Jump to content

Thrash Metal Cult


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Е, да се мало распишем овде. Па, да кренемо:

 

 

 

Defender (GER)

 

1824_logo.gif

 

1824_photo.jpg

 

Discography:

 

1986 - Demo [demo]

1987 - Atomic War [demo]

1989 - A Symbol of Devotion [EP]

 

Линк:

 

A Symbol of Devotion

 

 

Defender (NLD)

 

1011_logo.jpg

 

1011_photo.jpg

 

Discography:

 

1985 - Tales of the Unexpected [demo]

1987 - City ad Mortis [EP]

1989 - Journey to the Unexpected [single]

2001 - Remaining Tales [compilation]

 

Линкови:

 

City ad Mortis

 

Journey to the Unexpected

 

Remaining Tales

 

 

N.M.E.

 

8024_logo.png

 

8024_photo.gif

 

Discography:

 

1985 - Machine of War [demo]

1986 - Unholy Death

1995 - Machine of War

2002 - Vermination

2002 - Precorruption (Corpus Inimicus) [compilation]

 

Линкови:

 

Machine of War

 

Unholy Death

 

 

Нисам могао да нађем линкове за последња три издања Н.М.Е.-а, али их имам, па кад будем одвојио мало времена качим на медиафајр и остављам овде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

nadjem sad na nekom forumu temu gde se pricha o tresh bendovima sa klin vokalima, i par likova naprave tu poprilichnu listu i iskoche tu kultni i neki matori bendovi koje nisam chuo ne pamtim, i neki za koje prvi put chujem, pa eto zanimacije da se prelistaju malo pesme tih bendova, shto ponovo, shto prvi put.

 

mozhda josh nekom bude zanimljiva ta lista, ima svashta tu do kraja stranice:

 

http://www.ultimatemetal.com/forum/band-recommendations-forum/543936-clean-vocal-thrash.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bash fino pala da me podseti nekih bendova, npr sad mi pichi sacred reich, nisam ih chuo godinama..

 

de sam ja chuo za tipa intruder ili arcane, kad sam krenuo da slusham metal slushao sam samo mnogo poznate bendove (chije diskove su imali prodavci na berzi ispred skc-a) a pored toga samo ono shto uhvatim pa chujem kod ortaka i uzmem disk ili na radiju neki bend, tipa secjam se da je jedan ortak imao neke jebene kasete, mislim da mi josh bleji u podrumu negde agent steel kaseta shto sam mu zabo, preko neta sigurno nisam mogao da se snalazim sa dial-up-om.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bash fino pala da me podseti nekih bendova, npr sad mi pichi sacred reich, nisam ih chuo godinama..

 

de sam ja chuo za tipa intruder ili arcane, kad sam krenuo da slusham metal slushao sam samo mnogo poznate bendove (chije diskove su imali prodavci na berzi ispred skc-a) a pored toga samo ono shto uhvatim pa chujem kod ortaka i uzmem disk ili na radiju neki bend, tipa secjam se da je jedan ortak imao neke jebene kasete, mislim da mi josh bleji u podrumu negde agent steel kaseta shto sam mu zabo, preko neta sigurno nisam mogao da se snalazim sa dial-up-om.

 

 

Bas tako,postoji na primer gomila starih bandova koje nisam mogao nigde da nabavim a recimo cuo sam za njih ili procitao u REX-u i MEX-u ili nekom stranom metal casopisu koji su u to vreme mogli da se nadju kod kolportera.

Tek kada sam nabavio brzi net pre dve godine sam prvi put cuo Voivod na primer i ako sam za njih znao oduvek ali ih igrom slucajeva nikada nisam nasao kod SKC-a..

 

Lako je onima koji su imali brzi inetrnet pa su mogli da skidaju pesme ili cele albume i da svaki dan saznaju za neki stari/novi band..

Edited by Pagan Saviour
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Бубњар им већ 15 година лупа у Грејв Дигеру.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ulysses siren

-Nastali davne 1983.

-Imaju samo 2 demoa : Terrorist Attak(1985) i Demo 87. 2003. im je izasla kompilacija Above the Ashes. Kako vam se cine

9079_photo.jpg

 

NOVITET

 

mada meni strim ne radi, i videh da se josh ljudi zhali na to, ali najnormalnije mozhe da se chuje pesma na njihovom fejzbuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Malo da ozivim ovu temu.

 

Ovo su po meni dva najbolja demo benda koja nisu uspela da svoj kvalitet pretoce u neka regularna izdanja!

 

Zasto je to tako bilo ,meni nije jasno, to bih vec trebao njih da pitam,ha,ha!

 

U pitanju su americki sastavi, tip muzike,Bay Area thrash!

 

 

43867_logo.jpg

 

Discography:

 

Demo Demo 1987

Unit G Demo 1988

Displaced Demo 1989

Lethal Deception Demo 1990

 

Linkovi za sva cetiri demosa se nalaze ovde:

 

http://lockjaw-yappy.blogspot.com/search?q=attaxe

 

 

26363_logo.jpg

 

Discography:

 

Demo 1 "Enraged" Demo 1987

Demo 2 Demo 1987

Demo 3 Demo 1989

Demo 4 "Live and Learn" Demo 1990

Demo 5 Demo 1991

 

Linkovi za neke od njih se takodje nalaze na istom blogu,koji je po meni ubedljivo najbolji sajt za otkrivanje bisera iz underground metala: http://lockjaw-yappy.blogspot.com/search?q=bacchus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Possessed - U Metal enciklopedijama ovaj Američki sastav formiran 1983 godine svrstava se u Death Metal sastave iako ima primesa i Death Metal - a i Thrash Metal-a , a često ih Metal entuzijasti i Metal sladokusci uvrstavaju u San Francisko Bay Area Thrash Metal grupaciju ... No bilo kako bilo , ovaj više nego odlični kultni sastav izdao je nažalost samo dva ekstra albuma : 01. Seven Churches 1985 i 02. Beyond the Gates 1986 posle čega se raspadaju...Takodje imaju i kultni demo The Eyes Of Horror iz 1987.Prvi album oduševio je fanove Thrash Metal-a diljem sveta , bila je to ubitačna svirka sa razbijajućim growl vocalom,da bi drugi album Beyond The Gates i pored planetarnog uspeha prvenca Seven Churches na kom se činilo da su nove Thrash Metal zvezde rodjene , podbacio nakon čega je i nedugo zatim došlo do raspada benda Possessed.,,Original Line Up članovi sastava Possessed i dan danas su aktivni u muzičkim vodama te tako da Vocal i gitarist Jeff Becerra svira u raznim Metal grupama po Sevenoj Kaliforniji.Gitarist Larry LaLonde danas svira u Metal sastavu Blind Illusion.1993 Mike Torrao osnovao Thrash Metal bend Iconoklast koji nije još uvek izdao nijednu pesmu dok se bubnjar Mike Sus povukao iz sveta muzike nakon čega upisuje fakultet Psihologija i a ujedno je i savjetnik ovisnosti o drogama ... Meni je Possessed fenomenalan sastav i rado ih i dan danas slušam...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

recite da sam pozer ili shta god, ali ja possessed nikad nisam mogao da svarim. nekoliko puta sam uzimao da slusham seven churches pokushavajuci da shvatim u chemu je fora sa ovim bendom, ali svaki put bih batalio posle par minuta.

Edited by SkullKrusheR
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...