Jump to content

Van der Graaf Generator


Totamealand

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Milo je cuti uvek Hammillov vokal, posebno jer covek zvuci k'o da od '70ih pa na ovamo nije ni dana ostario. Sa druge strane, nepotpuno je slusati VDGG bez saksofona...falio je na proslom, fali i ovde. Takodje, fali mi neka luda, dugacka...hell, da skratim, fali mi jedna dobra prog rock pesma! Drugi, povezani problem, previse kratkih pesama, posebno ove od dva minuta mi uopste ne znace nista, niti mi nesto donose albumu, samo ga malo razvlace...

 

Nyah, nije to to jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje povremeno pustim poneku stvar sa novog albuma, koji stvarno nije loš. Your time starts now, Mr. Sands, Embarrassing kid, Bunsho, Mathematics... Eto nekoliko mojih favorita. Interesantno je da i ove kratke Van der Graaf Generator pesme zahtevaju vremena da se slegnu slušaocu koliko i epske kompozicije sedamdesetih. To što su pesme kraće ne znači da je album pristupačniji - i dalje je vrlo složen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 3 years later...

Imaju izvesnu prefinjenost, vrlo karakterističnu atmosferu koja se provlači kroz sve albume, duboke ali donekle nedokučive tekstove i jednog od mojih najomiljenijih pevača. Mislim da mi odgovara što se manje upuštaju u haotične i bučne improvizacije kakve Crimsoni forsiraju, što je plus. I napokon, tu je niz albuma od H to He zaključno sa World record, jedan od najboljih nizova albuma u progu i u proseku meni lično bolji od niza od Nursery cryme zaključno sa recimo Wind and wuthering.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dadoh ti plus pa pročitah ovo na kraju za Genesis niz :P:D

 

Al' si me zainteresovao da poslušam sa

 

Mislim da mi odgovara što se manje upuštaju u haotične i bučne improvizacije kakve Crimsoni forsiraju,

 

Upao sam u poslednje vreme skroz u mod [Prog kompozicija] >> [Prog improvizacija masturbacija].

I od King Crimson su mi omiljene te skladne pesme, više nego jamovi... Ima dobrih soloa i ludila, ali mi se najviše sviđaju kad su u okvirima ovog prvog u nejednačini gore :)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se možemo složiti, i ja više volim koncizne numere od jamova. Reče lepo onaj death metalac na opštoj prog temi, Crimsoni su sjajni kada nađu ravnotežu, ali nekada umeju da mi budu preterani sa improvizacijama. Van der Graaf sa druge strane nema te momente, u 95% slučajeva je sve skladno.

 

Ako budeš počinjao sa ovom gospodom, većina bi rekla da kreneš od Pawn hearts, što nije loša ideja, mada je mooožda Godbluff bolji starting point. A možda i nije. Jebemliga. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju izvesnu prefinjenost, vrlo karakterističnu atmosferu koja se provlači kroz sve albume, duboke ali donekle nedokučive tekstove i jednog od mojih najomiljenijih pevača. Mislim da mi odgovara što se manje upuštaju u haotične i bučne improvizacije kakve Crimsoni forsiraju, što je plus. I napokon, tu je niz albuma od H to He zaključno sa World record, jedan od najboljih nizova albuma u progu i u proseku meni lično bolji od niza od Nursery cryme zaključno sa recimo Wind and wuthering.

 

Slažem se, Generatora ne možeš da pomešaš ni sa čim drugim na svetu. A i za taj vokal sam se baš skoro pitao, koliko ga ljudi vole. Mislim, pre svega, VdGG svakako ne spada u najpoznatije prog bendove (ovi drugi što ih pominjemo), gde je verovatno bitno to što nemaju nijedan hit po kome su poznati, tj. onu jednu stvar. A drugo, ja mislim, što Hammilov vokal ič nije pristupačan. Ima neki Paul Baloff šmek, u smislu "znam da ovako ne treba da se peva, ali ja ću ipak tako jer meni tako zvuči najbolje".

 

Što se tiče tog KC iživljavanja koje pominjete, ja tome jedino zameram na pesmama tipa "Moonchild" i "Starless" gde mi baš ne ide uz pesmu. Kao da ih neko snimi dok treba i onda ih ostavi same u studiju bez nadgledanja još 7-8 minuta :D

 

bolji od niza od Nursery cryme zaključno sa recimo Wind and wuthering.

 

Na stranu koji niz je bolji od kog, ali uopšte se ne slažem sa tim odakle-dokle ti traje taj Genesis niz :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...