Jump to content

Upcoming Games


Sinstrel

Recommended Posts

Pa nisu svi debeli englezi. Programera, i ostalih, ima širom sveta. Ima i naših koliko hoćeš.

Ne kažem ja da trebaš da kupiš po svaku cenu, nego da treba da imaš svest da je to što koristiš džabe, neko uložio grdan trud i znoj.

Probaj sam da napraviš igricu. Tetris običan, pa ćeš videti o čemu pričam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti programeri lepo zive i zaradjuju sasvim dovoljno i bez moje pomoci. Kazem da je suludo da covek koji jedva sastavlja kraj sa krajem finansijski podrzava tamo neke muzicke kuce, programerske kuce i slicno. To moze samo debeli burzuj koji ne zna sta ce sa parama sto rece Mauzer ili covek koji je izgubio kompas. Jedno ili drugo.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to bas tako Hefi. Niti je stvar u tome sto se neko trudio. Jednostavno, to je neciji proizvod...proizvod koji je na prodaju. Isto kao i muzika. E sada, druga je prica sto smo mi toliko vec navikli da je to za dzabe, pa smo smetnuli sa uma cinjenicu da mi to zapravo krademo. Nikakve razlike nema u tome da li si ukrao pastetu u prodavnici ili si skinuo neku igru bez dopustenja njenog vlasnika. Kradja je kradja. Ali,ova tip kradje se tolerise jer je to postala globalna bolest i tu nema spasa.

Ja sam se konkretno zapitao zasto ljudi placaju igre u digitalnom obliku i skidaju sa kojekakvih stimova,gogova,kuraca palaca...dati pare za download nekih fajlova, a isto to mozes skinuti iza dzabe. To mi nikada nece biti jasno. Ajde kada kupe fizicki cd, sa kutijom, omotima, dodacima...to kapiram. Ali platiti da bi skinuo neki folder sa fajlovima, a isti taj folder sa krekovanim fajlovima mozes skinuti za dzabe...to ne razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo kazem da kada bih morao da platim igrice tj. da kupujem cd-ove koji su po 20-50 evra nikada ne bih ni igrao igrice onda. Preci mi hleb, mleko i slicno. Mozda bih kupio jednu godisnje i kao mucenik bio osudjen na nju cele godine.

 

Posto ne moram naravno da to i ne radim jer ne moze meni biti zao lika koji zaradjuje ko zna koliko hiljada evra, a ja muka sa trista evra kao treba da ga pomazem. Jeste to neciji trud ali mislim da je ta logika malo falicna.

 

A to sa stimom je jos jace. Bar da je skines celu kao coek. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se konkretno zapitao zasto ljudi placaju igre u digitalnom obliku i skidaju sa kojekakvih stimova,gogova,kuraca palaca...dati pare za download nekih fajlova, a isto to mozes skinuti iza dzabe. To mi nikada nece biti jasno. Ajde kada kupe fizicki cd, sa kutijom, omotima, dodacima...to kapiram. Ali platiti da bi skinuo neki folder sa fajlovima, a isti taj folder sa krekovanim fajlovima mozes skinuti za dzabe...to ne razumem.

Управо супротно, мени није јасно што би ико узео игру у кутији, осим ако није неко ултра делукс издање које има унутра гомилу зајебанција. Иако узмеш диск, игра ће тражити да је активираш на Стиму, Ориџину или нечем петом у 99% случајева. А разлози куповине могу бити како они алтуристички (подржавање произвођача - ја сам прве игре купио од Парадокса, баш јер их обожавам и сматрао сам да је ред да искеширам нешто за силне сате проведене у њиховим играма), тако и практични - кад игру имаш на неком од тих сервиса, буквално те један клик дели од играња (и скидање увек иде ултра брзо), нема јебања са крековима, печевима, јао нема новог менаџера до марта и тих фора. Још је све чешће подржано инсталирање и модова по `сипаш и не мислиш` принципу. Наравно ту су и мултиплејер игре, где је искуство играња на званичним и "незваничним" серверима неупоредиво. Кантер и слично на пиратским серверима имам грозна искуства, трче људи кроз зидове, убијају преко целе мапе итд. На званичним серверима тога има у 1000 пута мањој мери, а они који покушају те преваре лепо буду бановани и готово.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti programeri lepo zive i zaradjuju sasvim dovoljno i bez moje pomoci. Kazem da je suludo da covek koji jedva sastavlja kraj sa krajem finansijski podrzava tamo neke muzicke kuce, programerske kuce i slicno. To moze samo debeli burzuj koji ne zna sta ce sa parama sto rece Mauzer ili covek koji je izgubio kompas. Jedno ili drugo.

 

Ne zarađuju svi. I ne zarađuju svi ni izbilza dovoljno. Imaš Indiju krcatu programerima, doduše, većina nije ni za K, ali i da plaćaš softver, oni to ne bi osetili, jer bi išlo njihovim gazdama, englezima uglavnom.

Ja ti pričam o pregršt malih (ali perspektivnih) kompanija iz Češke, Poljske, Srbije, Rusije.. treba pomoći te ljude.

 

A ti, ako sastavljaš jedva kraj s' krajem, rekoh ti, nemoj ni da kupiš softver, ali imaj na umu, da to što korisitiš je neko uložio isto toliko truda kao ti što sastavljaš kraj sa krajem.

 

Ja samo kazem da kada bih morao da platim igrice tj. da kupujem cd-ove koji su po 20-50 evra nikada ne bih ni igrao igrice onda. Preci mi hleb, mleko i slicno. Mozda bih kupio jednu godisnje i kao mucenik bio osudjen na nju cele godine.

 

Posto ne moram naravno da to i ne radim jer ne moze meni biti zao lika koji zaradjuje ko zna koliko hiljada evra, a ja muka sa trista evra kao treba da ga pomazem. Jeste to neciji trud ali mislim da je ta logika malo falicna.

A ja ti kažem da nisu svi programeri kako ti zamišljaš, i da imaju mesečno nekoliko hiljada evra. To mogu samo dobri (ili ušemljeni) programeri, takvi su manjina, i to velika.

Uzmi, vidi ako naiđeš na neku programsku malu kuću iz Srbije, Mađarske, Rumunije, ili braće Škota i Iraca, i vidiš projekat koji ti se svidi... ono.. skini igru džabe.. ali im na sajtu doniraj... ne znam.. 3$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se konkretno zapitao zasto ljudi placaju igre u digitalnom obliku i skidaju sa kojekakvih stimova,gogova,kuraca palaca...dati pare za download nekih fajlova, a isto to mozes skinuti iza dzabe. To mi nikada nece biti jasno. Ajde kada kupe fizicki cd, sa kutijom, omotima, dodacima...to kapiram. Ali platiti da bi skinuo neki folder sa fajlovima, a isti taj folder sa krekovanim fajlovima mozes skinuti za dzabe...to ne razumem.

 

I ja preferiram fizičko nad digitalnim izdanjem kada je u pitanju npr. muzika, al' kada su u pitanju igre digitalno mi je draže zato što je uglavnom jeftinije (ponekada i drastično) i zato što retko koja igra zapravo ima lepo osmišljeno i odrađeno fizičko izdanje. Uglavnom pričamo o običnim DVD kutijama sa kolor omotom i tananim crno-belim bookletom. Deluxe izdanja su druga priča (i druga cena). A i to krekovano svlačenje sa torenta je krađa o kojoj si pričao u istom postu. :D

Uostalom, ti isti fajlovi su i na DVD-u, samo kompresovani :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@starbreaker

Pa jeste kradja, ja se ne pravim fin. Ja sam Hefestu hteo objasniti koncept te kradje, nigde ja nisam rekao da ja ne kradem.

 

A za download fajlova nikada ne bih dao 5 jebenih para, pa makar komplet industrija propala. Ako je malo jeftinije, jebeno doplatite tu malu razliku pa kupite cd sa obicnom dvd kutijom i kolor omotom, u svakom slucaju je to bolje nego zuti folder na hdd-u. Drasticno jeftinije nije sigurno, sem mozda u slucaju neke akcije ili ako je u pitanju neka matorana od igre. A i to je retko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je malo jeftinije, jebeno doplatite tu malu razliku pa kupite cd sa obicnom dvd kutijom i kolor omotom, u svakom slucaju je to bolje nego zuti folder na hdd-u.

Pa to ti kažem, meni lično nije bolje, nemaju mi nit estetsku nit nikakvu drugu vrednost. Ima nekih stvari koje vrede (tipa Witcher 2 Deluxe je perverzija od paketa, ne bih ni centa žalio) ali uglavnom me više privlače digitalna izdanja od običnih fizičkih. Jbg, kapiram averziju prema digitalnim izdanjima, ali zavisi od čoveka do čoveka.

 

Drasticno jeftinije nije sigurno, sem mozda u slucaju neke akcije ili ako je u pitanju neka matorana od igre. A i to je retko

https://www.humblebundle.com/

Za taj maksimalni minimum od $15 bi uzeo jednu od njih u fizičkom izdanju, a neke od ovih igara uopšte nisu matorane, čak i friške. HB jeste izuzetak, al ipak - takve akcije su izuzetno česte.

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Lemi, ima steam svoje prednosti.. tipa, mozes uvek da racunas da ces super-brzo skinuti igricu, najnovije peceve, ima u mnogim slucajevima mod support i jos neke tako zgodne stvarcice, koje nemas ovako. Ali da, uglavnom je besmisleno davati pare kada su tu braca pirati, ali eto ja nabavih tokom godina za tipa manje od 20 dolara brdo klasika, preko kojekakvih bundle-ova i sranja, cisto, eto, da dam i ja tu i tamo neki doprinos za igre za koje smatram da vredi posedovati a opet mi se skupo realno i hiljadarku da dam kod nas, ili sta god. Jedino sto sam ikada kupio kupio je bio Diablo II i Witcher I i II, htedoh i Collector's Edition Baldura jedared ali ostade nekupljen, jbg.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno jos, da. Mada, brutalno je nebalansiran, klase tipa Nekro i Druid nemaju sta da traze, Paladin je god tier (ja vodio), a Barbika i Amazonka su cist hax.. ovaj prvi te sasecka dok ima invincibility frames a Amazonke dok trce u krug oko tebe posto su fazon duplo brze od drugih klasa.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NEma sta. Meni je Mass Effest sjajna fransiza, meni u top 5 sigurno ali mi je witcher top 1 (sada kada se jave baldurs i planescape torment fanovi). Ali jbg tako je to kod rpga. Subjektivni osecaj je tu mnogo veci nego kod ostalih igara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz extra izgleda, svidja mi se taj realan lightning, boje su super, nisu nekako cartoon kao Witcher/Skyrim/Dragon Age.

Evo velikih screenshotova.

 

https://www.flickr.c...57651162803041/

Игра изгледа брутално добро. Иначе скоро су били под `нападом` разних медија који су типове који праве игру назвали расистима јер у игри не можеш да будеш црнац/азијат/штагод. А игра се дешава и средњевековној Чешкој. :facepalm:

 

Иначе, ево шта вам тип на челу развојног тима игре преопоручује да одслушате :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...