Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Jedan od sledećih:

 

www.henna-boy.co.uk/

(verovatno ne jer kažu da imaju neke probleme sa isporukama pa ljudi nisu dobijali po 2 meseca robu)

 

www.aroma-zone.com

(verovatno sa ovog, idi na francuski sajt tamo ima ceo asortiman, na engleskom nemaju pola)

 

Eto vidi ako ti je nešto zanimljivo, pa javi, ja to planiram u narednih par nedelja, ništa hitno.

 

Imaj u vidu da može da se desi da nas ocarine. Platiću ja karticom pa ćeš mi dati.

Poštarinu ćemo podeliti po zasluzi ;)

 

PS možda naručim i ovo, mada ne verujem jer imam kane.

 

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaronih u ovo carstvo biljnih ulja i putera, i ne mogu da se snađem od radosti, kao kuče u liftu :haha:

 

 

Haj'te malo da pričamo o tome, šta je šta i za šta je najbolje? Vidim da ima i novih vrsta koje se koriste, murumuru puter mi je posebno privukao pažnju, ali treba studiozno prići svemu pa otkriti šta je zaista najbolje kupiti - dva, tri komada.

 

Pakovanja na onom sajtu koje je Mačka ostavila su 500ml pa možemo da podelimo, kao što je i bila originalno zamisao, samo neke od nas nisu imale pare ili su ih potrošile na muziku :P

 

 

 

Evo da počnem...

 

 

Cupuaçu Butter is an emollient with a high capacity for waterabsorption due to a high content of phytosterols, offering exceptionalmoisturization for the skin and hair. It gives a pleasant touch andsoftness to the skin, while improving its elasticity and humidity. Itcan be used in skin care, hair care and color cosmetics (especiallylipsticks) and helps to stabilize emulsions. Furthermore, CupuaçuButter offers broad spectrum protection from damaging UV-A and UV-Brays.

 

Origin:

Cupuaçu butter ispressed from the seeds of the cupuacu tree, Theobroma grandiflorum.This tree, native to the amazon, most notably the northern region ofBrazil, is closely related to the cacao tree (Theobroma Cacao). Unlikecocoa, the cupuaçu does not contain caffeine.

 

Natural composition:

Cupuaçu Butter is soft and creamy in consistency and has a chocolateyaroma. It contains vitamin E, and is rich in phytosterols (such as,Beta-Sitosterol, Stigmasterol, Campesterol, Delta-5 Avenasterol). Thesephytosterols are unsaponifiable components acting at the cellular levelregulating the balance and activity of the lipids of the stratumcorneum. Due to these, Cupuaçu Butter has a high capacity for waterabsorption.

Thefatty acid profile of Cupuaçu Butter is as follows: Oleic acid (44%),Stearic Acid (31%), Araquidic Acid (11%), Palmitic Acid (7%), LinoleicAcid (4.5%).

 

Shelf life and stability:

Cupuaçu Butter has a shelf life of about 2 years.

 

Uses:

- an emollient in skin care products.

- in hair care products to add shine and replenish the moisture.

- as part of cosmetic formulations (especially lipsticks).

- to help stabilize emulsions.

 

Properties:

Remarkable water absorption, even higher than lanolin anhydrous. Thisbutter has UV-B and UV-A absorptive prperties and offers antioxidantprotection. Furtermore, Cupuaçu Butter softens the skin, whileimproving its elasticity.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage moje, mislim da ste me veoma navukle na ove prirodne proizvode.

Zelim da vas pitam sta mislite o ovome, da li je neko probao ili koristio: http://www.natures.it/en/index.html

Malo sam razgledala na sajtu i videla da imaju serum sa Argan uljem, koji bi meni dobro dosao sada u ovom hladnom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uspela sam da nadjem katalog za Alverde proizvode :

link

 

Nazalost, ne znam nemacki, mada poznajem dosta artikala iz DM-a. Vidim da se pojavio novi buter za telo sa makadamijom, samo nisam sigurna da je stiglo to i kod nas. Bila bih zahvalna ako neko moze malo da mi pojasni Anti aging liniju na 5. strani u PDF-u na bazi voca? Unapred hvala!

 

Sto se njihove dekorative tice, imam jedan karmin i zadovoljna sam. Koristim jako dugo i njihov gel za umivanje na bazi algi, ampulice sa ruzinim uljem za lice, tecni sapun za pranje ruku od lavande i od nedavno losion za telo sa brusnicom. Probala sam i gelove za tusiranje i cini mi se da nisu losi. Mozda nije u rangu super kvalitetnih proizvoda, ali je bitno da ne skodi.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад ја вадим информације од пре зилион страна... :haha: Извин'те. :redface:

 

Елем, тај шампончић што мирише на Херба бомбоне - јел' садржи SLS? И, ако не, којим састојком чисти?

 

Приметих да се помињао сапун са аргановим уљем. Ако га је нека купила, било би супер кад бисте написале састав...

 

Или, да скратим причу: препоручите, ако бога знате, SLS free шампон и сапун, а да није претрпан алкохолом, као сви такви на које сам до сада наилазила...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za taj ali ja sam pribavila ovaj:

 

314.jpg

 

 

Snažno miriše na bilje, reklo bi se da je redak ali dobro peni, i što je najvažnije kosa je posle njega stvarno oprana, škripi pod rukama, meka i sjajna. Ovih nedostajućih 23% je neorgansko (22% sapunska baza) i neorganic (1% esencijalna ulja koja su verovatno uvezli).

 

Slikica je sa Biošpajza a drži ga i DM. Jevtiniji je od indijskog Sidha šampona za čitavih 150 dinara po pakovanju, tj tačno duplo jevtiniji jer je bočica izdašnija (270 ml naspram Sidhe 180 ml).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Slikica je sa Biošpajza a drži ga i DM. Jevtiniji je od indijskog Sidha šampona za čitavih 150 dinara po pakovanju, tj tačno duplo jevtiniji jer je bočica izdašnija (270 ml naspram Sidhe 180 ml).

 

 

U radnji zdrave hrane gde ja kupujem Sidha je 350 dinara. Posto su uvoznici tih indijskih preparata u Beogradu, zar vam nije palo na pamet da kupite direktno od njih? Videla sam na sajtu da imaju i neke ajurvedske konsultante.

Inace, majka od jednog mog druga vec nekih 15 godina ima ajurvedski salon u Budimpesti, gde radi masaze i kozmeticke tretmane i sama je uvoznik indisjkih ajurvedskih preparata (ovo je njen sajt http://www.ayurvedam.hu/)

Nadam se da cu sledeci put naci vremena i da svratim do nje i vidim sta ima, posto saradjuje samo sa najboljim proizvodjacima ajurvedskih lekova i kozmetike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za taj ali ja sam pribavila ovaj:

 

314.jpg

 

 

Snažno miriše na bilje, reklo bi se da je redak ali dobro peni, i što je najvažnije kosa je posle njega stvarno oprana, škripi pod rukama, meka i sjajna. Ovih nedostajućih 23% je neorgansko (22% sapunska baza) i neorganic (1% esencijalna ulja koja su verovatno uvezli).

 

Slikica je sa Biošpajza a drži ga i DM. Jevtiniji je od indijskog Sidha šampona za čitavih 150 dinara po pakovanju, tj tačno duplo jevtiniji jer je bočica izdašnija (270 ml naspram Sidhe 180 ml).

 

Evo mog iskustva...

I ja sam se naložila na to, čak i kupila. Kada malo pročačkaš po sajtu videćeš da je sapunska baza zapravo SLS ili neko slično govno (ne sećam se, ali ima, koga interesuje može da nadje).

Pritom, kosa SMRDI na sls. Bukvalno. Ja to tako doživljavam. Smrdi jače nego kad je operem onim CLENSING pantenom.

Što radim jednom u mesec dana-dva meseca, pred kaniranje... i ceo dan se gušim u tom smradu.

Dalje, kosa je jako suva. To je naravno moj doživljaj, već pola godine (ako ne i više?) ne koristim šampone, nisam navikla na to isušivanje.

 

I opet, to sam samo ja, jako sam osetljiva na veštačke mirise, ali hoću da kažem da taj šampon nije uopšte prirodan, na žalost. :no:

 

Na Siddha šamponu ne piše koji su sve sastojci, ako se dobro sećam, niti sam to našla igde na netu, zato ga nisam ni uzela.

 

Pardon, loše sam se izrazila, jeste prirodan ali nije blag. Prirodno je mnogo toga što nije nužno dobro za nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...