Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

pravo da ti kazem, meni je svejedno! thrash-a sigurno nece biti, a sad, da li ce biti hard rock ili nesto tvrdje, isti qrac... jedino bih volela da vrate solaze musik19.gif

pa dobro posle loada se znalo da nece biti vishe thrasha... meni bi najvishe legao neki load/reload fazon icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravo da ti kazem, meni je svejedno! thrash-a sigurno nece biti, a sad, da li ce biti hard rock ili nesto tvrdje, isti qrac... jedino bih volela da vrate solaze musik19.gif

Da, to bi definitivno trebali da urade...

 

Najvise me je nerviralo na St.Angeru (koji btw jos uvek nisam ceo preslusao laugh.gif , ne da mi se) sto nije bilo ni jedne jedine solaze!...

 

Koji ce im onda #pip# Kirk u bendu? Da sluzi kao backing vokal i da populjava prazninu koju Hetfield ne odsvira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa rekao je Hetfield da ce biti solaza sigurno, bilo je i na njihovom sajtu neki video kad su pricali o novom albumu...

Ti stvarno verujes u to? Rekli su da ce im ST.Dick biti najjaci album do sad!

 

Ironicno, i jeste najbolje proshao u prodaji (posle Bleka), ali zato je kod fanova najebao...

 

Ja drzim palceve da se vrate starim korenima i starom zvuku!

 

Najvise me nervira u toj novoj Metaliki taj novi zvuk koji upropastava cak i stare pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da iznesem jedan zakljucak donesen na osnovu dugog posmatranja. Kada bi pitali prosecnog domaceg fana metalike (citaj: decak/devojcica 12-15 godina, neukusno odeven, martine obavezne) o njihovom zanrovskom odredjenju, niko ne bi znao da kaze da je to jebeni THRASH, ali ne samo zato sto je se thrash izgubio u njihovoj muzici, vec zato sto ga sada prave kako bi se svideli maloj deci i kako bi prodali sto vise svojih sve manje kvalitetnih albuma, dok deca vise ne kontaju da je metallica bend, nego jedan ceo muzicki pravac, a zasto taj muzicki pravac propada, to je vec sasvim drugo pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he he... Bash tako... Najvishe mrzim kad mi pridju iskusni "hriscanski nastrojeni" likovi i kazu mi da sam satanista jer slusam metaliku (pri tom misle na ceo pravac metala)

 

Naravno njima je sve to metalika, nebitno koji je bend...

 

I onda im moras da objasnjavas kako je Metal zanr muzike, a Metalika jebeni bend u svemu tom...

 

kao kad bi za narodnu muziku rekao "Slusas li ti onog Mileta Kitica? (obracaju ci se na celu narodnu muziku)"

 

Vec smo to negde rasjasnjavali, kao svi novopeceni metalci (kojima je samo stalo da se pokazu u drustvu) slusaju Metallicu, naravno St. Anger, dok ostale albume ne znaju ni da postoji... TO je poprilicno tuzno...

 

Slusao sam interviju jednog clana Destruction-a kada je komentarisao turneju (ona na kojoj su svratili do nas), i izjavio je kako danas sve manje ljudi slusa Thrash metal jer vise nije svetska kriza sa parama i ostalim sranjima...

Dok su u '80 ljudi imali krizu, pa su navodno bili besni i slusali Thrash...

 

Ja bih mu samo rekao: "Koliko dana si proveo u Srbiji?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

To meni moja keva govori, kao na fazon:

"Jao sine, kada ces prestati da slusas te tvoje metalike..." icon_mrtav.gif

 

Istina je da je thrash metal zapoceo, pogotovo u nemackoj, kao muzika bunta i socijalnih nemira, ali kao i svaki kvalitetan muzicki pravac, realno je ocekivati da evoluira u nesto sto ce ostati za sva vremena. Niko ne ocekuje da se za 30 godina svirati old school thrash sa pocetka osamdesetih, ali to sve moze da se malo preformulise i da fura po malo izmenjenom receptu...

 

Zato, uzivajte i slusajte thrash!!! pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno verujes u to? Rekli su da ce im ST.Dick biti najjaci album do sad!

 

Ironicno, i jeste najbolje proshao u prodaji (posle Bleka), ali zato je kod fanova najebao...

 

Ja drzim palceve da se vrate starim korenima i starom zvuku!

 

Najvise me nervira u toj novoj Metaliki taj novi zvuk koji upropastava cak i stare pesme...

fora je u tome sto sam ja slusao, npr. onaj st.anger reharsals, i tamo ima normalan bubanj, mada gitare i dalje jesu u dropu, i ima taj novi zvuk, ali nije lose! ima, na tom albumu mnogo dobrih riffova, koji su skenjani sto pevanjem sto ruznim bubnjem, koji unistavaju koncepciju! znam samo da ce kirkove solaze, zasigurno, na ovom novom albumu biti u nekom jazz fazonu, koji on fura jos od load-a. sve u svemu, ne ocekujte korene, ili ko je kakva sranja... bice to jedan obican ispod-prosecan album metalike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem da se i ja malo ubacim....

Znam o Metallici vishe nego more ljudi, i zelim da iznesem sledecu situaciju koja se zbila negde 97/98 godine.

Metallica je bila na turneji, neznam kojoj, verovatno josh uvek neke promocije albuma

Jayms se zakacio na Yahoo! chat i upao u diskusiju, gde su mu fanovi postavljali pitanja.

Odnoseci se na Load/Reload albume, bilo je pitanje "Shta mislite o fanovima koji nevole vashu novu muziku?" na shta je Jayms odgovorio: "Fuck fans that don't like our new music!"

Isto tako bilo je more pitanja tipa "Kada cete se vratiti originalnom zvuku sa Kill/Ride albuma?" na shta je usledio odgovor "Metallica netje napraviti korak unazad." Njima ne pada napamet da se vratjaju na stari Hit The Lights/Ride The Lightning zvuk, Kirkove solaze netje biti vishe brze (volcano)... God I hope I'm wrong.......

Posle Jaymsa je doshao Jason, koji neshto davio, a najinteresantnije pitanje je bilo neshto kao "zashto ste se oshisali/da li vam nedostaje kosa/kada cete opet pustiti kosu?" na shta je Newstead odgovorio "My hair is just fine thankyouverymuch."

 

I tako.

Btw, moram da dodam, gledajuci slike sa Rickom Rubinom (novim producentom) i 'Tallicom, da su smeshni tako matori, neobrijani (izuzetak za Jaymsa koji je XTREEMELY gadan bez brkova) i smezhurani. Ali nedaju se.

 

Inace, neznam koliko je to istina, ali u GitarPro diru Metallica sam nashao pesmu Fuck Like A Beaver, valjda je rummor da je to pesma Metallice, da treba da bude na novom albumu, ali nepostoji solaza u njoj. Anyways, moze se natji na netu.

 

Greets icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA LI su se prikljuchili na yahoo chat? stvarno chisto sumnjam, imaju oni pametnija posla... Oni su 10000 puta rekli da se nikad nece vracati stilu sa prethodnih albuma. Mislim da je ta pesma Fuck Like A Beaver neka zajebancija koja nema veze sa njima icon_da.gif.

"ne znam" - odvojeno

 

@ Gera - nisu jazz (ne d'o bog no.gif) vec bluesy solaze...bash se vidi uticaj hendrixa i bluesa na load/reload solazama icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dane - ma to sranje, na to sam i mislio! nije ni vazno, sve u svemu nisu thrashy! icon_smile.gif

 

@crash - taj tab za fuck like a beever sam ja skinuo sa neta jos pre izlaska st.anger-a, i to je, kao, najavljivana pesma od strane fanova, koji su navodno culi neki demo, ili nesto... to je dezinformacija, klasicna! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic:

 

@Jaymz Doofy Neegroothin

 

    Nisu rakuni drkoshi, badgers su jazavci...

Ziv bio! laugh.gifpivopije.gif

ma znam, nego to je izjava mog ortaka, djige, kad je video to, rekao je: "kakvi su to rakuni drkoshi?" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoseci se na Load/Reload albume, bilo je pitanje "Shta mislite o fanovima koji nevole vashu novu muziku?" na shta je Jayms odgovorio: "Fuck fans that don't like our new music!"

Isto tako bilo je more pitanja tipa "Kada cete se vratiti originalnom zvuku sa Kill/Ride albuma?" na shta je usledio odgovor "Metallica netje napraviti korak unazad." Njima ne pada napamet da se vratjaju na stari Hit The Lights/Ride The Lightning zvuk, Kirkove solaze netje biti vishe brze (volcano)... God I hope I'm wrong...

pazi ovako, AKO se njima svidja to sto sada rade i AKO to rade zbog sebe, onda mogu samo da ih rispektujem! druga je stvar sto ja ili neko drugi misli da je to sranje, ali jbg, ljudi se menjaju i ne mozes zbog toga da ih osudjujes icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam ja mislim da postoje 2 opcije sto se tice njihovog novog materijala u vidu albuma.Il ce da bude totalno sranje ili ce da bude dobro(u principu nalik na staro ali ne kao Ride the Lightning staro vec kao Load/Reload)

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo pre sam procitao na nekom sajtu intervju koji je lars dao za Kerrang! i tu kaze da se vracaju starom nacinu rada, da se ne bleji u studiju, kao sto su radili na st.angeru, pa onda, kao, razradjuju ideje, nego sede kuci i smisljaju pesme, sto je, oni kazu, mnogo produktivnije i bolje. jos je rekao i da ovaj album nikako nece biti st.anger part 2, jer je ono bio produkt trenutka, koji je izgleda dugo trajao, i da novi album nece ni sliciti njemu! nece biti toliko agresivan, bar ne na taj nacin (meni je on dobar, ali uporopascen, al' nema veze). bice, izgleda, samo 2 pesme koje su ostale sa st.anger-a, sve ostalo je novi rad. samo se nista nije izjasnio za solsaze, sto se nadam da se podrazumeva u ono da nece biti st.anger 2!

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...