Jump to content

Nuklearna energija


Rehabilitovani Bagrem

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cesto, da. jebiga, ali nema toliko pogodnih mesta za igradnju. Citaj, pogodnih reka. A nuklearku, di god prazno mesto vidis nuklearku posadi. Ove o Americi su tipicno od 1 GW. Ali brate, ima ih, ihihi. Ko kusih pasa. Sto komada. 104, vamo namo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

У Србији је потенцијал ечних токова употребљен неких 60%, што значи да ту има још места за унапређење.

 

Кад је у питању еолска енергија, у Србији је већ вршена анализа где су могуће локације за постављање ветрњача и ово је резултат:

 

Значи, само на планинама. У Панонији има ветрова, али нема их стално, па је то и проблем.

 

Hm, da. Uvek nekako pomislim na košavu ali u pravu si, nemamo mi vetruština nekih, osim nje.. Pretpostavljam da bi povezivanje tih tako razbacanih vetrenjača po planinskim vrhovima, i sama gradnja, bili značajnije skuplji nego npr da su koncentrisane i na ravnom, kao u Germaniji.

 

 

 

E da. Nismo dotakli solarnu energiju nikako. Banat je dosta osunčan, mogli bi se dobro uposliti krovovi kuća (to ja nameravam da uradim, pošto nam je cela jedna strana krova okrenuta ka jugu). U Francuskoj država donira razliku u ceni između konvencionalnih i alternativnih načina grejanja plus daje poreske kredite fizičkim licima ako odaberu da kupe npr. solarne ploče ili izmenjivače toplote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus sto kosava duva neuporedivo jace i cesce u vojvodini nego u srbiji.dzaba ti onda planine dole.Moj cale inace ima u planu da postavi vetrenjacu i solarne kutije na krov,ali o tom po tom,treba se para...

brate, ako imas lose komsije nemoj ni da se upustas u to... napravices i onda ce doci panduri da ti rasture, a elekrovojvoina ce da te tuzi :)

tako su jednom coveku u kovinu uradili sa bojlerom :)... drukale ga komsije... hteo sam i ja da pravim vetrenjacu, kao zacetak mog "free energy" kvesta...

kao sto rekoh, samo lud covek moze da pomisli da energija bude dJaba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravi energiju koja ne bi nista kostala i nikakve stete radila ali su mu taj rad sabotirali

мало су познати ти експерименти са циганским оркестрима... покојни проф. др. Шабан Бајрамовић, велики зналац фузије ми је прич'о: ''у'вати дес' цигана и веже их с'с конопцем пошто се онда чини да овај извор енергије мање загађује околину. ''воњ кенселејшн'' се зове овај феномен. подели им инструменте, дође му екипа из хај сосајетија. и сад, док ганци реактор рока фјужн, тесла посматра како овај вид енергије може да се користи за загревање људи...

авај, зиме 1918. реактор ''Ромул 1'' је доживео хаварију, појавила се рециклажа и сви битни делови реактора су отишли да скупљају картон и старе вришле''

Share this post


Link to post
Share on other sites

koga zanima zero point energy,nek kuca u gugl "joe cell".nadje se dosta podataka i na srpskom,lepo zvuci,kad budem imao vremena pozabavicu se tom stvarcicom (iako to nikome za sada nije uspelo :ph34r: ).

da li je istina da su snage vode i vetra vlasnistvo drzave?to bi onda znacilo da bi drzava mogla da tuzi onog ko to napravi (ili jos gore,da mu naplacuje :udri: )...

povremeno se pojave vesti o ljudima koji prave mini vetrenjace,pokupe i poneku nagradu na sajmovima,i to...i sve se zavrsi na tome da niko nece dalje da ulozi pare da bi se patent usavrsio...a struja se uvozi,pa poskupljuje,pa onda poskupi i sve ostalo...i tako u krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj lik sto okacih je ludak,nema sanse da je ono sto prica ostvarivo.

 

Kako lepo izgleda ovo

 

vetro.jpg

 

 

vodo.jpg

 

Ne mogu sada naci,ima jedan klip sto je neki lik iz vojvodine ili odakle je napravio elektranu na vetar kao iz americkih filmova sto je i on naveo kao inspiraciju.To je bilo krajem 80 tih jer je struja bila skupa i ispostavi se da mu je godinu dana struje kostalo koliko i ta elektranica :)

Pitase mu majku kakva je struja,ona im rece da je jos energicnija! :lol:

Edited by Mlatim Zrake

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, ako imas lose komsije nemoj ni da se upustas u to... napravices i onda ce doci panduri da ti rasture, a elekrovojvoina ce da te tuzi :)

tako su jednom coveku u kovinu uradili sa bojlerom :)... drukale ga komsije... hteo sam i ja da pravim vetrenjacu, kao zacetak mog "free energy" kvesta...

kao sto rekoh, samo lud covek moze da pomisli da energija bude dJaba :)

 

To drukanje je teza stavka nego pare,jebem ti drzavu i vlast.Ubedjen sam da bi te tuzili ako bi odjavio strujomer.Samo da ti izvuku pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam Tesla je smislio nacin da pravi energiju koja ne bi nista kostala i nikakve stete radila ali su mu taj rad sabotirali.

 

Sve! ali SVE .. moze da kosta. :>

 

 

 

Nuklearna energija je keva!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...