Jump to content

2009.06.16. *SKC, Beograd* Jon Oliva's Pain


Elderane

Recommended Posts

Jel' vi bas na ovoj temi hocete da polazete ispit iz marketinga? Otvorite je lijepo na opstoj metal diskusiji, i diskutujte :) Od ovoga nema nista. Znas koliko treba 5000 da se podijeli? Bio sam na Hammerfallu i dijelio CIIC i JOP i jedva podijelio 200. Znas kako su reagovali ljudi? Mozda je 2 od njih culo i za jedne i druge. Pisalo je i ono za Savatage i sve ostalo. Pa nismo s Marsa pali, ali zaista nam na pamet ne pada da trosimo novac na bilo kakvu reklamu ovakvih desavanja. 202 i internet, i tu je sva moguca publika koja je ikad cula za ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nisam baš ni iz Beograda ni iz unutrašnjosti :) , a ne kupujem kartu još jerbo imam samo 200 din u džepu. No na koncert ću u svakom slučaju ići, makar morao da pozajmim, e sad, da su stavili neku nižu cenu u pretprodaji i zapretili poskupljenjem, onda bih pozajmio ranije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina ljudi planira da kupi kartu na dan koncerta. Za ljude iz unutrašnjosti razumljivo, za Beograđane mi baš i nije jasno, ali hajde.

 

Opet ti iz spošaljnjosti pričaš o nam iz unutrašnjosti ... ccc ... kakav je to trip u BG-u, nikad mi neće biti jasno. A kako ćemo da kupimo kartu kad ćemo doći iz unutrašnjosti a koncerta neće ni biti jer će nas Terra ispaliti :D

 

Jedva čekam cert breeeeee!

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće li biti ikakve promocije za ovo ili organizatori skrštenih ruku čekaju još jednu blamažu ili su već digli te iste ruke, i samo čekaju još koji dan da se ne desi čudo neko pa da definitivno otkažu?

Danas prošpartah dobrano centrom BG-a, nigde ni najmanje naznake da Jon Oliva dolazi u naš grad 16. juna! Bobo, pomenuo si 202 i internet, pa ja ni tu vrstu promocije ne vidim, ima tema na ovom forumu, na još par foruma su neki do nas pootvarali teme, ali forume sve manje ljudi posećuje pod naletom MySpacea, Facebooka i sličnih, FB ne koristim, ali na MySpaceu vidim da nema nikakve promocije, na stranici Terra Nostre stoji onaj kratak info kao sa prve stane ove teme, i to je to. Gde su vam baneri, flajeri, pa ovi iz klubova tipa Voodoo, Living Room itd se ubiše od reklamiranja raznoraznih nightova i demo svirki, a za ovo nema ničega! 202-jka još gore, promocijom na 202-jci se podrazumeva da postoji snimljena reklama i da se pušta u pauzama tokom Hita, Demo expressa, Linije za RnR, a ne da Olga onako slučajno 1-2x nedeljno kad joj padne na pamet pomene, ili kad mi u'vatimo da smaramo petkom za neki Savatage (pošto regularnim danima JOP ili CIIC nema 'leba da puste) i usput proguramo priču "aj malo zagrevanja".

 

Setih se sada da je neko od vas pred onaj prvi Evergrey napisao nešto tipa da ste odradili promociju najbolje moguće, da vam je savest čista po tom pitanju i da sada sve zavisi od ljudi, za ovaj koncert vam očigledno neće biti "čista savest".

 

 

P.S. Evo dok sam kucao ovo, uključio se Bobo na 202-jku, delovao mi je kao da će koncerta sigurno biti! A ono što primetih, kaže Olga nije mogla da ga nađe ceo dan, to mi liči da su se neki fanovi brinuli i slali poruke da se kontaktira organizator, naročito što je prvo pitanje bilo "dakle hoće li biti tog koncerta 16-og". Eto ono gore što pomenuh o promociji na 202-jci...

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji mogućnost da čak i moj burazer dođe na ovaj koncert, s tim da mu ja kupim kartu. Eto, ja ću nezaposlen da doprinesem sa dve karte. Navalite sada zaposleni, manje trošite na kondome, cigare i piće u kafiću, pa ćete imati, ako vam je JOP prioritet. Ako nije, jebeš ga, ali nemojte posle reći kako ste veći metalci od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za ispiranje mozga. :da::)

 

Nego, juče sam opet bio poslom u centru grada, ovoga puta svratio i do samog SKC-a, jedino mi bilo glupo da uđem u malu salu da pitam kako ide prodaja, ali činjenica je da čak ni na samom mestu događaja nema nikakvog nagoveštaja da se tu održava neki bitan koncert za 10 dana, dok istovremeno ima oblepljena gomila Legacyjevih (doduše onih socijalnih štampanih na kompu) plakata na kojima su pomenuti svi predstojeći koncerti koje oni rade.

 

 

Našao neko neku set listu sa ove turneje? Ja sam nalazio neke, ali ne baš relevatne za nas, s obzirom da ili se radilo o acoustic setu, ili o festivalu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okačio je neko pre nekoliko strana

 

15.5.2009.

01.Warriors (Savatage)

02.City Beneath the Surface (Savatage)

03.Sirens (Savatage)

04.Tonight He Grins Again (Savatage)

05.Jesus Saves (Savatage)

06.Firefly

07.Maniacal Renderings

08.Stories

09.All the Time

10.Gutter Ballet (Savatage)

11.Hounds (Savatage)

12.Chance (Savatage)

13.Believe (Savatage)

14.Of Rage and War (Savatage)

Encore:

15.When the Crowds are Gone (Savatage)

16.Hall of the Mountaing King (Savatage)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ubedio kuma da ide s nama, on inače jako retko ide na svirke, a poznaje (donekle) opus savatage-a, tako da (za ovakve događaje) je dovoljna jaka ubeđivačka moć true fanova i eto ti publike :)

 

što će reći da publike ima, samo je treba animirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i ljudi koje treba uputiti u samu muziku Savatage-a. Ja slučajno navatah jednog ortaka na netu pre neki dan (on je inače ranije slušao i power npr, sada je više u fazonu neke blaže mjuze, rock, poneki hard rock itd), pomenem mu koncert, nije baš bio siguran o čemu se radi, poslah mu Youtube linkove za par stvari, kaže u fazonu "e pa ovo nije loše", al' mora se konsultuje sa devojkom oko odlaska na koncert (jbg, papučar :) ), mada cenim da se njegovoj devojci možda još više svidi.

 

Okačio je neko pre nekoliko strana

 

15.5.2009.

01.Warriors (Savatage)

02.City Beneath the Surface (Savatage)

03.Sirens (Savatage)

04.Tonight He Grins Again (Savatage)

05.Jesus Saves (Savatage)

06.Firefly

07.Maniacal Renderings

08.Stories

09.All the Time

10.Gutter Ballet (Savatage)

11.Hounds (Savatage)

12.Chance (Savatage)

13.Believe (Savatage)

14.Of Rage and War (Savatage)

Encore:

15.When the Crowds are Gone (Savatage)

16.Hall of the Mountaing King (Savatage)

Znam, al' to je bio neki gig u Americi, pre početka evropske turneje, pa reko' možda su menjali nešto.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legla plata!!!!!!!!!!! :D

Ponedeljak uzimam 2 karteeee, neee otkazujteee koncert :D hahaha

 

Takodje, mogli su da se odrede mali flajeri crno beli... fazon kućna varijanta - da neko ištampa na štampačima, da se isecka i da se deli po klubovima...

To je džab-džaba...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek se nešto može prodati na limundu :)

 

elem, što se tiče keša - samo se treba setiti recimo 3 stvari:

 

koliko ste za godinu dana potrošili na:

 

- kredit za mob.

- bezvezan izlazak u neki kafić/kafanu/čardu/salaš/štagod

- cigare (ko konzumira)

 

tu se krije već nekoliko ulaznica za bend koji tvrdite da volite

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek se nešto može prodati na limundu :)

 

elem, što se tiče keša - samo se treba setiti recimo 3 stvari:

 

koliko ste za godinu dana potrošili na:

 

- kredit za mob.

- bezvezan izlazak u neki kafić/kafanu/čardu/salaš/štagod

- cigare (ko konzumira)

 

tu se krije već nekoliko ulaznica za bend koji tvrdite da volite

 

Eeeee, a nemoj zaboraviti da nas dosta ne zivi u bg i okolini pa moramo da izdovjimo jos jednu cenu karte za put

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, u pravu si, evo analize: kafana mi je jedini porok od svega toga što si nabrojao... i što dajem pare na sebe (školarina).

 

s obzirom na to da sam pokušala prošle godine da odem na judase, pa se mlatila da vratim pare za karte, pa pokušala da odem na coopera, pa se mlatila opet, pa zapalili za suboticu pokolgep pa ispušili, pa pošli na bonded by blood sad u županju pa odustali kad je spala knjiga na 1 slovo od 3 .... you get the picture. tako da sam od prošlog leta na ovamo bila samo na thin lizzy-ju maidenima i acdc, ne računajući par lokalnih klupskih svirki koje su (realno) napor jer su obično radnim danima a posle treba ustati i ići na posao, mislim da dosta para ostavljam na muziku i tu nisam cicija.

 

a sve to puta dva, pošto seka nije šljakala do pre par nedelja...

 

 

 

tako da, ako me sestra ne odvuče na jop pod ovim okolnostima šanse su tanke da odem... eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...