Jump to content

Shaaman


azal

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa sad...

 

ja inace ne volim novu Angru zato sto mi ne odgovara licno.

 

Sve je savrseno odsvirano i Kiko u Rafael si sve bolji i bolji gitaristi..al meni nema duha....malo zbog produkcije....ali i zbog pesma.

 

ovaj lik sto radi...kako se zove..radi Pink Cream 69, Guardian Novi valjda, Silent Force, itd....cista produkcija...savrsena...ali nije onako topla i prirodna kao produkcija Sasche Paetha.

 

I ako Shaaman nije sviracki zajeban kao sto su Angra bili i ostali...mnogo su bolje pesme, meni licno, sveze zvuci...ima zvuk nekog starog prog rock-a i ako aranzmani i svirka nije u tom fazonu...ima tu atmosferu.

 

Andre Matos je najbolji muzicar u power metalu za mene i tako ce da ostane ja mislim...covek jednostavno zna dobru pesmu da napravi i mnogo je pametan i suptilan...sto mnogo vise cenim.

 

Holy Land ce uvek biti vrh power/prog metala...i Shaaman ce uvek vise da mi se dopada od nove Angre.

 

Plus meni je Edu licno pukeface.gif

ima prijatan glas...ali nije nista specijalno ili jedinstveno...i falsirao kao zmaj uzivo...narocito kad pokusava stare pesme da peva. pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeni Max dao pogresan broj za Brainstorm. icon_mad.gif Eno zovu neki Chachak sada icon_smile.gif

 

Sada... Ja sam se debelo razocarao u Angru kada su ovi otisli. Plus je Rebirth bio stvarno manifest genricnog i izvakanog powera.

 

Ali, rekao sam hiljadu puta, Temple Of Shadows je vrhunski. Mnogo je kreativniji i sveziji, cuo sam price da su cuvali neke ideje bas za ovo izdanje jer su znali da prethodno nece dobro da prodje... ali je i Edu dosta napredovao. Znam mnoge ljude koji mnogo vise Edua gotive od Matosa. Ne odgovara im boja Andreova jednostavno. A verujem da moze da bude iritantna (meni nije). I ja mislim da je Matos najbolji muzicar u poweru, uz Sammeta, koji, ako ista zna, zna da napravi odlicnu pesmu.

 

Shaaman je odlican bend, nema govora. Tek se uzivo i vidi koliko zapravo vrede. Samo, meni licno vise lezi stil Angre, pa i ove nove (u stvari, bez pa, jer Tempke Of Shadows, po meni, je rame uz rame sa Angels Cry, jedino Holy Land tu ostaje nenadmasan i vrhunac citavog pravca). E, a da je Matos pevao na ToS, ne smem ni da zamislim kakva bi to albumcina bila. Kako bilo, No Pain For The Dead mi je treca najbolja power stvar koja se pojavila u ovom milenijumu... Odmah iza Seven Angels i And Then There Was Silence icon_biggrin.gif

 

BTW, meni bas prija upeglana produkcija gosn. Dennis Warda biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja novi album, ali ga nisam popisao, kao ni gomilu noviteta josh jer nism stigao. Pre par dana sam ga cak dao 202jci, tako da se mozda vec pushta na hitu dana.

 

Novi album je tehnicki veoma dobar. Lepa je produkcija, pesme su raznovrsne, svirka je tehnichki normalno jako kvalitetna. Meni je obrada "More" od Sistersa prilicno OK, jer mi se svidja i original, a ovo je uradjeno korektno. Balada Innocence bi trebalo da bude hit. Sad, nisam previse slusao ni Shaman ni Angru pa ne mogu bas realno da ocenim kvalitet albuma, jedino mogu da kazem da sve deluje lepo odsvirano, isproducirano, raznovrsno. Meni lezi malo komercijalnija varijanta, u smislu nesto pevljivijih refrena, ali ako EF kao poznavalac kaze da je album dobar, treba verovati u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

leba ti?

 

mogu da ti nabrojim još 3 istoimena (metal) benda.. a ko zna koliko ih ima van metala.

 

hoćeš da ti nabrojim???

 

evo:

 

1. shaman

2. shaman

3. shaman

 

nije ni čudo što su morali da menjaju ime..

već smo negde pominjali ovo, ali se ne sećam gde.. mora da je na avantgUarde forumu..

 

ajd pičke

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako EF kao poznavalac kaze da je album dobar, treba verovati u to.

Otkud ti sad to, možda ja nemam pojma. Evo ovde sam na par mesta pročitao da je Matos najbolji vokal ikad a meni je on iritirajući sve je to individualno mišljenje a ukusi su različiti. Znači što se tiče mog mišljenja i mog poimanja ove muzike novi Shaman je odličan i sviđa mi se Heavy verzija vokala koji Andre na albumu forsira posebno na pesmi Turn Away kao da je Halford peva posebno oni otkidajući rifovi, ma bre icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...