Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Ne bih bas rekao da je Corba zacetnik roka, pa setimo se Rok i Pop Masine, Smak je poceo ranije, kao i Bjelo Dugme, a i sam Misa je sa svojim SOS bendom svirao nesto vrlo blisko metalu, ali ipak je Bora bio i ostao legenda. On jeste sad omatoreo, propao od cirke, poslednjih par albuma su losiji nego raniji, ali on i dalje moze da napravi bolju svirku, okupi vise ljudi na koncertu nego bilo ko od ove mladjarije, koja je jos jela pacja govna mesto dudinja (ova mi se svidja), kad je Bora bio car. I ljudi, da ne zaboravimo, jedan je od retkih muzicara koji su u knjizevnom drustvu, tiraz je preko 150 000 knjiga, a i pravi je i iskreni nacionalista, uvek je to bio, cak i kada je to bilo zabranjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno su nas najbolji bend svih vremena. Doduse zadnjih deset godina su veoma losi, ali sa onom pre toga mogu ravnopravno da se mere sa najvecim svetskim bendovima.Dobro mozda nisu zacetnici roka kod nas (YU grupa). Jedan od razloga zasto su prsli je taj Borin nacionalizam. Unistio mu je muziku definitivno sad.gif . Smatram da su sada svakim albumom sve gori i gori ,sto je zaista tuzno sad.gifsad.gifsad.gif

Inace zajebite me sa Bjelim dugmetom. Azra i moze da prodje, ali onog debila od Bregovica ne mogu da svarim. Smatram da su oni unistili rok kod nas.+Bregovic je poznat kao najveci lopov sto se tice muzike u istoriji nase scene

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

CORBA je stvarno nas najbolji band,o bori netreba trositi reci i tesko da ce se nesto tako opet dogoditi nasoj muzici.Ali nazalost Bora na poslednjem albumu peva narodnjake pojavljuje se u emisijama tipa grandovizija...osim sto je njemu poslednji album sranje bajagin je jos gori covek peva o nekim bajkama za decu od 3-6 god,spotovi ne lice ni nasta.kad bajaga bude izbacio album upola dobar kao pozitivana geografija a bora plocu na kojo ce bit 5-6 hitov tada ce u nasoj muzici nesto poceti da se menja.po mom skromnom misljenju najpre velikani trebaju da pocnu da se vracaju starim dobrim stvarima jer seljaci poput eyesburn-a ne mogu nista.by the way svaka cast za alogiu i slicne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bajaga bolji.A Bregovic je nas najbolji muzicar svih vremena iako nije metalac

 

Bregovic je sta? A sta je sa Jelicem, Tockom, Manojlovicem, Vlatkom, Simanicem... Pa Bregovic nikad i nije bio neki muzicar, jedino je imao jako dobro razradjenu propagandu, reklamirao se na pravi nacin, pobedjivao na takmicenjima za najboljeg gitaristu ili ako mu je najjaca konkurencija Gulanfer Lezilebovic, ili ako takmicenje organizuje njegova izdavacka kuca, pa niko drugi i nema sansu za pobedu. Da ne shvatite pogresno, Dugme obozavam, ali ipak ... Corba je Corba.

 

Kakve veze ima to da li je neko metalac ili ne sa tim kakav je muzicar?

 

A Bajaga je par kilometara iza Corbe, pa ma koliko da su novi Corbini tekstovi losi, ona ribareva kci, ala, i ostale debilnosti stvarno ne mogu da se porede sa bilo kojim Corbinim tekstom, ili bilo kojim rok tekstom, kad smo vec kod toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bora je legenda,ali i on propada...sto treba razumeti...pije,mator je... ali svaka mu cast.Stare pesme su mu fenomenalne...U junu(ili kad vec) na koncertu je bilo fenomenalno,mada mi je zao sto nije svirao jos starih pesama...u svakom slucaju otisla sam nasmejana kuci......

 

 

BORA RULLLZZZZ :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam samo jos da dodam nesto.

Sto se tice Bore,on je sjajan i ne moze mi bilo ko reci da propada.

Mnogi ovde pricaju da on propada a da se proslavio sa bivsim albumima,i to nije tacno,kao sto su mnogi ovde na ovom forumu rekli,da nisu bili na koncertu ovom na ofk-stadionu,onda nemaju pravo pljuvanja Bore i njegih novih hitova.

Ja sam bio i na Ofk-stadionu i u studenskom domu na Zvezadri i mogu samo da kazem da je BORA kralj i da stvarno mislim da ne postoji osoba u YUGI koja ne slusa barem 3 pesme Borine.

Ali bukvalno jeste tako.

Mnoge njegove pesme koriste danasnja omladina u vezama.

Mnoge njegove pesme stvaraju ljubav i mir,sto bi nama i trebalo jer ovaj svet propada i ne postoji vise ona ljubav i mir u svetu koja je postojala ranijih godina.

Stim bih dodao pored Bore i Negativ jer po meni stvaraju ista osecanja,istu ljubav i mir u svetu!!!

Upravo sada slusam "Ja bih te sanjala" a uskoro i "Svet tuge" jer te pesme mi stvaraju neka osecanja i nekakvu ljubav i totalno me opustaju.

A pored svih tih stvari dodao bih i Delarno Band iako nije ni malo slican Bori i Negativu,Delarno Band je muzika koja opusta ali bas opusta.

Uz mnoge njegove peseme se rastuzim.

To je to

Pozdrav metalci:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...