Jump to content

2009.07.06. *Basta SKC-a, Beograd* Amon Amarth


LazaGNR

Recommended Posts

11. Runes To My Memory

12. Death In Fire

13. Valhall Awaits Me

14. Victorious March

 

Encore:

 

15. Cry Of The Black Birds

16. Pursuit Of Vikings

 

Uvek se za kraj ostavlja odlep...

Mnogo je dve iljade s obzirom da treba minimum jos iljadarka za prevoz i bar jos 500 za "nepredvidjene troskove"... :alkos:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, narode. I death metal populacija ima 27. juna God Dethroned pa 8. jula Cynic a onda krece i Exit. Sve je to lepo i svi mi razumemo kako je mnogo svirki a malo para ali reci da je 2000 dinara za Amon Amarth mnogo je ili neznanje ili cist bezobrazluk. Mnogo je vama, ali jel' vi stvarno mozete da zamislite da vam AA svira za kartu od hiljadu dinara, npr? Pa karta za Shining (koji jeste kult, ali je daleko manje poznat od Amona) je 1000 dinara i to se racuna kao prilicno jeftina cena.

Urazumite se jbt, to sto vi imate mnogo koncerata u to vreme nista ne menja po pitanju troskova koje organizator mora da pokrije, kao ni cene samog benda generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek se za kraj ostavlja odlep...

Mnogo je dve iljade s obzirom da treba minimum jos iljadarka za prevoz i bar jos 500 za "nepredvidjene troskove"... :alkos:

mislis da ikog na ovom forumu zabolje kurac koliko tebi treba za prevoz i za napijanje,a kamoli da po tome se formira realna cijena karte?2000 din je 22 e,a ti vidi bili idje na svijetu mogao da vidis AA za te pare.i ucuti ubuduce.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki
mislis da ikog na ovom forumu zabolje kurac koliko tebi treba za prevoz i za napijanje,a kamoli da po tome se formira realna cijena karte?2000 din je 22 e,a ti vidi bili idje na svijetu mogao da vidis AA za te pare.i ucuti ubuduce.

Covek bre realno prica, sta ga napadas? Tebi je lako jer si iz Beograda i nemas nikakave troskove sem troska karte i jedne markice za prevoz ako upste kupujes kartu, pivo nije obaveza da popijes, a da pojedes nesto, to mozes kuci!

Covek lepo razmislja, nije lako ljudima sa strane da dodju, em sto dosta njih bi volelo da ode na oba koncerta + Exit.

 

A to za bilo gde na svetu, evo otisao sam na njihov officialni site i ubo' neki datum koji nije festivalski i cena karte je 21e. Znaci verovatno ima i manje, a naravno i vise...Tako da se prvo informisi malo, pa onda napadaj coveka.

 

Nije sada ja nesto da ga branim, coveka i ne poznajem, ali i ja sam iz unutrasnjosti i dobro znam kako je ici na koncert...

 

Ajd u zdravlje!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek bre realno prica, sta ga napadas? Tebi je lako jer si iz Beograda i nemas nikakave troskove sem troska karte i jedne markice za prevoz ako upste kupujes kartu, pivo nije obaveza da popijes, a da pojedes nesto, to mozes kuci!

Covek lepo razmislja, nije lako ljudima sa strane da dodju, em sto dosta njih bi volelo da ode na oba koncerta + Exit.

 

A to za bilo gde na svetu, evo otisao sam na njihov officialni site i ubo' neki datum koji nije festivalski i cena karte je 21e. Znaci verovatno ima i manje, a naravno i vise...Tako da se prvo informisi malo, pa onda napadaj coveka.

 

Nije sada ja nesto da ga branim, coveka i ne poznajem, ali i ja sam iz unutrasnjosti i dobro znam kako je ici na koncert...

 

Ajd u zdravlje!

:pivopije:

 

ja sam kralju iz niksica,doselio se poslom u bg prije nepuno 5 mj,i isao sam oba puta na cc,koji su tada bili po 1800 din po kursu 70-60 din,na metallicu,na vader,na sinister,na festove,egzite i pizde materine.na egzit sam samo prvi dan pukao 40 e za meshuggu,spavao po parkovima,pio iz fontane i ne jeo po par dana,o spavanju da ne pricam.nikad nisam kukao.poznajem licno par organizatora koncerata iz bg,vjeruj mi da skoro svaki put puknu pare upravo zbog cijene karte,jer je drze nenormalno nisko.i apsolutno svaki put se nadje neko ko kaze treba mi 1000 za ovo,1000 za ono,1000 za pizde materine,i sto je toliko skupa karta.ocete li vi da gledate svetske bendove za 500 din,kao i domace?ljudi nemaju za ljebac,pa ako se vec luksuzirate sa koncertima ne serite da su skupi,ako su vam luksuz.kazi ko coek nemam za kartu,moze li se sta jeftinje zavrsit,i prijatno.ne ja sam gospodin,al mi ipak skupo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki
ja sam kralju iz niksica,doselio se poslom u bg prije nepuno 5 mj,i isao sam oba puta na cc,koji su tada bili po 1800 din po kursu 70-60 din,na metallicu,na vader,na sinister,na festove,egzite i pizde materine.na egzit sam samo prvi dan pukao 40 e za meshuggu,spavao po parkovima,pio iz fontane i ne jeo po par dana,o spavanju da ne pricam.nikad nisam kukao.poznajem licno par organizatora koncerata iz bg,vjeruj mi da skoro svaki put puknu pare upravo zbog cijene karte,jer je drze nenormalno nisko.i apsolutno svaki put se nadje neko ko kaze treba mi 1000 za ovo,1000 za ono,1000 za pizde materine,i sto je toliko skupa karta.ocete li vi da gledate svetske bendove za 500 din,kao i domace?ljudi nemaju za ljebac,pa ako se vec luksuzirate sa koncertima ne serite da su skupi,ako su vam luksuz.kazi ko coek nemam za kartu,moze li se sta jeftinje zavrsit,i prijatno.ne ja sam gospodin,al mi ipak skupo.

jbg. ti onda znas kakva je situacija sa strane... Niksic se jos i dobro drzi, ne bas sjajno, ali eto... A unutrasnja Srbija ti je raspad, ljudi stvarno nemaju za leba i jbg. mora da kukaju, takav smo narod...Ja takodje poznajem sta znaci puci zbog niske cene karte, da sada ne krenem da nabrajam koncerte redom... ali jednostavno to je rizik organizatora...Na kraju krajeva ne ide ni da se stavi velika cena karte, ali ko ce ga znati kada se u ovoj zemlji nikada ne zna sta moze da se desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo mi objasni 3 svari:

1.zasto mislis da se niksic drzi?

2.zasto mislis da,iako se niksic "drzi" da je meni bilo jeftinije i lakse da idem na koncerte?

3.po cemu je karta za AA skupa?sam si rekao da je karta na evropskoj turneji u nefestivalskim datumima 21 e(tj skoro 200 din).

 

skupoca je objetktivna stvar,odnos sta ti se nudi/koliko ti kinte traze,ne subjektivno mjerilo izvodjeno po prosjecnoj potrosackoj korpi na nivou manje razvijenih djelova balkana/realne zarade/porocnosti svakog od balkanaca pojedinacno.

 

ovako iskreno,bez preseravanja,odlucis prioritet,i oces li ti da das te pare koje ti trebaju za koncert.npr ja nisam isao na AC/DC jer nisam neki pretjerani fan pa stoga na pamet mi nije padalo da davam 60+e da stojim nedje u 3pm i nazirem sta se radi na bini.(ali nisam srao da je koncert skup jer je ljudima ovo jedini evropski koncert a i show je veliki a i ikone su r'n'r,stoga mu dodje da je privilegija bilo ici na taj koncert,stoga koliko god ja nemo para i/ili mi ih je zao bilo davati,koncert nije bio "skup")ali bi iste te pare dao na npr immolation na malu scenu SKC-a i pustao da mi razvaljuju bubne opne u prvom redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki
samo mi objasni 3 svari:

1.zasto mislis da se niksic drzi?

2.zasto mislis da,iako se niksic "drzi" da je meni bilo jeftinije i lakse da idem na koncerte?

3.po cemu je karta za AA skupa?sam si rekao da je karta na evropskoj turneji u nefestivalskim datumima 21 e(tj skoro 200 din).

 

skupoca je objetktivna stvar,odnos sta ti se nudi/koliko ti kinte traze,ne subjektivno mjerilo izvodjeno po prosjecnoj potrosackoj korpi na nivou manje razvijenih djelova balkana/realne zarade/porocnosti svakog od balkanaca pojedinacno.

 

ovako iskreno,bez preseravanja,odlucis prioritet,i oces li ti da das te pare koje ti trebaju za koncert.npr ja nisam isao na AC/DC jer nisam neki pretjerani fan pa stoga na pamet mi nije padalo da davam 60+e da stojim nedje u 3pm i nazirem sta se radi na bini.(ali nisam srao da je koncert skup jer je ljudima ovo jedini evropski koncert a i show je veliki a i ikone su r'n'r,stoga mu dodje da je privilegija bilo ici na taj koncert,stoga koliko god ja nemo para i/ili mi ih je zao bilo davati,koncert nije bio "skup")ali bi iste te pare dao na npr immolation na malu scenu SKC-a i pustao da mi razvaljuju bubne opne u prvom redu.

 

1. mislim da se drzi, ne garantujem. Imam tamo neke prijatelje kod kojih sam isao, i delovalo mi je da se drzi.

2. ne kazem da ce tebi da bude jeftinije, daleko od toga, nego je jednostavno tako u slucaju da imas para neces da kukas.O lakoci idenja na koncert daleko od toga da ti je laske.

3. iskreno mislim da su mnogo veci bendovi ovde svirali za manje pare, ali kazem, sve zavisi od organizatora i cene benda. Ja nigde nisam rekao da je karte skupa...I tih 200 din nekom naravno znaci, a i mnogo je nekako lakse za videti da je cena karte 1800din (sto je po meni neka realnost) nego 2k.Zar nije?:)

 

naravno da u ovakvim situacijama treba odrediti prioriteta, ja isto nisam bio na acu i decu jer hocu da idem na exit, na aa, mozda ako bude sve kako treba i na neki jos festival...Sve stoji sto si reko i potpuno se slazem.

Ono sto sam hteo reci je to da mi nije cudno kada se ljudi zale, meni isto nije jasno kako ljudi ne mogu da nadju pare za neki bend koji vole, odes brate pa radis par dana na gradjevini i eto ti para ako nema sta da radis, ali ne misle svi kao ja, pa im onda nista drugo ne preostaje nego da se zale...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. iskreno mislim da su mnogo veci bendovi ovde svirali za manje pare, ali kazem, sve zavisi od organizatora i cene benda.

 

Cena određuje veličinu benda, ne nečije subjektivno mišljenje. Tako je na primer Amon Amarth veći od Cannibal Corpse-a objektivno, šta god ja ili neko drugi mislio o tim bendovima. Ne mogu da se setim puno bendova većih od AA koji su svirali u SKC-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedno - prednost ove svirke je sto su AA sad na kreativnom i vrhuncu popularnosti, pa ih treba bas sad gledati po svaku cenu, cast izuzecima ali kod nas cesce dolaze bendovi koji su prosli svoj stvaralacki napon tipa Holy Moses, Benediction, Jon Oliva, pa i Maiden (ne pricam o tome kakvi su uzivo, vec o albumima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amon Amarth je trenutno u zenitu karijere,i trebalo bi da nam je drago što u ovom trenutku imamo prilike da ih gledamo.

Tako da ja ovo ne propuštam,kolko god se zadužio.

 

EDIT:I Grob reče nešto na isti fazon.

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ja kazem :da:

I ruku na srce, i ja uvek kukam kako nemam para, ali ako me nesto bas zanima na kraju i pozajmim, snadjem se vec nekako...

Tako cu na kraju u julu i ici na AA, Cynic i Brajd i dekintirati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kralju iz niksica,doselio se poslom u bg prije nepuno 5 mj,i isao sam oba puta na cc,koji su tada bili po 1800 din po kursu 70-60 din,na metallicu,na vader,na sinister,na festove,egzite i pizde materine.na egzit sam samo prvi dan pukao 40 e za meshuggu,spavao po parkovima,pio iz fontane i ne jeo po par dana,o spavanju da ne pricam.nikad nisam kukao.poznajem licno par organizatora koncerata iz bg,vjeruj mi da skoro svaki put puknu pare upravo zbog cijene karte,jer je drze nenormalno nisko.i apsolutno svaki put se nadje neko ko kaze treba mi 1000 za ovo,1000 za ono,1000 za pizde materine,i sto je toliko skupa karta.ocete li vi da gledate svetske bendove za 500 din,kao i domace?ljudi nemaju za ljebac,pa ako se vec luksuzirate sa koncertima ne serite da su skupi,ako su vam luksuz.kazi ko coek nemam za kartu,moze li se sta jeftinje zavrsit,i prijatno.ne ja sam gospodin,al mi ipak skupo.

 

 

I sad ces ti meni da kazes da ucutim ubuduce,kakvo je to pedersko ponasanje,jesam tebe pitao nesto,jesi li ti organizator?Sta tebe boli kurac sta sam ja rekao ovde,sta ti nije jasno?Koj si pa kurac ti dosao ovde da nam pricas sta da radimo.Krajnje sam pristojno komentarisao bez ikakvog bezobrazluka i onda vidim tebe kako jedes govna.Raspitaj se malo za koju lovu rade ljudi na jugu Srbije pa onda napadaj nekog kog i ne poznajes jado nevaspitana.Muci jadan i mars odavde u krs i kamen odakle si i doso!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

morbid angel je veci bend od AA i od CC,objektivno gledano.MA je u top 5 po prodanim albumima u dm(prvi bi bio CC) a ostavili su najveci legacy iza sebe.i karta je tad bila 1800-27,5 e ako me dobro sjecanje sluzi.ja sam jebiga usao preko CG veze za 10 e.

 

eto ja npr idem na AA,Cynic za sad,exit propustam jer mi se nedaje to brdo para za MDB kome je po mom SUBJEKTIVNOM misljenju rok trajanja isteka sa trinityjem.jes da volim i dreadful hours,ali zadnja dva...neoprostivo.

 

 

 

a za mr.Hate:samo ti imam rec da isto zbog tih jadnih plata koje su i po cg ja sam isao trbuhom za kruhom,i opet ne kukam.a to da su tvoji komentari neuvredlljivi bi se trebao transportovati za vrijeme organizovanja Castle festa i da te neko stavi u organizatorsku ekipu pa da i dan danas otplacujes po 200 e svaki mjesec pa bi shvatio.pogotovo bi vidio koliko je pateticna tvoja kuknjava sa pivom.

 

 

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to sto pricate, AA je trenutno na vrhuncu karijere, tesko da ce nastaviti uzlaznom putanjom u stvaranju albuma...

 

Gledali ste sad skoro In Flames, ali procitao sam od mnogih kako ipak nikada nece prezaliti sto ih nisu gledali u ranijem periodu karijere...

 

Kada "metalci" u Srbiji budu izvalili AA ko zna kakvi ce im tada biti albumi i setlista po koncertima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

morbid angel je veci bend od AA i od CC,objektivno gledano.MA je u top 5 po prodanim albumima u dm(prvi bi bio CC) a ostavili su najveci legacy iza sebe.i karta je tad bila 1800-27,5 e ako me dobro sjecanje sluzi.ja sam jebiga usao preko CG veze za 10 e.

 

eto ja npr idem na AA,Cynic za sad,exit propustam jer mi se nedaje to brdo para za MDB kome je po mom SUBJEKTIVNOM misljenju rok trajanja isteka sa trinityjem.jes da volim i dreadful hours,ali zadnja dva...neoprostivo.

 

 

Pa dabome covek dobija karte preko veze za 10evra a sere meni sto sam rekao da je mnogo 2000 jer ima i drugih troskova.Placam ja i vise za dobre bendove,AA je dobar bend ali nema karijeru iza sebe kao gore pomenuti velikani i samim tim nema ni opravdanje da bude preskup.Pogotovu ako su negde blizu pa svracaju a znamo da svi vezuju turneje leti u tom periodu.Necu da se mesam organizatorima,ako imam love dolazim i placam,Biohazard je bio na dan koncerta 2000 ali oni su za AA Guliveri.Samo me nervira kad me neko napadne bez razloga i bude bezobrazan a nikog ne diram.Ako si nesto nervozan udri glavu u zid,nadji jebi nesto,trci,skaci a ne da se istresas ovde kako ti se oce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je tacno to sto pricate, da su na vrhuncu karijere i da ih sad treba gledati. Ali ne kapiram odakle to da aa nije izvaljen od strane nasih metalaca, koliko se meni cini prilicno su popularni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za mr.Hate:samo ti imam rec da isto zbog tih jadnih plata koje su i po cg ja sam isao trbuhom za kruhom,i opet ne kukam.a to da su tvoji komentari neuvredlljivi bi se trebao transportovati za vrijeme organizovanja Castle festa i da te neko stavi u organizatorsku ekipu pa da i dan danas otplacujes po 200 e svaki mjesec pa bi shvatio.pogotovo bi vidio koliko je pateticna tvoja kuknjava sa pivom.

 

Ej decko problem je sto me ne poznajes a nastupio si onako glupo.Ja sam rekao 500 dinara (ne 5000)za turu pica za drugare i sebe,nisam alkos ali glupo mi jer sto moram da pisem to jer si ti glup,spustam se na tvoj nivo da bih ti objasnio.Jel se druzis ti s nekim tamo po Niksicu ili samo cuvas ovce?Ja Crnogorce obozavam i smatram kao bracu rodjenu ali ti jebem li ga sta si...

A sto se tice org. ekipe uvek sam bio rad da pomognem makar dolaskom na koncerte a ako zatreba i vise.Ne znam,nije mi jasno odakle tebi taj pik na mene da onako nastupis,mora da me nesto mrzis od ranije ili si mrgud po prirodi.A taj bi trebalo da budem ja...

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dabome covek dobija karte preko veze za 10evra a sere meni sto sam rekao da je mnogo 2000 jer ima i drugih troskova.Placam ja i vise za dobre bendove,AA je dobar bend ali nema karijeru iza sebe kao gore pomenuti velikani i samim tim nema ni opravdanje da bude preskup.Pogotovu ako su negde blizu pa svracaju a znamo da svi vezuju turneje leti u tom periodu.Necu da se mesam organizatorima,ako imam love dolazim i placam,Biohazard je bio na dan koncerta 2000 ali oni su za AA Guliveri.Samo me nervira kad me neko napadne bez razloga i bude bezobrazan a nikog ne diram.Ako si nesto nervozan udri glavu u zid,nadji jebi nesto,trci,skaci a ne da se istresas ovde kako ti se oce.

 

ne istresam se ja na tebe,ni na nikog,samo sam reagovao na tvoj post pogotovu sto vidim da nijesi klinac a takva ti je prica(ne klinacka,nego ta o skupoci).

 

 

a usao sam na MA za 10 e,kad me vec vucete za jezik zato sto sam ostatak para dao na taxi za druga koji je imao asmaticni napad prije..duga prica.uglavnom bio sam ispred skc-a i bilo mi je zao da mi sviraju ispred nosa a ja nijesam tamo.i to je jedini put da sam se provukao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavite mi gospodina Mrznju na miru. On je jedan o retkih ljudi koji uspe sve da ispostuje, strastven kolekcionar, muzicar i ekstra covek. Postuju ga mnogi ljudi. Tako da, rekao je da nece doci na koncert jbg, sta sada. Necu ni ja doci, posto sam na putu. Aj sada me isprozivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne istresam se ja na tebe,ni na nikog,samo sam reagovao na tvoj post pogotovu sto vidim da nijesi klinac a takva ti je prica(ne klinacka,nego ta o skupoci).

 

 

a usao sam na MA za 10 e,kad me vec vucete za jezik zato sto sam ostatak para dao na taxi za druga koji je imao asmaticni napad prije..duga prica.uglavnom bio sam ispred skc-a i bilo mi je zao da mi sviraju ispred nosa a ja nijesam tamo.i to je jedini put da sam se provukao.

 

 

Ma opusteno...

Bas me briga i da udjes za DZ,nikad nisam bio ljubomoran na tudj uspeh.Uvek sam govorio daj bar neko da uspe...

A ti mali uskaces odma a mi malo procaskali samo.Hvala u svakom slucaju a da znas da je paket poslat odmah danas pre podne.Zivi bili svi...

A nisam rekao da necu doci,ako skupim lovu.Imam svadbu kod skolskog druga i to mi je sad vaznije a voleo bih da vidim i AA koji je jedan od 7-8 novijih bendova koji mi se dopadaju.

 

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...