Jump to content
Sign in to follow this  
Totamealand

Van der Graaf Generator

Recommended Posts

Mislim da se vidi koliki sam trešer po tome što sam morao da proverim ime na wikipediji. Da mi je neko rekao da će se to ime naći na VdGG temi... :haha: Ništa loše, samo je iznenađenje. :bigblue:

Zanimljivo da se ne slažeš odakle i dokle traje Genesis niz, Igore, mislio sam da ćeš imati zamerku na moje uključivanje albuma World record u veliku VdGG petorku. Obično ga fanovi ne smatraju u rangu prethodnika.

• Upvote 1

Kontam da mu je dosta vece svetogrdje neukljucivanje Tresspass u niz, pa to za World Record nije ni primetio :D

Edited by Demon Seed

Za Baloffa mislim da nisam dobro preneo ono što sam hteo da kažem...ili vas dvojica mnogo to površno čitate :haha: Elem, mislio sam na pristup pevanju, svakako ne da su slični vokali, daleko od toga su naravno. Al si me Đomla razočarao za neprepoznavanje :no: 10 Hail satans & 20 Bonded By Bloods, what the vicar prescribes.

Za nizove je u pravu DS, više sam se na Genesis sablaznio :haha: Jeste mi mrša "World Record", skoro pa da ne poveruje čovek da je izašao u istoj godini kada i albumčina imena "Still Life"*.

* Opethovci, nije taj.

Ja mislim da sam lepo razumeo šta si hteo da kažeš sa Baloffom, nisam još pustio, al' pretpostavljam da neću da čujem Baloffa lično kako se dernja, nego tog tamo gospon Hammilla Skajvokera kako ga prlja na svoj način.

A posebno mi se sviđa što si pomenuo Baloffa, jerbo je to najbolji Exodus pevač, razume se.

Dadoh Totamealand-u plus, jer sam i ja morala da guglam ko je Paul Baloff *thrash mi kao pravac uvek tesko drzao paznju* :haha:

Aj da se oglasim i ja a propo VDGG, prvi album koji sam preslusala bio je Pawn Hearts (koji mi je ponajvise Crimson-ish :haha: ovo stavljam samo zbog mozda nekih koji nisu slusali bend, jerbo su KC i VDGG bili savremenici) i ok tu su me kupili, a onda sam lagano krenula u odiseju... Hamilov glas mi nikad nije predstavljao problem, da se razumemo njegovi tekstovi su umetnost i muzika je tu da upotpuni pricu i cini mi se da je tako oduvek bilo, nema te neke pretencionosti koja moze da se oseti kod gorepomenutih bendova. Drzeci se jednog standardnog recepta, mislim da je ovo ekipa koja nije stvarala da bi razbijala neke nove granice u muzici, ovo je ekipa koja svo vreme fura svoj fazon koji je manje-vise isti, ali koji one vole da sviraju, bez razmisljanja da pomeraju granice u muzici... umetnost radi umetnosti :da:

Sve se to ogleda i kasnije u Hamilovom solo radovima, ta njegova "skromnost" u melodijama a opet ta liricka nadarenost koje me oduva iz stopa. Primer mi je njegov album "Over" i pesma "(On Tuesday she used to do) Yoga" jednostavno, mracno, iako je naslov zajebantski i tako pesma pocinje, gradi se postaje mracnije i tako se zavrsava :da:

Still Life <3

Smatra se da se Mikael odlucio na ovaj naziv albuma upravo zbog ovog albuma VDGG iz 1976, ne znam jeste li iscitali tekstove sa tog albuma... ali tekstovi The Pilgrims, Still Life i La rossa mogli su Miki da posluze za ideju koju je on razradio u jednu mracnu pricu... ono bacam odeje :bigblue:

Pesma La Rossa stih

"Take me, take me now and hold me

deep inside your ocean body,

wash me as some flotsam to the shore,

there leave me lying evermore!

Drown me, drown me now and hold me down

before your naked hunger,

burn me at the altar of the night -

give me life!"

Ladno mogu ovu strofu da zamislim u nekoj pesmi od Opeth-a :haha:

Ta strofa je jedan od najboljih VdGG momenata ikada, i muzički i tekstualno, plus Peter zvuči prebrutalno na istoj. Odlična pesma u celini, kao i sam album, moj lični favorit od benda. Što jes' jes', World record nije u istom rangu, ali dovoljno je blizu ostalima da bih ga svrstao u veliku petorku. When she comes, Wondering, Masks...

Poređenje sa Opethom potpuno na mestu. Ipak je Mikael pre neku godinu lično uručio Peteru the visionary award na nekog prog dodeli nagrada. :da:

Ja došao do 4. albuma, i tek tu počeli da mi se pojavljuju zanimljivi momenti, nadam se da će da se poboljšava sa slušanjem. :D

Pevanje Petera Hamilla mi baš ne leži nešto, jbg.

Razmišljam se da obustavim pa da obrnem Rush diskografiju ipak :)

...i to je poslednje što smo čuli od njega.

Čudan malo album. Kreće sa zvukom starog VDGG, što se mislim odavno nije desilo (možda i jeste poslednja ona dva su mi baš bleda bila, pa takvo i sećanje) dosta quirky i all over, i onda do kraja se pretvori u neki "The Final Cut", kanda dosadno.

Kamo sreće da se pretvori u The Final Cut, nije toliko odličan album. ;)

Aloft i Go su kul stvari, ovo ostalo je manje više bledo. Ako ništa drugo, album me je podsetio koliko je A Grounding in numbers bio dobar, specifičan i sa potpuno svojim karakterom.