Jump to content

Istorijske ličnosti koje su privukle vašu pažnju


~SilentWarrior~

Recommended Posts

hehe pa on je najodgovorniji za poraz poslednjeg krstaskog rata u bici kod Nikopolja..

 

da nije uleteo u zadnji cas,ne bi vise Turci krocili na Balkan..ali,jbg..

 

Bolje Turci nego krstasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ochigledno ne poznajesh bivshi SSSR....

 

"Potpuno sam neutralna, nisam pristrasna i nikog ne osudjujem, takva sam... da se meni to dogodilo, mrzela bih ga, ali ovako o njemu razmisljam samo kao o vladaru koji je surovo sprovodio svoju vlast."

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstantin Veliki. Osim što je legalizovao hrišćanstvo i proglasio ga za zvaničnu religiju (što je već samo po sebi dovoljna kontroverza kad se pomene na ovom Forumu :mhihi:), ubio je svoju ženu i sina iz do sada nepoznatih razloga. Veoma kontroverzan vladar. A pritom, rođeni Nišlija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gilles de Rais - француски витез, пратилац Јованке Орлеанке у Стогодишњем рату, борац и велики патриота, у каснијим данима се у свом замку бацио на истраживање окултног, сумња се да је убио око 200 особа, углавном деце, у разним магијским ритаулима. Осуђен на смрт од стране католичке цркве и издајника Француске. Све у свему, импресиван лик, за којег није чуло баш пуно људи. Ваља поменути да му је Селтик Фрост посветио песму ''Into the Crypts of Rays''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gilles de Rais - француски витез, пратилац Јованке Орлеанке у Стогодишњем рату, борац и велики патриота, у каснијим данима се у свом замку бацио на истраживање окултног, сумња се да је убио око 200 особа, углавном деце, у разним магијским ритаулима. Осуђен на смрт од стране католичке цркве и издајника Француске. Све у свему, импресиван лик, за којег није чуло баш пуно људи. Ваља поменути да му је Селтик Фрост посветио песму ''Into the Crypts of Rays''.

 

da li neko vidi kontradikiciju u terminima?

veliki patriota, ( borac i vitez ) koji je ubio oko 200 dece ( uglavnom? ) osudjen od strane izdajnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,sekao ih je u korenu jer je znao u sta ce izrazsti,a to mu je predskazao nostradamus koji je rodjen 80tak godina posle njega!

 

I imao je filozofiju jedan ko nijedan,a tih 200 dece sto je roknuo prestao je kad mu dadose kucu na majami beachu,hamera i neku silikonsku drolju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko vidi kontradikiciju u terminima?

veliki patriota, ( borac i vitez ) koji je ubio oko 200 dece ( uglavnom? ) osudjen od strane izdajnika?

 

 

Не видим контрадикцију. Лично, нисам баш неки љубитељ једнодимензионалних личности код којих је све црно-бело. Више ми пажњу привлаче ликови који имају и ту другу, ''злу'', ''контраверзну'' страну.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не видим контрадикцију. Лично, нисам баш неки љубитељ једнодимензионалних личности код којих је све црно-бело. Више ми пажњу привлаче ликови који имају и ту другу, ''злу'', ''контраверзну'' страну.

 

 

Da se razumemo, neke stvari koje su kontradiktorne jedne sa drugom jednostavno ne idu zajedno.

Naprimer vitez i ubica dece.

 

 

Nekako pridev VITEZ gubi smisao kada kazes da je to covek koji ubija decu.

 

Sad ako ti volis konraverzne lichnosti, super, volim i ja. Ali da imaju kontradikcije -imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bih spomenula Vasilija II zvanog Bugaroubica. 

 

On je vencao svoju sestru za kneza Vladimira iz Rusije, nakon cega su i Vladimir i celi ruski narod primili hriscanstvo.

 

A i  kazu da je u bitci na Bjelasici zarobio 14 000 bugarskih vojnika i naredio da im se izvade oci, a ostavio je svakom stotom jedno da mi mogli da odvedu ove Samuilu, koji je umro cim je video prizor.... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih spomenula Vasilija II zvanog Bugaroubica. 

 

On je vencao svoju sestru za kneza Vladimira iz Rusije, nakon cega su i Vladimir i celi ruski narod primili hriscanstvo.

 

A i  kazu da je u bitci na Bjelasici zarobio 14 000 bugarskih vojnika i naredio da im se izvade oci, a ostavio je svakom stotom jedno da mi mogli da odvedu ove Samuilu, koji je umro cim je video prizor.... 

 

Sreca pa mu nije dosao tuta bugarin da mu opici 2 shamara. Tuta bugarin je inache pesudonim Chuck norrisa iz tog perioda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...