački Manowar bunt. Jebeno odrastite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Nema potrebe da te neko prepoznaje kao blackera. Dovoljno je da imaš ponešto od metalskog imidža, bila to duga kosa, crna boja, starke ili martinke na nogama, neki rekvizit (lanac, narukvica, amajlija). I da izbegavaš da nosiš fensi stvari, i to je to. Meni je sasvim dovoljno da se obučem u crno.

 

A sta ako ja prezirem heavy metalce i thrashere i hocu da imam kontakt samo sa onim najcrnjim? :) :) :)

 

Edit: kad vec naceste temu - da, inace, dobrom delu metalaca koje poznajem u zivotu ne bih oraha iz ruke uzeo i boli me kurac koju muziku slusaju, vecina mojih najboljih prijatelja je u sasvim drugom fazonu i zabole me za to da se raspoznajem sa nekim po muzickom ukusu.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je strašno.

Zašto vam je toliko stalo do mišljenja drugih ljudi? Vi tu muziku slušate za sebe, a ne da bi ste se dokazivali na ulici.

Shvatite sledeće: Kad ja šetam ulicom, i vidim lika na kom se vidi da sluša metal, jednostavno me zabole. On sluša svoje, ja slušam svoje. Zašto bi se iko dokazivao?

:pivopije:

U prevodu, boli me paja sta misli o meni neko ko me ne poznaje. Bio metalac, ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatite sledeće: Kad ja šetam ulicom, i vidim lika na kom se vidi da sluša metal, jednostavno me zabole. On sluša svoje, ja slušam svoje. Zašto bi se iko dokazivao?

 

Hajde ovako - recimo da se ja ložim na metalke i da hoću da ih startujem, i to na raznim mestima. Kako ja da prepoznam metalku, ako se ne oblači tako?

 

Drugo, pitaš - zašto bi se iko dokazivao? Pa eto, recimo da je meni muzika trenutno stvar broj jedan u životu, da definišem sebe kroz muziku, pa hoću i da izgledam u skladu sa tim. To je isto kao kad neko nosi majicu sa likom Zorana Đinđića, Ratka Mladića, ili Če Gevare - oni to rade da bi izrazili svoju političku pripadnost. Ili - kad neko nosi dres ili šal svog omiljenog kluba - on to radi da bi pokazao za koga navija u sportu. Ili narodna nošnja - šta je ona, ako ne znak pripadanja nekoj nacionalnoj kulturi?

 

Mislim, hajde sad, možemo svi da budemo potpuno bezlični, da nosimo odela i kravate i da se ne zna ko je šta i ko je gde. To su izmislili svojevremeno na Zapadu da bi uniformisali svet, da bi kapitalizam mogao lakše da funkcioniše. Nije bitno ko si i šta si, formalno su svi jednaki kad treba da prodaju svoju radnu snagu. E pa, nismo svi jednaki. Imamo različite preferencije, hoćemo to i da pokažemo i valjda je u tome draž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ovako - recimo da se ja ložim na metalke i da hoću da ih startujem, i to na raznim mestima. Kako ja da prepoznam metalku, ako se ne oblači tako?

 

Ako se lozis na njih zbog muzickog ukusa - boli te dupe kako se oblace, to je najmanje bitno. Ako se lozis na odecu - na'vataj bilo koju ribu, ubaci je u crne haltere i gotova stvar. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ovako - recimo da se ja ložim na metalke i da hoću da ih startujem, i to na raznim mestima. Kako ja da prepoznam metalku, ako se ne oblači tako?

 

Ti potrazis onda lepo pomoc psihijatra, jer ocigledno gajis jedan oblik fetisizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije:

U prevodu, boli me paja sta misli o meni neko ko me ne poznaje. Bio metalac, ili ne.

 

A i to ti je drkoški stav. Pa neko prvo mora da te ne poznaje, da bi te upoznao. Ne poznaje se niko od rođenja sa svojim društvom, majku mu. Pa zašto bi na poznate ljude ostavljao utisak, boli njih dupe, oni te već poznaju? Utisak treba da ostaviš na nepoznate ljude, jer ćeš sutra neke od njih možda upoznati. Pogotovo kad su ženske u pitanju, pa zar ti samo svoje drugarice muvaš, ili katkad priđeš i nepoznatoj curi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Znaci resili ste da jos jedete govna!!! Znaci opet rat!! :violent::violent::rockdevil::rockdevil:

 

Svi ste vi jedni balegari obicni. Najglasniji na Exit temi redjaju se ko na pokretnoj traci. Moderni metroseksualci koji se puderisu nisu nista drugo nego glemeri bez duse. Ustirkana odelca, zalizane kosice i pravac na splavove. Demokratija je vas izbor, Tadic i Djindjic idoli, a volite sve sto vole mladi. Pa lepo!!! Toliko ste puta sami sebi ponovili neke stvari da ste i sami poceli da verujete u te gluposti. Razmisljate o koncertu ovog pedercine. Zvonko Bogdan je za njega keva. A taj vas Vanja je vukao serpe po pesku u zlatno doba metal muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...