Jump to content

2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Negativni deo - primetićete da su bisevi sa set-liste precrtani. Za to imamo da zahvalimo određenoj (nezanemarljivoj) količini srpskih black metalaca koji su umesto da viču "we want more" ili "Marduk" počeli da pevaju Đurđevdan, viču "Funeral Mist" i dobacuju na slične načine. To je tako trajalo neka 3-4 minuta, dok nije postalo jasno da bend ne namerava da se vraća takvoj publici na bis.

 

 

Čisto sumnjam da zbog toga nisu svirali bis, vidim kad si pisao post, jednostavno je bilo kasno i bili su umorni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon toga se jedino Mortuus šetkao malo tamo-amo, ali je i pored cele situacije bio više nego ljubazan prema svakom fanu koji mu je prišao da bi se slikao/uzeo autogram.

 

:mhihi:

 

Čisto sumnjam da zbog toga nisu svirali bis, vidim kad si pisao post, jednostavno je bilo kasno i bili su umorni.

 

O, veruj da je tako bilo. Bas jadna situacija za gledati, kao da si pustio gomilu retarda iz specijalne ustanove, malo im rekao sta da vicu i navali. Stvarno je publika ispala ciganija najgora.

 

Sto se tice svega ostalog - prva dva benda malo odgledao, nisu delovali lose, Vader bas otprasili - i ove nove pesme su mi ok legle a staru klasiku nema potrebe komentarisati, a meni Marduk bio super - ono, ko ih je gledao zna sta da ocekuje i tako je i bilo. Ja nemam nikakvih zamerki, sem retardirane publike ali 'ajde.

 

Anyway, poz za Brunhildu, Gojka i sve ostale koje sretoh.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najcrnje, oni su se odmah posle svirke pokupili i otišli u bus, nakon toga se jedino Mortuus šetkao malo tamo-amo, ali je i pored cele situacije bio više nego ljubazan prema svakom fanu koji mu je prišao da bi se slikao/uzeo autogram. Ogroman respect za to.

 

Мортуус је узимао аутограме од фанова?!?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan cert, jbg da imam gomilu para za bacanje iso bi sve zivo, ovako malo me boli glava sto moram da vracam tih 1500 koje sam pozajmio,

 

M.S-zanimljivo, volim grind, al na bas takav.

Bolje ista nego nista

 

Vader- ok, jbg nista mi nece biti bolje od dva certa u domu, ovo je 4 ili 5. put da ih gledam i super, uvek dobri, mada mi izbor pesama bas i nije bio nesto :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvodi li uzivo one efekte sa klozetske solje?

nije bilo toga :haha:

elem ja sam i vise nego zadovoljan.vejder je oduvao,falile su jos neke stare pesme tipa silent empire,epitaph,xepher,reign forever world,cold demons.....elem sve u svemu meni je novi album fino nalegao i uzivo zvuci skroz ok.

marduk sam gledao iz prvog reda sve do sredine kada mi je dopizdilo da nabijam zeludac na ogradu pa reko odo sa strane da gledam.zvuk je bio najbolji do sada,od novih pesama samo into utter madness moze da prodje,one dve necu da komentarisem.setlista je mogla biti mnogo bolja ali dobro barem su svirali neke pesme koje nismo jos culi uzivo u srbiji tipa blooddawn.sto se tice djurdjevdana...meni je tako drago sto su im to otpevali da se to ne moze opisati.onom mortuusu ko jebe mater kada krade tudju muziku pa se kasnije drka kada ga neko zajebava za to.voleo bi da su odsvirali panzer i throne ali ako i njih boli kurac da ispadnu toliki ljudi i uprkos tome izadju i odsviraju boli i mene kurac da gledam.sve u svemu ja sam zadovoljan onim sto sam sinoc video,moglo je bolje ali ono sinoc je bilo dobro..

Edited by dimmu1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice djurdjevdana...meni je tako drago sto su im to otpevali da se to ne moze opisati.onom mortuusu ko jebe mater kada krade tudju muziku pa se kasnije drka kada ga neko zajebava za to.

 

Ono što je tebi poznato kao Đurđevdan je zapravo ciganska narodna melodija, tako da je možda tebi ukrao, meni nije sigurno, jer ona izvorno sa Srbijom nema veze. Mortuus je "ukrao" isto koliko i Bregović. Da ne pričam koliki broj bendova uzima motive iz narodne muzike raznih krajeva, pre svega svojih naroda - jesu i oni svi lopovi? Ali nisam ni očekivao od naših ograničenih metalaca da ovako rezonuju.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam ni rekao da je meni ukrao nego da je krao tudju muziku.na kraju se on zbog toga i drka.sumnjam da bi se bregovic tako nadrkao,verovatno mu puca kurac ko sta misli...naravno,krade se muzika ali toliko bas i ne,a i ko ukrade sigurno se nedrka zbog prozivke...kao sto sam rekao on da je neki covek,frontmen i da ceni fanove izasao bi i otpevao te dve pesme,nije mu to pevala cela sala nego 5-6 ljudi.pokazao je samo kolika je sisa.

Edited by dimmu1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakom slučaju, fenomenalno sam se proveo, uzeo digi novog albuma, iscimao Mortuusa da mi se potpiše (pre debakla, naravno), odrao grlo i vrat i učvrstio već postojeći stav da se metalci sastoje od 80% suvih retarda, kao i ostatak populacije. Osim što kod ostatka populacije to nije tako bolno očigledno kao u ovoj subnekulturi. Gde god pogledaš, pijana smrdljiva razuzdana stoka. No to je već tema za druge prilike, a mene ne bi ni najmanje čudilo da izostanemo sa spiska zemalja na idućoj Marduk turneji.

 

slazem se sa time da je 80 odsto ljudi govna i da su metalci generalno govna.mada ne kontam sto si se toliko ti iznervirao zato sto nisu svirali bis,kao da je to i bitno.i neznam sto si toliko iznervirao zato sto nece biti marduka na sledecoj turneji.ako nece da sviraju ko ih jebe sve

 

Ono što je tebi poznato kao Đurđevdan je zapravo ciganska narodna melodija, tako da je možda tebi ukrao, meni nije sigurno, jer ona izvorno sa Srbijom nema veze.

 

slazem se djurdjevdan je ciganska pesma i nema veze sa srbijom isto kao sto sve od lopuze bregovica je cigansko.takodje i trube guce su ciganske.to nije srbija.a sto se konkretno djurdjevdana tice pa znam da je to ciganska pesma ali je bregovic u jednom intervju za novine pre godinu dana izjavio da su mu smesni ljudi koji pevaju djurdjevdan kao srpsku nacionalisticku pesmu jer je on glavni deo za pesmu djurdjevdan uzeo iz siptarske(!?) narodne pesme.sada to me je ostavilo u nedoumici,cija je djurdjevdan pesma ciganska ili siptarska?? ali svakako nije srpska

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

voleo bi da su odsvirali panzer i throne ali ako i njih boli kurac da ispadnu toliki ljudi i uprkos tome izadju i odsviraju boli i mene kurac da gledam.

 

Ma ispali su zivotinje one najgore. Da tebi publika izvede onako nesto kad zavrsis svirku, jel' bi im izasao na bis?

 

Ajde manite se sranja vise, smorili ste i sa time i sa pricom o Mortuus-ovom mlacenju fanova. Eno, Gojko, Bryn i ja ga startovasmo sinoc, skroz kul lik, cak je i posle svog sranja bio raspolozen da se slika sa ljudima i daje autograme. Da vam je rodjenog brata frljnuo sa bine dosad biste mozda malo razmislili o tome i prestali da kenjate.

 

Da se razumemo, ne mislim sad licno na dimmu-a nego na sve vas generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali da smo ispali retardi, jesmo. I žao mi je što sam večeras bila deo te skupine.

 

ajde sada i ti napravi fejsbuk grupu o tome kako svi u srbiji moramo da pusimo kurac marduku jer je nasa publika bila neprijstojna prema njima.ista prica kao sa brusom tatonom.jebes komplekse srba prema ljudima iz inostranstva,jebes tu publiku i jebes marduka

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, drago mi je sto je publika konacno videla da bis NIJE obavezan deo svirke nego da je to stvarno nagrada za publiku. Jbt, kad se zavrsila "Wolves" pola ljudi se okrenulo i pocelo da izlazi napolje. Pa ko vas jebe onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kraju se on zbog toga i drka.sumnjam da bi se bregovic tako nadrkao,verovatno mu puca kurac ko sta misli...

 

bregovic je najveci komplekasas i picketina.lik ima ozbiljne komplekse zato sto zna da svi znaju da on nikada nista nije iskomponovao.zato i tako sere po novinama.bregovic je picka i ovaj iz marduka je i svi oni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tebi publika izvede onako nesto kad zavrsis svirku, jel' bi im izasao na bis?

kao sto sam vec rekao nije im to pevala cela sala nego pet ili sest ljudi(koji mozda uopste ni ne slusaju marduk),ako su se uvredili zbog njih 5-6 onda stvarno...kada su otisli vikali su im we want more,we want more,a sada sto su oni digli nos zbog 5 ljudi..ne znam stvarno sto su neki toliko bili ljuti posle koncerta..ko je pre gledao marduk cuo je panzer i throne,ko nije..neka ih gleda onda sledeci put.

Edited by dimmu1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto sam vec rekao nije im to pevala cela sala nego pet ili sest ljudi(koji mozda uopste ni ne slusaju marduk),ako su se uvredili zbog njih 5-6 onda stvarno...kada su otisli vikali su im we want more,we want more,a sada sto su oni digli nos zbog 5 ljudi..

 

picketine najgore,to nikada nebi uradio zoka bosanac ili nedjo sa manjace

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto sam vec rekao nije im to pevala cela sala nego pet ili sest ljudi(koji mozda uopste ni ne slusaju marduk),ako su se uvredili zbog njih 5-6 onda stvarno...kada su otisli vikali su im we want more,we want more,a sada sto su oni digli nos zbog 5 ljudi..ne znam stvarno sto su neki toliko bili ljuti posle koncerta..ko je pre gledao marduk cuo je panzer i throne,ko nije..neka ih gleda onda sledeci put.

 

Pa, i meni je ovo bio 3. put da ih gledam ali ne radi se o pesmama nego o principu. Koji moj su te seronje u publici uopste ostajale u sali, da pljuju bend? Ovdasnji specijalitet u potpunosti. Apsolutno podrzavam odjebavanje publike na taj nacin. Pola publike je izaslo, a od ove polovine koja je ostala pola ih je zvalo na bis a pola je urlalo u fazonu poslednjih neandertalaca. Da li je to dovoljno da oni to sve progutaju i izadju na bis? Za mene ne bi bilo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čekajte, šta je tačno bilo, da li im je vikala šačica ljudi ili pola sale? I šta ima veze što su pevali Đurđevdan, ne vidim što bi ih to vređalo? Ne mogu baš tačno da skontam šta se desilo...

Btw, Frubi je prošli put rekao da se oni nisu skidali sa neta ceo dan i da nisu uopšte bili komunikativni.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju, fenomenalno sam se proveo, uzeo digi novog albuma, iscimao Mortuusa da mi se potpiše (pre debakla, naravno), odrao grlo i vrat i učvrstio već postojeći stav da se metalci sastoje od 80% suvih retarda, kao i ostatak populacije. Osim što kod ostatka populacije to nije tako bolno očigledno kao u ovoj subnekulturi. Gde god pogledaš, pijana smrdljiva razuzdana stoka. No to je već tema za druge prilike...

Ajde opusti se bre,dosli smo na svirku da gledamo bend ne da gledamo pijne ljude koji se prevrcu tamo-vamo :)

(by the way,za one koji nisu bili,da ne steknu pogresan utisak - nije bilo "gomila" takvih,vec mozda 2 ili 3 lika;bar sto sam ja primetio)

 

Ne bih se inace slozio sa time da je "bolno ocigledno" u odnosu na druge,al sto kazes to je vec druga tema...

 

 

EDIT:@ovo iznad:par njih se dralo...nisu svi (i nije gomila),kao sto se moze steci utisak po ovim 'izvestajima' sa koncerta...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste snobovi ,odlichan koncert, josh bolji afetparty do 7 ujutru \m/

Vader mi je samo prekratko svirao,i krivo mi zbog sinatea momci su stvarno do jaja.Marduk ko marduk,zamerio sam im sto se tolko drogiraju ..

I svi vi sto ne volite metal i manowar mozete samo da prihvatite da mi popushite kurac!!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ga, kad je svirao Vicious rumors ovde i na vokalu bio James Rivera, ja sam bio u prvom redu i kad mi je dao mikrofon ja sam se izdrao "Nosferatu" (što je ime naj albuma njegovog starog benda Helstar, je li)... nije me udario niti otišao, već me zagrlio. Tako da ono, ne kapiram baš što su se uvredili, ali 'ajde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...