Jump to content

Death / Grind - preporuke & kultovi


Lunar

Recommended Posts

bila je preporuka na ovoj temi, ne znam kako se zove bend, u pitanju je kombinacije death i doom/stoner metala, na coveru(koji je bio pretezno narandzaste/crvene boje) je bila neka zenska osoba/spodoba? zna li neko o cemu pricam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije AW, to mi je prvo palo na pamet da proverim. u tom je fazonu omot, samo je bas zenska bila, drzala je neki bong ili tako nesto.

 

mislim da je Talvi ili Milan kacio.

 

edit:nasao

Cover+Death+Metal+Psicodelico+Doom.jpg

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek drone...lots of drone. Malo spama...ima i sad neki novi zanr, picke materine, witch house. Juce sam preslusao White Rring odlicno skroz, pa Gatekeeper i Umberto, retro horror electro hehe.

 

youtube linkovi, pa proverite...ako se nekom svidi? imam i za skinut.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek drone...lots of drone. Malo spama...ima i sad neki novi zanr, picke materine, witch house. Juce sam preslusao White Rring odlicno skroz, pa Gatekeeper i Umberto, retro horror electro hehe.

 

youtube linkovi, pa proverite...ako se nekom svidi? imam i za skinut.

 

 

 

Meni se dopada ovaj novi talas Witch House iliti ghost dronea, baš imaju neki genijalni zvuk. Osim muzike dopada mi se cela ta mistika, odabir okultnih slika i načina dizajniranja kako predstavljaju bend http://www.last.fm/music/%E2%80%A0%E2%80%A1%E2%80%A0 i http://www.last.fm/music/LAKE+R%E2%96%B2DIO .

 

Od toga sam poslušao White ring, nije loše.

 

Meni najbolje lezi elektronika - minimal techno i psy trance. Malo odstupanje od teme, al probajte ovo >> http://www.youtube.c...h?v=_L1fRT5jZMs

 

Elektronika je sasvim okej i minimal techno ali psy mi je uvek bio teško sranje. Ne mogu da verujem da postoje ljudi koji kući slušaju to, jednostavno ne vidim nikakvu vrednost u toj muzici. Nažalost 95% mojih drugara obožava psy pa sam primoran svake nedelje da idem na te psy žurke, ali hej... barem se lepo provedem svaki put. :)

 

Još jedna stvar, ljudi pričaju kako mogu da slušaju svakaku muziku kada su naduvani, ali ja mogu samo odabranu, jer svaki put kada sam naduvan, čujem svaki detalj u pesmi i baš sam nekako skoncetrisan na detalje. Uglavnom volim često da eksperimentišem opijati-muzika i kako ona deluje u tom stanju. Dosada mi je najbolji utisak ostavio Godspeed You! Black Emperor, ali najzanimljivije mi je bilo putovanje dok sam slušao Voyage 34. Počeo sam odjednom da plačem dok je tekao album, samo odjednom bez ikakvog razloga, ali srećom nije trajalo dugo. :D

 

Ovo?

COVER-AcidWitch.jpg

 

Onaj predhodni Acid Witch je bio zakon, nisam ni znao da se pojavio novi album. Strava, sada ću da stavim da se skida. Isto da aminujem Skeleton of God, za svaki slučaj.

 

Milane: Kakav je taj Mitochondrion , vidim da su na Profound Lore pa bi trebalo da valja. Interesuje me na koje bendove podseća zvuk, ako uopšte podseća na neke? :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane: Kakav je taj Mitochondrion , vidim da su na Profound Lore pa bi trebalo da valja. Interesuje me na koje bendove podseća zvuk, ako uopšte podseća na neke? :)

 

Trebalo bi tebi to da se svidi, zvuči kao Gorguts koji se izgubio u maze of torment da bi ga spasao "Fas" ali samo na kratko pa ga bacio u svoje disonantne dubine nelinearnog građenja kompozicije, a sve je to bio samo san Lavkrafta koji je ostao kasno noću da piše In the mountains of madness pa se sjebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Israel-based old-school death metallers SONNE ADAM have inked a worldwide deal with Century Media Records. The band's debut album, "Transformation", will be released in Europe on April 4.

 

Commented Jens Prueter, head of A&R at Century Media Records in Europe, "Back in 1991, Century Media Records released the groundbreaking debut albums by ASPHYX, GRAVE, MORGOTH and UNLEASHED as well as the second album of TIAMAT. It was the year death metal changed the metal world and thousands of bands were founded in garages around the world. 20 years later we are proud to sign a young band from Tel Aviv, Israel that knows the meaning of death, unfortunately, better than most of us.

 

"SONNE ADAM mix the old doom/death of early PARADISE LOST and technical insanity of early MORBID ANGEL with a fresh passion and raw energy that reminds me of the hunger and dedication I heard in the aforementioned debut albums 20 years ago, without sounding retro.

 

"Welcome to a new chapter of Century Media death metal!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije precerivanje, iam osjecaj da ce Sonne Adam izbacit albumcinu. "Armed with Hammers" ep je pravi okultni biser, mogu mislit na sto se full-length da lici :da:

 

Osim toga, od tih novih bendova, ocekujem neko izdanje od Corpsessed (finski death metal, clanovi Wormphlegm i Tyranny). Preporucivao sam nedje prije, morbidno zvuce.

http://www.youtube.com/watch?v=4q5ylaZahFU

(kako su nastimovali zvuk gitare i produkciju uopste,uhhhhh). Fino je montiran i ovaj video klip.

 

A Necros Christos vise ne mogu docekat, koliko ga odlazu jebo ih pas.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...