Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

e cao, je l' moze neko da mi preporuci neko dobro pojacalo za kef iq 70 zvucnike koje cu, ako bog da, uskoro pazariti:

 

keeef.jpg

Mislim da ti je bolje da uzmes neke JBL-ove floordstandere, za te pare mozes da uzmes ES100, i da jos prodjes jeftinije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cao, je l' moze neko da mi preporuci neko dobro pojacalo za kef iq 70 zvucnike koje cu, ako bog da, uskoro pazariti:

 

http://i323.photobucket.com/albums/nn446/Vladimmir/keeef.jpg

 

hmmmm što se tiče KEFa, mišljenja su podeljena, u 4audiu su mi odma' rekli da KEF nije za slušanje rok/metal muzike (čak sam i poslušao jedan model iz te iQ serije i zvučali su pomalo šuplje i bas je bio veoma slab), ali sa druge strane u Hi-Files časopisu su rekli da ove zvučnike karakteriše "rokerski zvuk". Najbolje ti je da odeš u 4audio (distributeri za KEF, a i mnogih drugih robnih marki, ko zna možda se odlučiš za nešto sasvim drugo) i poslušaš te zvučnike u kombinaciji sa Audiolab pojačalom 8000S (ne netu sam pročitao hvalospeve o ovoj kombinaciji), i na kraju sam odlučiš šta ćeš kupiti, jer ovo nije mala investicija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi hvala na savetima.

 

pa, ja sam slusao kod buraza te Kef iq 70 zvucnike povezane na neko cudoviste od pojacala (neki NAD-ov high end model, zaboravio sam tacno) i zvucalo je ABNORMALNO dobro. i pri tom smo pustali svasta od free jazz-a i loreene mckennitt do meshugge i SYL-a i zvuk je bio i mocan i precizan u isto vreme, ne znam kako je tebi zvucalo 'suplje'?

 

ali nebitno, uzimam sigurno te Iq 70 zvucnike (sta da radim kad sam slab na Kef :mrgreen: ) a za pojacalo cu jos videti: ili Nad ili neki Marantz, videcu kakve su cene...

 

 

a dok se to ne desi, jedno trivijalno pitanje: je l' zna neko kako u winamp-u da namestim da mi i multimedijalne diskove pusta regularno kao klasicne audio cd-ove (tj. da ne pokrece autorun)? npr. ubacim Kreator 'enemy of god' cd i umesto albuma mi krene spot za pesmu 'impossible brutality'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čini mi se da sam slušao najslabije floorstandere iz iQ serije iQ50 (ako se ne varam) u kombinaciji sa NAD C326BEE, i to je zvučalo kao što sam i rekao, ali ako je high-end NAD u pitanju to je onda sasvim druga stvar, to je Masters serija sa cenom od oko 2500+€ :da: 326bee je oko 350€ - razlika je više nego očigledna ;)

sto ljudi sto ćudi, nešto za šta sam ja rekao "šuplje i prazno" tebi će možda biti baš "pravi zvuk", a zavisi i od vrste muzike koja se sluša ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Neko je ranije na temi postavio pitanje kako cistite ploce. Podelicu ovde jednu tehniku pokupljenu sa hi-filesa, a koju je neko odatle nasao na audiokarmi valjda. Elem, rec je ociscenju ploca lepkom. Kupite obicni drveni lepak (dufiks, alfiks, drvostik, drofiks), onaj beli lepak koji bude providan kad se osusi. Hemijska struktura tog lepka je polivinilacetat, bliska hem. sastavu ploca, tako da lepak ne reaguje sa plocom i ne lepi sa za nju, ali zato prilepi na sebe svu prljavstinu sa poce. Uzmete plocu, stavite je na gramofon (preporuka stavite novinu na mat, pokrijte gramofon da se ne umaze od lepka, ili ako imate neki krs gramofon koji samo vrti a nije za ozbiljno slusanje, kao neka Toska npr pa vas onda boli dupe za njegovo higijensko stanje), uzmete lepak i iscedite jedan pun krug na 3-4 cm od labela, jedan oko ivice ploce, i izmedju ove dve crte nasarajte. Ukljucite gramofon, uzmete neku vizit kartu, prislonite na plocu i razmazete lepak. Kolicinu leka cete vrenenom sami utvrditi koliko treba, stvar intuicije. Pazite da lepak ne dospe na label ploce. Ostavite plocu da se susi i za jedno par sati (zavisno od debljine lepka) isti ce se osusiti i postati proziran. Onda lagano nacnete lepak na obodu ploce i on se sljusti ceo kao neka folija. Voila! Ukazace vam se ploca cista kao nova. Po mom misljenju, najbolji nacin za ciscenje tvrdokorne prljavstine koja se uvukla u rilne. Moze dosta da smanji nivo suma kod jako prljavih ploca, ali ogrebotine i razrovanosti losim safirnim iglama nazalost nista ne moze da sanira.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Malo me je smorilo ispadanje slušalica iz ušiju, pa mi treba preporuka za ovako nešto:

 

bigimg.jpg

 

ili, eventualno ovako

 

bigimg.jpg

 

Tražim pun zvuk i dizajn koji omogućava izolaciju od spoljašnjosti, makar u onoj meri koliko sam imao sa "in ear" sluškama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Jedno pitanje: uzeo sam skoro plazma TV 42" i to sve lepo povezao na externi HDD, na racunar. Ali onda sam naravno zakljucio da mi fali dobar zvuk za potpuni ugodjaj. Na TV uglavnom gledam filmove, nesto manje koncerte. I rado bih uzeo neki a/v risiver, nista skupo, po mogucstvu sto jeftinije, jos ako ima USB, bilo bi idealno (da bi mogao sa USB memorije da pustim ponekad mjuzu). Gledajuci po netu cini mi se da Pioneer ima nekako najzanimljivije uredjaje za ono sto mi treba.... ili gresim?

 

A sto se tice zvucnika, zeleo bih par podnostojecih koje bi povezao na taj risiver. Neki predlozi? Gledao sam Yamahu, Magnat .... ali ajde neka preporuka ..... naravno nisam neki hi-fi zaludjenik, samo bih da to sve dobro ispovezujem, da grmi ali da moram da se "izujem" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da si uzeo neki Sennheiser

Jebem ti zivot, probao kod ortaka neki Dubstep na njegove Sennheiser... Izbacile me iz ravnoteze kako dobro zvuce :o I to fora, decko uzeo u Cirihu na nekoj pijaci, bukvalno nove, sin tog prodavca je koristio te sluske manje od nedelju dana, i kostale su oko 80 franaka, a on ih je uzeo za 10 xD Ovaj mu trazio 60 franka, a drug ponudio 10 i uzeo... Sta je dobra kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...