Jump to content

2009.01.23. *SKC, Beograd* Stratovarius


johanlord

Recommended Posts

Ja sam se non stop na skoro svakoj pesmi okretao da vidim ima li slucajno negde sutke. Ocekivao sam za pocetak Destiny-ja sutku, al je nije bilo. Ne znam sto su svi bili tako mrtvi. Ucinilo mi se kao da je malo naprzenija atmosvera bila sa desne strane bine, tako da sam kontao da ce tamo da se rodi neka sutka,pa sam tamo otiso pred pocetak Black Diamonda, al nije... Al se zato formirala u sredini :D .Ta sutka za Black Diamond je pojasnila. Na kraju se zavrsila tako sto su svi pobegli od mene, a ja ostao jedini u sredini XD

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od boljih koncerata zaista :pivopije:

E sada sto je posecenost bila slaba, to je neka druga prica. Prvo cena karte zaista nije mala i da je ovo bilo koji drugi bend, a ne jedan od prvih metal bendova koje sam cuo, verovatno nikad ne bih izdvojio 2000 din za ovo zadovoljstvo.

Drugo pre neki dan su bili Vader/Marduk, a uskoro dolaze i Paradise Lost i Gamma Ray. Realno, za nase prostore, mnogo koncerata u jednom veoma malom vremenskom razmaku.

Sve pohvale za novog basistu Stratovariusa. Lik je onako ko DiGorgio objasnio par stvari :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre powerashi, pa gde ste? :haha:

 

Prvi utisak 'certa, jaaako malo ljudi...a i to sto bilo tu pola je nekako bilo...k'o da jedva ceka da ode? Ne znam, moj neki utisak. Ostatak lepu atmosfericu napravio...al' opet, gre'ota, 400inak mjetalaca, i to za ovakvu svirku, falilo je grla da se peva glasnije.

A da su djecki razbili, jesu bogme muski! Rasturise sa sviranjem, novi dzitrista ub'o sve kako treba (bar soloe,melodije itd. koje znam :]), mamurni Jens izgackao po onim dirkama, gej basista izslapovao boga iz onog basa, a Jorg mi je definitivno doneo mamurluk u vrat jutros, dupla, dupla, dupla :rockdevil: BTW kako to da power metalci ich ne headbanguju? :haha: I najvecu pohvalu bih uputio Timu, hands down, jedan od boljih frontmena koje sam gledao, daklem Andi-Deris-dobar frontmen. Jedino mi je bio nejasan onaj finski language course na kraju, al' 'ajde da ne cepidlacim :haha:

Setlista fina (falila "Legions"), moji highlighti: "Speed Of Light", "Against The Wind" i "Phoenix"...mislim, jedino sam se maaalo smorio kada je isao onaj guitar/bas solo, al' ostatak seta prosto lepo flowovao.

 

I'm awaaaaaay, lost in myyyy thoughts

Everyyyyy day, my lyyyyyfeee goooooes by...

 

AT THE SPEED OF LIGHT!

:rockdevil:

 

 

edita:

 

Alo bre, pa publika na Marduku je bila mrtva pre neki dan a vi biste da vam bude haos na Stratovarius-u. :haha: Anyway, drago mi je ako je bilo tako dobro. :da:

 

Kad covek onako jede bubnjeve i treba da bude haos :da: Ili barelegantni headbang -> :da: ali ne, pola publike vidis kako stojimirno, pusi, pricaju medj' sobom k'o da Tracedawn ili nesto sl. svira...

 

I, da, Gojko, Tolki nije ni potreban ovom Stratovariusu. Culo se.

 

Agreed. Kome to nije bilo jasno nakon "Polaris"a, mislim da mu je bilo jasno sinoc :da:

 

Kako Sonata da proda duplo vise od Stratovariusa koji je njih naucio sta da sviraju?

 

E-fucking-xactly, bas to rekoh kolezi Woislavu sinoc. Ne kapiram...

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako Sonata da proda duplo vise od Stratovariusa koji je njih naucio sta da sviraju? Kako Stratovarius koji bi 2003-e prodao 3000 karata da sad ne moze ni 300.

Jednostavno - dok je Sonata početkom novog milenijuma gradila sebi karijeru i bila na vrhuncu slave, Stratovarius se mučio sa budalom Tolkkijem i izdavao prosečne albume. Logično je da bi mladog i novog metalca više privukao Winterheart's Guild nego Elements. Još im treba vremena da se povrate malo, Polaris je velik korak u dobrom pravcu, ali još uvek nije stopostotni oporavak.

 

Što se mene tiče, koncert odličan, fenomenalna svirka, jedan od najjasnijih i najčistijih zvukova u SKC-u, možda je zvuk bio bolji i od Haggarda. Gitaroš je izvanredan, basista me oduvao sa onim svojim solom. Timo je OK, vidi se da mu godine oduzimaju glas, ali ne predaje se. :da: Set lista fina, posebno su mi legle Destiny, Deep unknown, Phoenix i Black diamond. Nisam mogao da se dernjam i pevam, imao sam kijavicu i temperaturu, pola koncerta sam mislio da ću da se onesvestim koliko sam bio malaksao. Ali nebitno, dobro sam se proveo i zadovoljan sam onim što sam video i što više verovatno neću videti. Razumem ja i situaciju kroz koju je bend prošao u poslednjih 10 godina, razumem i Srbiju, ali opet je 400 ljudi malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prejako bese sinoc. Momci iz benda su maestralno odradili svirku, i na tom polju nemam ama bas nikakvu zamerku. Zvuk mogao biti malko bolji. Setlista sasvim fina, jos da je pala i Millenium recimo, pa da razbijanje bude u totalitetu. Jorg kralj najveci, u majici Saxona, sad ga jos vise gotivim haha. Sto se tice posete, pa mislim da smo odavno konstatovali da mi nemamo metal publiku. Sve pohvale ljudima iz tn-a sto se i dalje bakcu sa organizovanjem koncerata. Sad me nekako hvata strah kolko ce ljudi tek gospodina Kai-a da doceka...150-200? Hajlajti koncerta za mene:HH&L, Speed Of Light, Father Time, Black Diamond.

 

I´m awaaay loost in myyyy thoooughts :rockdevil:

Edited by _powerslave_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sve cini da su koncert otvorili sa Before the winter!?Destiny je bila nakon toga,posle Hunting...

Inace sam odusevljen koncertom,a jako razocaran posetom.U publici je bio vise afirmisanih i neafirmisanih bendova nego nas obicnih smrtnika.Alogia,Aca Seltik,Djordje David (au covek da se uplasi kako izgleda)...klinci iz Rock Filter-a i neka se ne ljuti koga nisam primetio...Ono sto me je malo iznenadilo je da je prosek godina u publici bio oko 25,a na HammerFall-u ispod 20.To pokazuje koliko ovde ljudi i nemaju pojma o ovom nekad mocnom bendu.Da,mocnom bendu...Jbg,onda su poceli da se svadjaju,gase,ponovo osnivaju...i sve je to uzrok ovako jadne posete.Zadnja tri albuma su blagi uzas,to je valjda pokazatelj trenutnog kvaliteta...Ali mozda krene na bolje,sad kad je otisao psiho...Polaris je "mace" koje se baca u vodu.Oprastam im.

 

Najupecatljiviji momenat Forever kada smo nesto i pevali (jadno zar ne!?),a najbolje izvedena Black Diamond bez sumnje.

Edited by IronMetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih imao da dodam nešto što već nije rečeno... Slažem se - stvarno sramota koliko je malo ljudi bilo, ali mislim da je i sa tom cifrom atmosfera trebala biti bolja... meni je najgori deo bio kad smo ih "zvali" na bis, to mi je tako nekako bledo bilo, sreća pa im je taj "bis" uračunat u setlistu pa su izleteli na još 3 pesme inače... da je stvarno zavisilo od našeg dozivanja, ne znam dal bi se pojavili.

Elem, dugo sam čekao da vidim Stratovarius ovde, tako da mi se ta želja ispunila i više sam nego zadovoljan! Setlista je bila odlična, falila mi je samo Will the sun rise, ne bih se bunio ni za još neke druge pesme, ali i ovako je bilo sjajno! Ako još koji put navrate (u šta svi sumnjamo, jel), neću ih preskočiti, a ako ne, bilo je zadovoljstvo gledati ih live u Bg-u!

Veliki pozdrav za ekipu koja je posle certa čekala slikanje kod busa, posebno za NS deo te ekipe :)!

Vidimo se na nekom sledećem certu, verovatno za mesec dana na istom mestu na GammaRay-u! :)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Al ajde,bar da su tih 300 pevali,skakali,hedbengovalo....NESTO,bilo sta,izvukli bi koncert....a ovako je 80% ljudi stajalo ukopano u mestu.

Da,nazalost...

 

Jebote,dodjem do prvog reda kad je poceo Stratovarius,kad ono tamo sve ribe.Atmosfera ko da gledamo Tarju Turunen,a ne Stratovarius.A u kurac :haha:

Video sam izmedju ostalih i Natasu (NatasaNS) u prvom redu.Kad joj je pevac bacio flasu sa vodom procvetala je od srece :haha::pivopije:

 

Vidim,Timo je naucio nesto od srpskog.

"Dobro vece","Kako ste" i cini mi se "Hvala lepo".

Jos par nekih klisea,nesto tipa "I see we have a crazy audience here tonight!","You're great" i slicno,ali realno - bas i nismo zasluzili to sinoc.

 

 

Ja sam zadovoljan koncertom i izborom pesama.17 pesama (racunajuci i soloe),sve hitovi.U'vatio sam na kraju palicu bubnjara i set listu sa bine.A kasnije u gradu i skinuo jedan plakat Stratovarius-a :haha:

Onaj lik na bubnjevima lupa te bubnjeve ko blesav :rockdevil: Svaka cast.

Ceo bend je u fazonu ko da sviraju pred punom halom,a ne pred 300 ljudi.To se ceni,svaka im cast.

 

 

Video sam da je nesto kasnije onaj basista sa Pink Floyd majcom izasao u hol (ispred velike sale) i da su se neke slikale sa njim.

Hteo sam posle da izadjem napolje,pa da sacekam ostatak benda pre nego sto upadnu u bus,al reko ajde kasnije cu,pa sam ipak otisao dole na koncert 202-jke :haha::bigblue:

Posle kad sam izasao busa (a ni mase koja je tu bila) nije vise bilo...jebi ga...

Edited by LazaGNR
Greska u kucanju,sto me Miroslav podsetio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote,dodjem do prvog reda kad je poceo Stratovarius,kad ono tamo sve ribe.Atmosfera ko da gledamo Tarju Turunen,a ne Stratovarius.

 

A u kurac, znao sam da je trebalo da dodjem! :udri:

 

Ja sam zadovoljna koncertom i izborom pesama.

 

Lazo, kakvi su ovo novi momenti? :confused::haha:

Edited by Talvi
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

is it only me ili kotipelto izgleda kao david duchovny?

 

jbg, ja ovo ne slusam, ali je vece bilo bas super. kotipelto i lauri su izrazili zelju da vide grad, pa smo malo setali po centru, gleali one suvenircice i dzidze sto prodaju na tezgama u knezu, otisli do coffee dreama. super su likovi stvarno. dopao im se grad, timo kaze da mu srbi izgledaju bas lepo ( i to oba pola :) ) a najbolji momenat je bio kad smo prosli pored hotela Moskva oko nekih 16 i 20, a u susret nam ide jedno 7-8 klinaca, vidno fanova banda, koji prvo uopste nisu izvalili ko je u pitanju, a posle vec poceli da se okrecu i kao jeeeaa!!! :) :) :)

 

bas lepo vece uz Stratovarius :da: nije los ovaj vas power metal.. :P:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, kontam da smo mi ta grupica klinaca. xD vec treci put da tako skontamo chlanove nekog benda na ulici pa se posle okrecemo za njima ko polupani fanovi ^__^

 

U svakom sluchaju, koncert je bio fantastichan. Zhao mi je jedino shto je tako malo ljudi doshlo, na predgrupama pogotovo, ispalo je gore nego da je neka obichna svirka u pitanju :/ mada ako im je zasmetalo, nisu to pokazali :)

Edited by wintryfields

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj lik na bubnjevima lupa te bubnjeve ko blesav :rockdevil: Svaka cast.

Ceo bend je u fazonu ko da sviraju pred punom halom,a ne pred 300 ljudi.To se ceni,svaka im cast.

 

Pa to je jebeni Jorg Michael, meni zao za M&G samo zbog njega sto nisam isao, mogao sam nekih 8-9 diskova da mu dam da mi potpise...

Drugu recenicu potpisujem, trudio se bend za svu kintu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT:lud je u svakom slucaju (u pozitivnom smislu) :da:

 

 

Lazo, kakvi su ovo novi momenti? :confused::haha:

Greska u kucanju :haha:

Hvala :pivopije:

 

 

kotipelto i lauri su izrazili zelju da vide grad, pa smo malo setali po centru...

Da,spominjao je on nesto pokazujuci na klavijaturistu,sad ne mogu da se setim tacno sta,ali kao "...bla,bla,bili smo u vasem gradu,probali smo (napili se?) ... [neceg] ... pa je ovaj imao one bad hangover [tu vec pokazuje na klavijaturistu,koji pokazuje valjda kako je pao],ali kao sad je OK,pa ce vam odsvirati nesto".

 

 

Sad sam se setio jos neceg :haha:

Najavljuje Timo sledecu pesmu i kaze "I have one question for all of you,bla,bla..." a Sloba (crusader84) iz drugog reda se vec dere "Paradise!!!" (ali SAMO on!) :haha::bigblue:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Jens i Jorg su metal legende. Ali ne znaju mladje generacije za njih, ocito. Neko spominje cijenu karte koja je standard iz vremena kad je evro bio 78 dinara, a svi zaboravise da je Sonata 2200 bila, pa smo prodali skoro 600 karata, 5 dana posle WASP-a, koji je prodao preko 600. Samo je nezainteresovanost za Stratovarius u pitanju, i nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Jens i Jorg su metal legende. Ali ne znaju mladje generacije za njih, ocito. Neko spominje cijenu karte koja je standard iz vremena kad je evro bio 78 dinara, a svi zaboravise da je Sonata 2200 bila, pa smo prodali skoro 600 karata, 5 dana posle WASP-a, koji je prodao preko 600. Samo je nezainteresovanost za Stratovarius u pitanju, i nista drugo.

 

Gosn. Elderane, koliko se tacno prodalo karata za Stratovarius ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...