Jump to content

Istorijske ličnosti koje su privukle vašu pažnju


~SilentWarrior~

Recommended Posts

Ma ja ni u jednom trenutku nisam imao sumnje da ćeš da kažeš da si ga ti baš shvatila a drugi nisu, meni je samo zanimljivo da posmatram sve to, zato te nisam ni citirao u prvom postu nego rekao uopšteno.

 

Niče uopšte nema tako radikalnu misao kao što misliš, čak štaviše uglavnom je plagijat. A cela priča nema nikakve veze sa "zdravim načinom razmišljanja", al' ne pada mi na pamet da se sad upuštam u takve rasprave :)

 

Nisam nigde ni rekao da je glupo što je Niče "istorijska ličnost koja je privukla tvoju pažnu", nego sam više u fazonu "evo ga još jedan neshvaćeni bleker" :haha:

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nastavi da plutas. a nisi trebao ni zapocinjati ovako nesto da si pametan.

ne worshipujem coveka, niti ga stavljam na pijedastal. jednostavno ga cenim i trudim se da se sto bolje upoznam sa njegovim delom.

P.S. ja nisam bleker niti bilo sta slicne endemske vrste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

220px-Lizzie_borden.jpg

 

Lizzie Borden. Ubila je roditelje sekirom, i nikad nije bila osuđena za to (iako su dokazi protiv nje bili očigledni) jer niko nije mogao da veruje da bi devojka uradila tako nešto.

 

Postoji i pesmica

 

Lizzie Borden took an axe

and gave her mother forty whacks.

When she saw what she had done

she gave her father forty-one.

 

:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džek Trbosek!!!

ili kralj Dagobert iz dinastije Merovinga,kraj sestog i pocetak sedmog veka, kralj Franacke i njegov sin Sigisbert...oni su navodni pripadnici Hristove loze...samo ne zna se uopste da li se od Sigisberta ta loza nastavila jer ne postoje pouzdani podaci o njemu :D

Edited by his infernal majesty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ih je, veliki sam ljubitelj istorije pa ih je zaista mnogo, da nabrojim nekoliko koji mi trenutno padnu na pamet:

 

Aleksandar Veliki (bio sam fasciniran njime jos kao tinejdzer, mozda zbog toga sto smo imenjaci :haha: ) jer je bio neprevazidjen strateg i vojskovodja, spreman da marsira do kraja sveta i ozivi stare mitove. Danas je popularan pre svega zbog filma koji mi se i nije preterano svideo.

 

 

 

Pitagora - njegovi ucenici su bili podeljeni na spoljasnji i unutrasnji krug (egzoterija i ezoterija). Ja sam vise paznje obratio unutrasnjem krugu.  :haha: Pomocu brojeva je opisao citav univerzum, njegova teorija o harmoniji sfera razvojem nauke dobija sve vise na znacaju, pomocu brojeva izracunao je rastojanje izmedju planeta (neverovatno precizno), njegova filozofija generalno mi se dopada..itd.

 

 

 

St. Germain - Niko zapravo i ne zna sa sigurnoscu o kome je rec. U svakom slucaju, veoma interesantna licnost, dosta misterije oko njega i mozda zbog toga mi je privukao paznju. Da ne bih duzio pricu, ko zeli da sazna vise o njemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Count_of_St._Germain

 

Nastavice se...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sejtan :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

axxaxaxa

xaxaxax

axaxaxa

xaxa

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ skrenuh coveku dobronamerno paznju ;)

elem Henri VIII iz prostog razloga sto se covek izborio sa svim onim zenturachama. trab mu odati priznanje, neko ne moze ni sa jednom. Luj XIV zbog rekorda u nekupanju i iniciranju parfema :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Че Гевара је проживео живот авантуристе и умро је на време. Други су злоупотребили његов лик у комерцијалне сврхе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сваки човек би требало да има урођен осећај за морал и правду. Или грешим? Волим да чујем мишљења обичних људи о томе. Досадиле су ми филозофске полемике са колегиницама и колегама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...