Jump to content

Vampiri, čentavri


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sta znam, ja cenim Memedovica. Lik je totalno kul i voleo bih da obidjem makar pola od onoga sto je on video. Ne mislim da pravi budale od seljaka, naprotiv, ja volim njegove emisije o ruralnom zivotu. Trebao bi da pokrene neki reality u stilu man vs wild.  :da:

 

 

 

Sto se tice vampira, u poslednje vreme sam citao o nekim razlicitim varijantama vampirizma (astralni vampirizam, Klifot..) i mogu reci da je zanimljivo. Ko zeli vise da sazna preporucujem knjigu 

 

Michael W. Ford

 

THE VAMPIRE GATE

The Vampyre Magickian

 

 

Knjigu sam skinuo sa nekog sajta ali izgubio sam adresu, bilo je to pre vise godina. Primeticete razlicito spelovanje reci Vampir (Vampyre). Ono se koristi radi razlkovanja od klasicnog vampirizma (sisanja krvi i slicno, kao u knjigama). Ovde se praktikant hrani astralnom energijom (poznata i kao Chi ili Prana).

 

 

 

A sto se tice klasicnog vampirizma, svi znamo da je Srbija imala prvi dokumentovani slucaj (tako sam bar procitao a evo i linka na wikipediji http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Plogojowitz). Tako da, nema boljeg mesta na svetu za izucavanje ovog fenomena od Srbije, pre svega istocne Srbije.  :bigblue:

 

 

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, evo ga cudan slucaj vampirizma...

Probudim se ja jutros, a kada ono na vratu dve tackice tacno nad karotidom (glavni krvni sud), na adekvatnoj udaljenosti jedna od druge... decko naravno nije bio umesan u proces, a ni ja koliko se secam i mislim da svako ko me je video umro od smeha, posto bole ali ne svrbe, znaci komarac nije? Eto misterije! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Tako je!

Nedostatak hemoglobina u krvi je uzrok vampirske bolesi. Inace ta bolest se javlja nep[osredno posle rodjenja i izleciva je tek po pubertetu. Dotle mogu samo da se tretiraju simptomi naravno terapijom.

Postoje i frikovi koji su umislili da su vampiri. Naravno oni svi na kraju zaglave ludnicu jer u odredjenom periodu njihovo uverenje ih navede da ubiju.

Inace,

 

E ovo me strasno zanima,ako neko ima neke medicinske/psihijatrijske izvestaje na srpskom ili engleskom o ovakvim ludacima,mogao bi da postuje ovde ili ako nije tema da otvorimo drugu ili neka mi posalje na pp :D..Ili uopste neke price ili urbane legende o ljudima koji su umislili da su vampiri i cinili takve zlocine?

 

Bas se odavno nisam bavio ovakvim temama,mogao bi da iskopam jos neko zanimljivo stvorenje.

 

 

Zanimljivo je na primer da jako veliki broj naroda ima neku svoju verziju Jetija.Sto moze da se tumaci da su veliki humanodini "majmuni" zaista postojali nekada i da su uspeli negde da prezive to jest da se radi o nekoj vrsti pred izumiranjem,to moze objasniti retke susrete ljudi sa ovim bicem.

Edited by Pagan Saviour

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Memedovic je idiot ! Pravi budalu i od sebe i od Seljaka ! Trebali su da ga Lincuju vilama !

 

Meni je krivo sto se uzentao i nije smeo da ostane jos jednu-dve noci!

 

Odlicna tema,drago mi je da je pokrenuta na forumu :rolleyes:

 

Jos jedno-krivo mi je sto se film "leptirica" tumaci kao horor,jer po meni to nije radjen kao horor film!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne zna se, naslov je sastavljen tako da privuče pažnju. Niti su ovi ljudi bili vampiri zasigurno, nego su ih proboli "za svaki slučaj" :zuba:

Recimo, mi imamo verovanje da se ljudi rođeni u subotu povampire posle smrti. Srećom po mene, u to se više ne veruje :mhihi:

 

Zašto bi bili spaljeni, kad je to bio običaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi bili spaljeni, kad je to bio običaj?

Баш зато се и питам. У мом крају леш прободеног вампира се спаљивао, затим би се пепео разносио на вјетру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad razumem. Pošto telo vampira ne može prirodno da se raspadne, odnosno da se odvoji duh od tela, morali su da ih spaljuju. Tu do izražaja dolazi veliki strah zajednice (pomor stoke i drugi problemi koji bi bili rešeni). Zbog toga se spaljuje sve što ima predznak zla (nije dovoljno da se zmija ubije, već se posle baca u vatru).

 

Verovatno je branio neki zakon. U Dušanovom zakoniku se izričito zabranjuje spaljivanje vampira jer je znak ogromnog sujeverja, posebno ne valja kad i popovi učestvuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije je bio običaj spaljivati sve mrtve. Zato se ne zna mnogo o našim precima jer najdragoceniji izvori saznanja se nalaze u grobovima. Pojava hrišćanstva osudila je spaljivanje tela, jer je to neznabožački, paganski način...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest bogdansvitlica

Ovo je moja potresna ispovest od pre godinu dana kada sam doživeo da mi se pojavi biće koje liči na vukodlaka. Došao sam kući nakon posla i seo sam ispred kuće na betonsku česmu da se osvežim. Pošto je u neposrednoj blizini moga doma potočić, dešavalo se da čujem zvuke, ali sam mislio da su to psi lutalice. Moj pas je otišao lajavši ka potočiću ali se pomicao nazad i cvileo je, a prema mom domu je išao čovek (tada sam mislijo da je čovek). Ustao sam da vidim šta želi i krenuo ka njemu ali nikako nisam mogao videti lik jer je bio mračan. Približio sam mu se na nekih 5-10 metara i video sam lice u maljama i gestikulaciju koju bi opisao besnilom. Uplašio sam se i krenuo u kuću po svoju sačmaru i kada sam se vratio napolje video sam ga u daljini kako gazi nezgrapno po potočiću. U pitanju je okolina Goča, kruševačka strana, selo Mikići, i priče su kružile davno slične, a evo meni se desila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Prepodobni

posebno ne valja kad i popovi učestvuju.

 

Ово је свакако истина. Међутим, апропо нечијих речи у уписима пре мене, морам рећи да и спаљен вампир је душом својом прогањао житеље места где је његово тело уништено огњем. Због тога, управо су свештеници долазили да својим присуством и молитвом, одбију негативни утицај, "спаљене" вампирске душе, која је тек по смрти свог физичког постојања, бивала слободна и радила по својој вољи.

Edited by Prepodobni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest sotonina posteljica

Sećam je jedne večeri, bio je pun mesec, blejim sa ekipicom u parku, i nailazi nekakva silueta, u nekom vrlo čudnom agregatnom stanju, tako nam se bar učinilo na prvi pogled, kada se približila, shvatili smo da je to ustvari jedan visoki, mršavi gospodin bledoga lica, koji nas je upitao da li imamo sirup od jagorčevine, mi smo bili kompletno zbunjeni takvim pitanjem, zastao je tajac, neprijatna tišina... Gospodin se okrenuo i otišao. Sutradan, kada smo to ispričali ostalima, ljudi su se hvatali za glave, nekako uplašeno. Zatražili smo objašnjenje i rekli su nam da je pre mnogo godina taj park opsedao vampir Timotije, koji je bolovao od hronične upale pluća, te su mu meštani, u zamenu da ih ne dira, dali sirup od jagorčevine da bi mu ublažio kašalj. Ono što nisu znali je da je bio izuzetno alergičan na isti, pa ga je to koštalo života. Naime, priča kaže da bi svakoga ko odgovori da nema kod sebe sirup od jagorčevine, vampir Timotije pojeo. Odnosno njegova duša, koja luta parkom i dan danas, u nepoznatom agregatnom stanju. Mogu vam reći da smo imali više sreće nego pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...