Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

 ja bas volim da cujem da se neki bend stvarno bavi svojim zvukom kao sto oduvek radi mesuga (pa makar koristili nakucane bubnjeve itd. nuzno zlo jbg), a 95% bendova vise ne radi jer danas imas producente za ovaj saund i onaj saund, odaberes nekog baju i on skroji tvom bendu custom made sound po nekom unapred odredjenom obrascu. To nije autenticno, nije se tako radilo u najboljim danima, nego su bendovi mnogo vise istrazivali, iako su to radili s daleko manje znanja i resursa, a opet je sve bolje zvucalo.zbog toga i zbog loudness war-a metal tako cestozvuci bezivotno, pa i neki bendovi koji kao furaju neki sirovi, "rootsy" zvuk (neki stoneri cak) isto zvuce bezivotno i slicni ko jaje jajetu.

 

 zamisli sad grobe po tvojoj logici ili "sezibilitetu", mesuga su likovi koji samo hoce da sviraju i da se dobro zajebavaju a za sve tehnicke aspekte produkcije i sound-a ih boli uvo, previse su iskreni za to.i dobiju nekog velikog maga kurca od inzenjera koji im namesti neki sablonski modern metal arch enemy zvuk i svi srecni. kurac, ne ide tako. njihov zvuk je neodvojiv deo toga sto oni rade.  

 

 

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 zamisli sad grobe po tvojoj logici ili "sezibilitetu", mesuga su likovi koji samo hoce da sviraju i da se dobro zajebavaju a za sve tehnicke aspekte produkcije i sound-a ih boli uvo, previse su iskreni za to.i dobiju nekog velikog maga kurca od inzenjera koji im namesti neki sablonski modern metal arch enemy zvuk i svi srecni. kurac, ne ide tako. njihov zvuk je neodvojiv deo toga sto oni rade. 

 

Nisam rekao to, priznajem Mešugi sve kvalitete koje imaju nego mi se čini da se najveći akcenat u priči o njima baca na sam zvuk, svirku i produkciju što jeste bitan deo ovog benda ali ako je to najbitnije onda jebeš to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ono reče neko iz Temple Of The Smoke u intervjuu skoro - svako može da uzme Gibsona i uključi ga u Marshalla i svira stoner.

 

što jeste bitan deo ovog benda ali ako je to najbitnije onda jebeš to.

A ko kaže da je najbitnije? ;) Mislim da je važno samo sa te strane što je, pre svega, potrebno dosta truda oko zvuka da bi se izgurala njihova vizija albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da ako te muzika "ne radi" kako treba, odnosno ako ti se ne luce svi propisani hormoni potrebni za pravilno apsorbovanje mesuge te potom odes na net da skapiras u cemu je poenta svega, ono probas da se attune-ujes, da skapiras kako to treba da se slusa i kapira i umesto toga naletis na horde uzasnih geekova koji smaraju sa tehnikalijama, onda ti definitivno to nece biti omiljeni bend - ali ako nemas gornji problem, onda ne vidim kako bilo sta moze da utice na to kako dozivljavas bend i kako ti se svidja zika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa može, može jednostavno da me smori i odbije od benda neki aspekt koji mi smeta. Tako sam batalio švedski Shining zbog pevača, znam da je glupo i dešava mi se stvarno retko, ali ako je impuls prejak desiće se.

 

Moze i mene i te kako, samo konkretno ovo sto ti spominjes nije aspekt mesuge-kao-takve nego aspekt njihove baze fanova, kanda mesas to dvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem sta oce slobche da kaze,glupo je sto je muzika pocela da lici ono gradim zgradu pa snimam discovery documentarac kako sam to uradio,i nema nicega misticnog kao npr Ghost,jednostavno metal je uvek bio nesto vishe od muzike nesto sto nemozes da objasnis,ali malo je bendova koji danas imaju uslova(citaj pare)da istrazuju u zvuku ,pojacalima itd ne bi li te vizije zazivele,messuga iako jednolicna i idejno vrlo siromashan bend istrazuje taj mehanizam do kraja i toga se ne stide,stoga nekako ,majku mu osecas neki rispekt,dok recimo 90 583 modernih metal bendova koji imaju uslova i koji kao sviraju i zanimljiviju muziku ne istrazuju ni crno ispod nokta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...