Jump to content

2009.06.16. *SKC, Beograd* Jon Oliva's Pain


Elderane

Recommended Posts

1.Sirens

2.Warriors

3.Through the Eyes of the King

4.Maniacal Renderings

5.Tonight He Grins Again

6.Hounds

7.Gutter Ballet

8.Walk Upon the Water

9.Stories

10.Edge of Thorns (w/ Zak Stevens)

11.Chance (w/ Zak Stevens)

12.Somewhere In Time

13.Believe

14.Jesus Saves

15.When the Crowds are Gone

16.Hall of the Mountain King

 

Za mene bi najbolje bilo kada bi setlista bila ovakva!

Ne mora da svira stvari sa novog albuma shto se mene tiche! xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opet am izbrisao sve svadje. Ne nastavljajte sa tim, sta ce vam privatna prepucavanja na ovoj temi. Za merch ne znam nista, ali ga svi nose, pa ce valjda i oni (uglavnom, mogu da pitam, pa javim), a Prince, naravno da ti niko nece zabraniti ulazak na koncert, to je suludo, imas pravo da kazes sta mislis. Samo nemoj na ovoj temi o necem sto nije vezano za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet am izbrisao sve svadje. Ne nastavljajte sa tim, sta ce vam privatna prepucavanja na ovoj temi. Za merch ne znam nista, ali ga svi nose, pa ce valjda i oni (uglavnom, mogu da pitam, pa javim), a Prince, naravno da ti niko nece zabraniti ulazak na koncert, to je suludo, imas pravo da kazes sta mislis. Samo nemoj na ovoj temi o necem sto nije vezano za nju.

 

Važi, nisam ni hteo, nego vidiš i sam da sam bio pomenut bez povoda. Ja stvarno jedva čekam ovaj koncert i jako bih se skenjao kad bi bio otkazan, skoro kao za Judase prošle godine. Samo da se održi, biće sigurno bolja atmosfera nego na CIIC. Znam da nije lako raditi sa gubicima. Ja bih voleo da sala bude puna za svaki koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu ni da krijem da zavisi od prodaje karata... Ako docekamo i ovo sa 10 prodatih karata nema srece. CIIC je bio jako neprijatan, opet kazem, izostavicu i finansije iz price, ali je toliko jadno izgledalo da je njihov sjajan nastup bio u sjenci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu ni da krijem da zavisi od prodaje karata... Ako docekamo i ovo sa 10 prodatih karata nema srece. CIIC je bio jako neprijatan, opet kazem, izostavicu i finansije iz price, ali je toliko jadno izgledalo da je njihov sjajan nastup bio u sjenci.

 

Pa valjda je do sada prodato više od 10 karata, majku mu. Moja nosi broj 007, a kupio sam je pre mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, ne može svako i za svaki koncert da kupi karte u pretprodaji, mi ćemo recimo doći jednim autom i na dan svirke ćemo uzeti i karte, a na organizatoru je da obavesti što više ljudi, naravno, to je poslovni rizik kao i svaki drugi, i to je jednostavno tako u surovom kapitalizmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda je do sada prodato više od 10 karata, majku mu. Moja nosi broj 007, a kupio sam je pre mesec dana.

ja sam za CIIC uzeo kartu 2 meseca ranije sa brojem 32 ili 33 a prodato je 40 karata.. X)

 

Slazem se sa Telcontarom, treba prorediti malo koncerte.

 

I JOP i CiiC i Destruction i blabla su dobri bendovi, ali oni ne mogu da prave uspesne solo koncerte u SRB.

1200-1500 kinti je dosta para pogotovu za ljude van BG-a jer ima na ostale troskove ode jos bar 1000kinti..

 

ALi ajde.. da se ne mracimo vise. Sta je tu je.

Valjda ce da bude dobra poseta na JOP. :muzicar:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, sve ja to znam, ali razumite da je Jon Oliva's Pain bukvalno pokusaj podizanja iz propadanja koncertne scene uslovno receno malih bendova. CIIC je isto bio takav pokusaj. Ne biste vjerovali koliko ljudi se najavilo, i otkazalo zadnji dan da dolazi. Meni je jasno da bi najbolje bilo da je CIIC kostao 400 dinara, A Jon 700-800, ali neizvodljive su takve stvari kad oni pretjeraju sa cijenom. Surovi kapitalizam ti je npr. In Flames, koji je pukao, ali tu nema zajebancije, to se mora odrzati. I dosta je karata prodato bilo, i fenomenalan koncert, velika produkcija. Tu zajebancije nema, kao ni kod Kamelota, Hammerfall-a, Helloween, Muse, Tool, Cocker..., i da ne nabrajam sta smo sve radili ili ucestvovali u organizaciji. Ne moze se najavljivati, pa otkazati gomili ljudi nesto u sta polazu nadu. Ali, kad se dese drasticni slucajevi, to je vec neizvodljivo.

 

I, da, zaboravih da se osvrnem na onaj Lazin post, koliko znam situacija sa modernijim, alternativnim i sta znam kakvim bendovima je jos gora. Tek tu nema ko da dodje, ni kad je karta 400 dinara, a kamoli nesto vise.

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne samo to, iskreno, a i realno masa ljudi koja je htela na ove koncerte je skupljala pare i za AC/DC koji je najviše koštao...

Ja sam htela da dodjem na CIIC, ali i meni i Darku je kasnila plata, i tačno nam je sutradan posle koncerta legla i šta sad...da se ubijemo..?

Ispalo je kako je ispalo... U zajam nemam koga da cimam, jer navodno nikad niko nema pare - a i iskreno, to mi je grozno...

Stoji da svi sklapamo kraj sa krajem i snalazimo se kako umemo i znamo, ali prave se izbori "šta nam je preče videti" iako bi hteli da vidimo sve...

 

ACDC - 4300.00 din

JOP - 1400.00 din (ako ne grešim il je 1600..? al dobro, to je 200din gore dole)...

 

To je već skoro 6000,00din po osobi .. nije mala cifra... ali za mene je ok, jer znam da sad neko vreme neću ići na koncerte...

Edited by ZmYchE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, znam, zato ovo i pisem... Jasno mi je da su mnogi htjeli, ali nisu mogli da dodju... Koliko god je CIIC nepoznat, skupili bi bar sto ljudi po 500 dinara. Tako to ide. Bas je tesko vrijeme i situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće bolje, nadam se.

I nadam se da će JOP biti ispoštovan bar donekle od strane srpske (da ne kažem beogradske) publike...

 

pa ta ''beogradska'' publika baš i nije neka publika, živiš u bgu a mrzi te da mrdneš dupe do skca, tužno je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja nosi broj 007, a kupio sam je pre mesec dana.

Darkness. Prince Of Darkness ;)

 

i dalje se slazem sa konstatacijom da je vid reklamiranja upotrebljen na CIIC apsolutno srazmeran samom dogadjaju.

stampanje flajera i postera ne bi napravilo signifikantan pomak u prodaji, ali bi u troskovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://flajer.rs

5000 flajera za 5000 dinara, da ste izdelili tih 5000 flajera na Maidenima i ostalim koncertima, ako tu ne biste dobili bar još 10 ljudi (MIN!), da ga jebem. A bilo bi dovoljno i samo četvoro pa da ne budete u gubitku sa štampanjem flajera.

 

 

Planirate li vi sada za JOP da radite ikakvu promociju ili će biti varijanta čekate da kupci karata padnu s neba a ako se to ne desi otkažete koncert? Evo 15ak dana do koncerta, ja čak nisam video ni elektronsku verziju flajera, banere i tako to (pa i tu internet prmociju, iako je besplatna uglavnom, treba uraditi).

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba na oba! :da:

Al' za ove lokalne blejače je dovoljno postaviti i par plakata na udarnim mestima, primetiće ih već pošto se stalno vrzmaju tu. Sa druge strane, na velike koncerte dolazi dosta ljudi iz unutrašnjosti u čijim mestima gotovo da nema promocije koncerata, za ove najveće još i saznaju iz novina i drugih medija, ali za manje nema šanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...