Jump to content

2009.07.06. *Basta SKC-a, Beograd* Amon Amarth


LazaGNR

Recommended Posts

Fantastichan koncert, i pored toga shto mi je ispao mob i neko ga je diskretno pokupio lol, Johan je car nad carevima, znachi chovek se potrudio da nauchi neshto srpskog i imao je odlichnu komunikaciju sa publikom, samo mu se mikrofon ili neshto sjebalo pred kraj, ni meni nije bilo jasno kako to da ima onako malo ljudi, ovo je za pamcenje!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastichan koncert, i pored toga shto mi je ispao mob i neko ga je diskretno pokupio lol, Johan je car nad carevima, znachi chovek se potrudio da nauchi neshto srpskog i imao je odlichnu komunikaciju sa publikom, samo mu se mikrofon ili neshto sjebalo pred kraj, ni meni nije bilo jasno kako to da ima onako malo ljudi, ovo je za pamcenje!!

 

e jbg, steta za mob, video sam nekog lika (verovatno si to ti) kako na sred certa trazi nesto po zemlji jedno 5min, i to bas u onom delu gde su sutke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg, steta za mob, video sam nekog lika (verovatno si to ti) kako na sred certa trazi nesto po zemlji jedno 5min, i to bas u onom delu gde su sutke...

To sam bio ja, sreca pa tad su se smirili, samo sam gledao kako cu da fasujem cipelu u glavu, onda bi koncert barem bio na tvu, na sinocnem koncertu hevi metal benda amon amarth jedan mladic je zadobio frakturu lobanje :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert za pamćenje.Oduševljen sam i oduvan iako nisam AA fan.Johan baš djeluje impresivno.Grmi kao Thor.

 

Da li su se kasnije družili sa publikom?

 

Dajte fotografije!!!

Edited by metallicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki

Super koncert. Johan ima super glas, a moze i dosta da se dere i da izdrzi...koliki covek lebe...

 

Elem, ako zeli cisto kao uspomenu audio snimak, neka skida... Zvuk, onako, mogao je mnogo bolje, ali jbg...

 

53mb. 64kbps

 

http://rapidshare.com/files/253009547/Live...06.07.2009_.rar

 

Ima naravno i A. Fear, koji bi pohvalio!Mogli ste i neku obradu da opicite, imali ste vremena, svirali ste 26min, taman mogao jos neki Death....:)

 

sve u svemu, bilo je super, ali je bio malo smor sto je bilo malo ljudi, ali ko je bio nije se pokajao...

Edited by Kriki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih zeleo da zahvalim onome ko je zaboravio 2 neotvorene limenke Jelen-a ispred biletarnice :bigblue:

 

Jeste da nije bilo hladno, al' je bilo dzabe :mhihi:

 

:pivopije:

 

prijatno ti bilo.to te je castila moja rodjaka.bila je i nenaceta 2litraja medj blokovima,isto ko je pokupi nazdravlje mu bilo.iskombinovala se cg veza tj ja i klidza senior,alkohola nije manjkalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prozborim i ja koju... meni koncert kao koncert ok ... samo mi je a.amarth monoton do jaja bio ... bas su mi bili ravni u jednom trenutku nit gore nit dole... imao sam utisak da sam cuo to isto pre 15min .

 

Vrh mi je bio pursuit of vikings... i death in fire .

 

al se to meni cini ili nije bila ni jedna pesma sa avangera ?

 

meni to njihov najbolji album :( .

 

sto se tice zvuka bilo mi je mutljavina teska ... al posto je tonac bio tonac destructiona sa legacy festivala onda je sve razumljivo :)hahah... salim se nesto su mi gitare bile muljave, cuo sam samo johana i duplu pedalu na bubnju .

 

sto se tice posete... ja sam procenjivao da ce biti 400 karata . ali na kraju buljson tezak... jbg. necu vise ulaziti u takve rasprave/komentare sto se tice poseta...

 

a.amarth je trenutno top 5 bendova po popularnosti u evropi , pored flejmsa, borgira, bodoma i opetha ... ali kod nas je situacija drugacija ... tako da ... :) ne znam sta da kazem...

 

da mi je neko pricao da ce haggard prodati skoro 2x vise karata od amon amartha ja bi rekao idi u kurac.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je zato sto ti nisi radio koncert

da je Legasi radio koncert bila bi puna sala ali jbg

Djole u opste nije imao promociju nikakvu

da je makar redovno da 202-ci lepo pusti karte kada je rekao(a najavio je kada su i Flejmsi bili najavljeni) i da je imao u SKC-y lepo reklamu i da je delio flajere stalo pa bi doslo jedno najmanje 500 ljudi

ali ovako cvrc nikakav pro od njega

 

inace nadam se da ce ponovo doci i da ce neko drugi biti promoter

 

 

onaj snimak je bas los tj mnogo je lose slusati na 64 kbps :(

 

 

 

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

s obzirom da sam za malo zaboravio na koncert... i zakasnio na prve 2 pesme - apsolutno razbishe.

 

nisam od onih sto kukaju na ozvucenje, al imam utisak da se u par navrata glas jako slabo cuo (ne racunam onaj 1 put kad se nije cuo uopste), ali sem toga atmosfera je bila super.

 

jes bilo praznjikavo,ali ja sam se bojao da ce biti mnogo praznije, tako da sve u svemu dobro je proslo...

 

sto se tice zvuka bilo mi je mutljavina teska ... al posto je tonac bio tonac destructiona sa legacy festivala onda je sve razumljivo :)hahah... salim se nesto su mi gitare bile muljave, cuo sam samo johana i duplu pedalu na bubnju .

 

 

sto se tice posete... ja sam procenjivao da ce biti 400 karata . ali na kraju buljson tezak... jbg. necu vise ulaziti u takve rasprave/komentare sto se tice poseta...

 

a.amarth je trenutno top 5 bendova po popularnosti u evropi , pored flejmsa, borgira, bodoma i opetha ... ali kod nas je situacija drugacija ... tako da ... :) ne znam sta da kazem...

 

da mi je neko pricao da ce haggard prodati skoro 2x vise karata od amon amartha ja bi rekao idi u kurac.

 

 

Sto se ovog prvog tice, to je ono sto sam primetio (mada je meni svirka overall bila super)

 

A ovo drugo - srpska scena. Koja scena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je zato sto ti nisi radio koncert

da je Legasi radio koncert bila bi puna sala ali jbg

Djole u opste nije imao promociju nikakvu

da je makar redovno da 202-ci lepo pusti karte kada je rekao(a najavio je kada su i Flejmsi bili najavljeni) i da je imao u SKC-y lepo reklamu i da je delio flajere stalo pa bi doslo jedno najmanje 500 ljudi

ali ovako cvrc nikakav pro od njega

 

inace nadam se da ce ponovo doci i da ce neko drugi biti promoter

 

 

onaj snimak je bas los tj mnogo je lose slusati na 64 kbps :(

mislim da to nema veze... da smo radili mi koncert cenim da bi bilo jos 50 ljudi max... ne znam kakvu promociju da je radio ne bi izgleda pomoglo, jer svi su znali da amon amarth dolazi u beograd sta jos treba ... jednostavno trenutno je katastrofa sa koncertima , a bice sve gore i gore na zalost... ono juce je ubedljivo najmanja poseta od kada radimo koncert ( ne vezano sto smo se ja i djole raskantali rpe dve godine ) ...

 

ja sam shvatio juce nakon koncerta da je problem sa amon amarthom taj sto oni sviraju death metal sa primesama power-a , s'tim da ona ekipa sto dolazi na death metal koncerte juce nije dosla ( bilo je svega 15-ak ljudi koji dolaze na d.m koncerte ), a izgleda da su pre-extremni za power publiku .

 

tako da jebem li ga ... ne znam ni sam vise sta je i kako je ...

 

samo znam da je misaona imenica velika sala skc-a .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su ono kao čuli "nešto" da treba da bude koncert (oni koji su čuli), ali je tu bilo nikad više neozbijnosti. Prvo Đole u januaru kaže "e da, Amon Amarth 6. juNa u bašti SKCa" i onda ni traga ni glasa 3 meseca. Onda beše u aprilu objave na oficijelnom i to za 6. juL, koji dan posle toga opet Đole na 202-jci, da kaže koju za CoF, Olga mu pomene AA, pošto smo ih mi milion puta smarali da ga pitaju šta je s tim, on kaže "to još nije sigurno, videćemo u narednih par dana da li ćemo da radimo", i onda tih par dana postade više od meseca, sve do onoga kada je Frubi napisao da mu rekao Đole da će karta bude 2000. Onda do dan-dva pred koncert se ne zna gde je tačno, kao ni satnica i da li će biti predgrupa. Plakati nikad gori kada su strani koncerti u pitanju, ne pišu ni prodajna mesta ni ništa. Možda je AA trenutno među najvećim bendovima u Evropi, ali ovde nije, i cena je morala da bude niža.

 

Sve te stvari (naravno, uz dosta drugih koncerata u kratkom roku) su uticale na one non-die hard fanove koji su mogli a nisu morali da dođu.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su ono kao čuli "nešto" da treba da bude koncert (oni koji su čuli), ali je tu bilo nikad više neozbijnosti. Prvo Đole u januaru kaže "e da, Amon Amarth 6. juNa u bašti SKCa" i onda ni traga ni glasa 3 meseca. Onda beše u aprilu objave na oficijelnom i to za 6. juL, koji dan posle toga opet Đole na 202-jci, da kaže koju za CoF, Olga mu pomene AA, pošto smo ih mi milion puta smarali da ga pitaju šta je s tim, on kaže "to još nije sigurno, videćemo u narednih par dana da li ćemo da radimo", i onda tih par dana postade više od meseca, sve do onoga kada je Frubi napisao da mu rekao Đole da će karta bude 2000. Onda do dan-dva pred koncert se ne zna gde je tačno, kao ni satnica i da li će biti predgrupa. Plakati nikad gori kada su trani koncerti u pitanju, ne pišu ni prodajna mesta ni ništa. Možda je AA trenutno među najvećim bendovima u Evropi, ali ovde nije, i cena je morala da bude niža.

 

Sve te stvari (naravno, uz dosta drugih koncerata u kratkom roku) su uticale na one non-die hard fanove koji su mogli a nisu morali da dođu.

ala si zavukao svaka cast

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja prozborim koju...meni je bilo super, ali stvarno, malo me smorio tour manager, ne smete ovo, ne smete ono, sve u svemu nismo imali dovoljno kanala za ozvucenje, monitoring je radio samo sa strane, pa se izvinjavam ako se nisam/jesam cula i na koji nacin, obzirom da sebe na stage nisam culo uopste, sem ono malo u glavi sto je zvonilo. A 3 monitora direktno u mene, a nijedan ne radi, nismo smeli da jedemo s njima, da pijemo s njima, da blejimo s njima....jedino sto smo smeli je da odemo u wc...a u ku*ac :rockdevil:

 

Neko spomenu da smo mogli duze da sviramo....auu brate, em se ne cujem, em se dernjam necu li se bar malo cuti, em nema vazduha, em AA sledeci...ma bezi bre :D

 

Inace, jako je nezahvalno biti predgrupa nekim ovako bendovima, sa jednom razlikom sto se svi u startu nabiju u prve redove, doduse zbog glavnog benda, ali nema veze...do jaja je trip :D

 

AA standardno carevi, svaka im cast na druzenju posle sa ljudima, onakvi umorni, opet su imali snage da se fotkaju ali bas sa svima...carevi!

 

Sve u svemu, hvala ovima koji su dosli malo ranije i zbog nas, verovali ili ne, bilo ih je...i sto ste imali strpljenja da cujete nase milozvuke dok se nestrpljivo cekali Amarthe. :)

 

Raise your sword up high!

hear the blackbirds cry!

Let them hear your rage!

Show no fear! Attack! :metalac:

Edited by Wolfshade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...