Jump to content

Death / Grind - preporuke & kultovi


Lunar

Recommended Posts

Kada sam se vraćao sa Therion-a, neka dvojica ispred mene u busu su toliko tupila o bendu da sam se zapitao da nisu izmislili elektricitet. Još je prvi lik koji je "objašnjavao" drugom stalno izgovarao "Benigted". Od Staklenca do Zemuna, prokleto bilo. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kada sam se vraćao sa Therion-a, neka dvojica ispred mene u busu su toliko tupila o bendu da sam se zapitao da nisu izmislili elektricitet. Još je prvi lik koji je "objašnjavao" drugom stalno izgovarao "Benigted". Od Staklenca do Zemuna, prokleto bilo. :haha:

 

Tako ti i treba kad nemaš mp3 plejer uza se :haha: Ništa gore nego slušati metalce i gotičare u prevozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ti i treba kad nemaš mp3 plejer uza se :haha: Ništa gore nego slušati metalce i gotičare u prevozu.

Pa, neću valjda da slušam muziku dok sedište do mene greje lepo dupe moje lepše polovine. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam prolazio opet kroz kultni UGDM folder i prisećao se hajlajtova 2010... Nešto sam na brzinu preleteo Bastard Priest, ne znam zašto kad albumčina sabija baš kako volim, kao da neki crust bend obrađuje Left hand path, čak i glas malo vuče na LG Petrova. Father Befouled novi možda i previše vuče na Incantation, ne znam... u nekim momentima baš zna da zasmeta ali jebeš ga, valja i takav kakav jeste. Prosanctus inferi je jedno od iznenađenja godine, kakav sjeban zvuk. Encoffination imaju atmosferu dostojnu matorog Asphyxa, prejeben bend. Nisam nešto baš prezadovoljan novim Grave ritualom, sasvim korektna svirka ali u tom žanru ima boljih stvari mnogo.

 

Evo da bacim dva izdanja koja nisu tako nova, zaslužuju ljubav a nisu je ovde dobila:

 

1271250912_denial.jpg

 

DENIAL - Catacombs of the grotesque

 

Meksikaneri, debi album, Švedska škola sa veoma jakim tempom i zagrobnim glasom + sjajan, klasičarski omot - pure win.

 

1240600652_cover.jpg

 

MAIM - From the womb to the tomb

 

Za ovo čak i tema ima, Sadomator otvorio a svi iskulirali. Šveđani koji ga totalno bacaju na Severed survival, ima na albumu čak i obrada Ridden with disease, pravi štrokavi Death Metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' mi može neko reći kakav je Benighted - Icon album? Poslednje sam slušao Identisick i taj album je raspičio sve u 16. Inače, po nekim nezvaničnim informacijama novi album bi trebalo da bude dostupan u aprilu.

 

Слабији је, уопште га се не сећам, а то значи да не ваља.

 

Tako ti i treba kad nemaš mp3 plejer uza se :haha: Ništa gore nego slušati metalce i gotičare u prevozu.

ГСП: "Бла бла бла Фејс бла бла бла Фејс бла бла бла Фејс..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna homemade kompilacije by me, (ep's, demos, full lenghts) skorije proizvodnje (2009-2010 i jedan demo iz 2007-e koji je previše cool da bi se preskočio).

Gledao sam da ubacim stvari koje nismo spominjali na ovim temama, sve je stara škola stil. Verovatno ste čuli za neke od ovih bendova, ima dobrih stvari ali bezveze

mi je bilo da sad postujem sve to. Bilo je dobre old school pizdarije, možda se malo i preteruje sad sa tim, but it's fine by me...ono što mi je ostalo u skorom sećanju...

 

Aethyrvorous, Antediluvian, Autopsy, Burial Invocation, Cruciamentum, Crypticus, Disma, Grave Miasma, Grave Ritual, Grave Upheaval, Innumerable Forms, Kerasphorus, Mefitic... i albumi

Adversarial, Cemetery Urn, Decrepitaph, Diocletian, Encoffination, Embrace Of Thorns, Father Befouled, Goreaphobia, Hooded Menace, Interment, Ignivomous, Impetuous Ritual, Mitochondrion,

Nominon, Prosanctus Inferi, Stargazer, Stench, The Grotesquery, The Wakedead Gathering, Witchrist... and then some + za mene nezaobilazni Razorback bendovi (2 much to mention).

 

My link

 

 

MAQfG.jpg

 

 

KRYPTS - Open The Crypt (Demo) - Summoned From The Abyss

ABSCESSION - Death Incarnate (Demo) - Haunted From Within

FERAL - Welcome To The Graveyard (Demo) - The Deathbog

KATALYSATOR - Mass Genocide Ritual (Demo) - Mass Genocide Ritual

HORRENDOUS - Sweet Blasphemies (Demo) - Putrid Rebirth

UNDEAD CREEP - Undead Creep (Demo) - Final Demise

WINTERWOLF - Cycle Of The Werewolf - Cemetary By Night

UNCONSECRATED - Unconsecrated Cemetery - Over The Throne

WRATHPRAYER - In Utter Darkness (Demo) - Devourers Of Light

FILTHEATER - Caliginosity MCD - March To Oblivion

SONNE ADAM - Armed With Hammers EP - I Dream The Devil Sign

OVEROTH - Kingdom Of Shadows - Led To The Slaughter

VORUM - Grim Death Awaits EP - Cthonic

BEGRIME EXEMIOUS - Set Ablaze The Kingdom Of Abraham EP - Archfiend

MORBIDER - When Darkness Returns - Bloodstained

CRYPTICUS - The Rites Of Infestation EP - Ceremonial Surgery

BRUTALLY DECEASED - Dead Lovers' Guide - All That Rots And Withers

INNSMOUTH - The Departure Of Shub-Niggurath (Demo) - The Departure Of The Three

VASAELETH - Crypt Born & Tethered To Ruin - Wrathful Deities

ASCENDED - Temple Of Dark Offerings EP - Mesmerizing Stench

VANHELGD - Cult Of Lazarus - Drunk Beyond Death

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, kao što sam napisao u postu, trudio sam se da uklopim nekako sve. Ograničio sam se na old school, tako da nije bilo baš jednostavno.

Ispratilo se na ovim temama vecina stvari, ako vam se svidela kompilacija pokušaću u skorije vreme da sklepam i vol.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus do neba za trud, mada ja licno ne bih mogao da radim kompilaciju. Jebi ga, old skul trip koji vucem jos od kaseta - album se slusa od pocetka A strane do kraja B strane. Nema premotavanja, ova pjesma ubija, ovo sranje... sve se slusalo, tako i sad se uvjek trudim da preslusam kompletan album. Posebno kad bend ima neku koncepciju..

 

Cosmic Atrophy - Codex Incubo (2008)

1170.jpg

 

Za ovaj bend cu napisati samo ovo - Cosmic Atrophy is probably most-known for being the band 'everybody recommends when you ask for Demilich-esque Death metal

Dakle, za sve fanove kultnog DEMILICH-a. A i za sve fanove Mitochondrion i Ulcerate.

 

http://depositfiles.com/en/files/9pwnmaxpo

 

 

Kome se svidi, nek ovjeri i Commit Suicide - Synthetics (2004). Isto dobro, samo brutalnije.

cover.jpg

 

http://www.megaupload.com/?d=29U56SPW

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DISKORD - DOOMSCAPES

(2007)

 

Doomscapes%20cover%20front.jpg

 

Odlican norveski tech/prog death metal. Nek vas ne zavara gej kover il cinjenica da su ovo norvezani koji ne sviraju black metal. U pitanju je neka cudna mjesavina old skul metala smrti sa svim i svacim (technical, progresiva, jazz, doom, malo punk-a). Odlicno uklopljeno i odsvirano,

 

Mislim da ce fanovi bendova kao Gorguts i Demilich cijeniti ovo. Prava psihodelija od albuma, ja ovo obicno slusam u paru sa Skeleton of God - Primordial Dominion.

 

http://rapidshare.com/#!download|497l36|362550210|Diskord.rar|69602

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Morbid : Dobra preporuka, preslušao sam album ranije 2-3 puta, odličan. Ovakve stvari me uvek podsete na bendove u stilu Disharmonic Orchestra, Phlebotomized, Polluted Inheritance, shit like that.

A upravo sam preslušao ova dva albuma (u tom sam nekom weird slow modu). Nisu baš lagani za rukovanje, ali ipak preporuka.

 

Obliteration - Nekropsalms review

 

15qqf.jpg

 

Deathevokation - The Chalice of Ages review

 

1qdRS.jpg

Edited by Milan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...