Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

Fino, o Shiit uredjajima sam samo citao pozitivna iskustva. Kako si uspeo da ga nabavis, preko grane? Isto tako i Fidelio x2, best-buy slusalice.

Kolege cesto putuju u Holandiju.

 

Da, mozda neko ne voli dva uredjaja da nosi, ja npr. volim dedicated music plejer da imam, prvenstveno zbog lossless fajlova i podrske za iste.

Verovatno cu i ja nesto slicno da uradim. Fiio x3/5 srecom moze da se uzme i kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audio-Technica-ATH-M40X-Studio-Headphones-Review.jpg

 

Predobre...doduse jos se usviravaju, al zvuk mi toliko prija da je neverovatno.Dosta toplije i prirodnije zvuce od akg k77.Malo se treba navici na nosenje, teze su od akg-a, ali su jastucici mnogo meksi i bolje leze.Vokali savrseni, instrumenti se odlicno i jasno cuju, basevi taman po mom ukusu(vode se kao flat, medjutim to vise znaci da su flat u odnosu na m50x koje imaju malo jaci bas, inace ga ima ima sasvim dovoljno)

Dobijaju se dva dugacka kabla, jedan prav i jedan spiralni..steta sto ne dolazi i jedan kraci kao uz model m50x(1, 2m), al moze da se naruci i kompatibilan je i za m40x.

 

Inace jako dobro rade i na sandisku, dodje mi njih da nosam....al cudno bi me gledala raja. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Tek malopre videh da ima ova tema, evo na čemu slušam omiljenu mi muziku.

 

Ovaj prvi je stariji od većine Yum članova(85-6god), ali i dalje šljaka ko lud, jedino mi Sonijev dek sjeban, inače pojačalo je Marantz.

 

2zz68zl.jpg

 

Ovaj Marantzov stub je iz 1997.god, šljaka ko' nov, jedini problem imaju komšije... hahaha

 

8vxldl.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какве си звучнике упасовао на ове Маранце?

 

***

 

Иначе, кад је било уредно, било је овако:

 

yama2.jpg

 

Сад је овако:

P1120779.jpg

 

(Лијен сам да сликам Мицубиши ћошак и тренутну поставку јер је неред велекритичан.)

:redface: :redface: :redface:

 

А тренутно слушам једно миди Dual појачало (CV 3600 RC) спојено на посуђене KEF CODA II. KEF је чиста лордоза, али се одлично чује пљесак на концертним албумима; 3600 је симпатично појачало пријатног звука али недовољно снаге за озбиљно слушање.

 

Константно су ту неке ротације, што посуђивање, што куповина... Био сам веома близу савршеног звука са Dualom CV 6030 спојеним на Fisher STE 333, ал' продах 6030, зајебах се... то ће се моћи исправити само са CV 6050 или пак CR 5950 RC.

Препорука за љубитеље тежег звука, ти Duali, иако су из њежних година (крај '80-их и почетак '90-их) и прејефтино изгледају (пластични фронтови), имају стварно тврд звук. Али. Стварно. Тврд. Може то и лијепо да свира... ал' што може да удари, слабо ко може тако.

Edited by Vlaja Buraz
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom starijem marantzu su Videoton, prosek zvučnici, ali sasvim dovoljni za sobno slušanje(ne znam dal sam ikad pojačao više od polovine :mhihi: )

 

sowqj5.jpg

 

Ovaj noviji je povezan sa Marantzovim zvučnicima, jebeno rasturaju!

 

zk5snd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audio-Technica-ATH-M40X-Studio-Headphones-Review.jpg

 

Predobre...doduse jos se usviravaju, al zvuk mi toliko prija da je neverovatno.Dosta toplije i prirodnije zvuce od akg k77.Malo se treba navici na nosenje, teze su od akg-a, ali su jastucici mnogo meksi i bolje leze.Vokali savrseni, instrumenti se odlicno i jasno cuju, basevi taman po mom ukusu(vode se kao flat, medjutim to vise znaci da su flat u odnosu na m50x koje imaju malo jaci bas, inace ga ima ima sasvim dovoljno)

Dobijaju se dva dugacka kabla, jedan prav i jedan spiralni..steta sto ne dolazi i jedan kraci kao uz model m50x(1, 2m), al moze da se naruci i kompatibilan je i za m40x.

 

Inace jako dobro rade i na sandisku, dodje mi njih da nosam....al cudno bi me gledala raja. :mhihi:

 

koji je to model i koliko para?

 

koristim akg 240df vec ne znam ni koliko godina i nista im ne fali, sve je isto kao i prvog dana. kvalitet neverovatan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Тренутна гужва:

 

P1120982.jpg

 

Десно:

Wellness са сувим грожђем

Dual CV 450M - тренутно каблиран на комп -Telefunken TLX 10 Professional (на зиду)

Grundig V2000 - повезан са плејером harman/kardon HD 710 (испод) - Fisher STE 333 (којима KEF звучници служе као сталци)

Наведена појачала су посуђена, али је у плану неки Grundig за трајно власништво, можда овакав а можда V7200. Што се Duala тиче тренутно је у посједу CV 1460, стамени резервни CV 1450 је продат прије неки дан, па ћемо видјети шта и како, мало се мјеста направило, не треба га одмах попунити.

 

Лијево:

Mitsubishi E-63P Intelligent Audio System - тренутно једини исправан грамофон у кући и на њему плоча хеви метал групе Вајт Снејк

:rockdevil:

Edited by Vlaja Buraz
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тренутно десно:

P1130148.jpg

 

Дакле, Dual CV 1460 и припадајући тјунер CT 1460, на њ. Sony CDP-XE530 (ништа посебно, али ће очитати и брусну плочу, за разлику од мушичавог harman/kardona) и на њима (спојен на своје LS-100U звучнике који нису на слици):

 

TEACSEXYPersonally_IPrefer_Smaller_Knobs_zps7016f6c.jpg

 

Реално, тој направи екстремно мало фали за чисти нокаут. Јебе мајку и ради одличан посао при том. Улазни модел - 100 - из Reference линије (наравно, није актуелан; 2003. представљен, ако се не варам), могу мислити какви су тек ови даље, већи бројеви. Само 100 је овај фазон, микро директорско "све у једном рјешење" - CD/ampli/tuner, 200 и даље су мини а касније миди (формат) компоненте...

Teac се специјализовао за ове стварчице, популарне су у Јапану а култ у осталим дијеловима свијета. Ко налети на било шта од тога, нека мота под руку одма'.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
али је у плану неки Grundig за трајно власништво, можда овакав а можда V7200.

140520162087.jpg

 

yes.gif

 

Ради појачало за све паре, нешто је грубље од V2000 - тврђи бас, и осјетно више снаге има.

 

http://motxam.interfree.it/Afaq.html

http://motxam.interf...t/Agrundig.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Može biti da su te lampice što rade za nešto što i dalje radi, a ove što ne rade da su za ono što kompijuter vidi a to se pokvarilo i više ne radi, a rešava se nošenjem na opravku.

 

 

Izvini brt, nekad je jače od mene

 

 

Bump :zuba:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Naručih neke kineske KZ ATE bubice. Kažu ljudi da kidaju, za 7.5-8$ dobiješ slušalice u rangu kvaliteta drugih dosta skupljih brendiranih ovo ono. Neverovatno zvuči al' za te pare i s pohvalama i preporukama par ljudi mi greota bilo da ne isprobam, naročito što dobre bubice koštaju skoro duplo u odnosu na dobre klasične slušalice... Javiću kako sam zadovoljan kad stigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalno ti kinezi imaju ok sluške, ali ono, ne treba očekivati čudo. :)

zvuk je obično prosečne jačine i prosečnog kvaliteta, što opet kod nas teško da može bez malo više uloženih sredstava.

 

u suštini ako u svojoj okolini nemaš kvalitetniji audio output od toga, biće ti super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam Sennheiser HD 201, mrvicu da je jači bas bile bi mi savršene, a ovo mi je čisto alternativa bila jer su lakše bubice za nošenje.

 

U međuvremenu mi se cancelovala narudžbina tako da ih nisam naručio na kraju xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...

pre mesečak dana uzeh slušalice

https://lyrastyle.rs/product/superlux-hd-681-evo-slusalice

 

dosta dugo sam čitao recenzije o modelima i proizvođačima u cenovnom rangu do 100-150 evra i za ove sam našao ubedljivo najviše pozitivnih ocena i utisaka, bukvalno ih svuda hvale (Hi-Files, Head-Fi, Benchmark Svet kompjutera...), ali ono što je poseban plus koji ih stavlja u navedenu cenovnu kategoriju je mogućnost stavljanja filtera s kojim, kako mnogi kažu, odlaze u rang desetostruko skupljih modela (s tim da je to za model HD681, ne HD681 EVO, ali kapiram da može i sa ovima isto da se izvede)

ovde ima, ako nekome slučajno bude trebalo http://rockgrotto.proboards.com/thread/4769/superlux-hd-681-modifications?ixzz2QvLK3SI0=undefined

sumnjičav sam prema tome, ali ko zna

videću da mi neko ko se razume bolje od mene odradi to

 

dolaze sa kablom od 1m i od 3m i velurskim padovima koji se stavljaju umesto originalnih

 

preporuka

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isključeno da stvarno značajno poboljša, moj stric se zeza sa tim, modifikuje svoju hi-fi opremu, i ono, čuju se razlike... Fina cena za ovaj Superlux, baš ću da probam da se setim kad budem u Prokuplju da ga pitam zna li štogod o ovom konkretno filteru

 

Pogledah i ove modove, deluje ultralako, razmisljam se da pazarim ove slusalice pa da zablejim preko leta sa strikom da zalemimo to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...