Jump to content

M8L8TH


Александар

Recommended Posts

Ruski NSBM bend osnovan 2002, inače na Stellar Winter kući kao i mnogi Blazebirth Hall bendovi.

 

Izdali su:

By The Wing Of Black

Sturm

Nepokolebimaja Vera (Unbreakable Faith)

 

Na prvo slušanje mi se nije svideo vrištući (gorim-neka-me-neko-spasi) vokal ali nakon nekoliko preslušavanja navikne se. Muzika je kombinacija brzih rifova sa pokojim sporijim delom i vrištućeg vokala sa čistim izmenama. Preslušao sa By The Wing Of Black na kojem se osim originalnih pesama nalaze te iste pesme sa dema iz 2003 (sirovij zvuk). Definitivno se oseti mržnja i bes. Svi su tekstovi na ruskom. Najbolje su mi The One Ispiring With Fear, Beyond The Twilights, Scum.

 

Download:

By The Wing Of Black Mediafire

 

25118_photo.JPG

 

M8L8TH.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontam, to je činjenica. Sloveni su smatrani nižom rasom(a posebno su mrzeli Ruse i Poljake) i ideja o slovenskom NS(BM)-u je smešna.

 

Jednom sam tako pročitala da postoje izraelske neonacističke organizacije. :haha: Smejurija.

 

Možda, ukoliko se ne veličaju same Slovenske zemlje i Sloveni... Što se tiče momaka iza maski osim o nacionalsocijalizmu pevaju i o društvenim prilikama u Rusiji, a danas svaki bend koji se dotiče ovakvih škakljavih tema ima neku svoju ideologiju proizašlu iz one glavne. Svejedno sama muzika je hektična a vokal dodaje jedinstvenost ovom bendu.

Edited by Antichrist Hammer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontam, to je činjenica. Sloveni su smatrani nižom rasom(a posebno su mrzeli Ruse i Poljake) i ideja o slovenskom NS(BM)-u je smešna.

 

Jednom sam tako pročitala da postoje izraelske neonacističke organizacije. :haha: Smejurija.

 

А ко су по теби Аријевци? Германи?

http://www.stormfront.org/forum/showthread.php?t=68470

 

Данас свако може да направи организацију за кућну употребу. Питање је да ли то неко признаје.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovanje u arijevsku naciju nije isključivo vezano za Nemačku, pojam sam predstavlja čistoću nekog naroda (nemati strance), imati narod koji proističe iz jedne kulture, iz jednog naroda. Neuki uglavnom uvlače švabe u to jer su oni najpoznatiji iz perioda WWII po tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovanje u arijevsku naciju nije isključivo vezano za Nemačku, pojam sam predstavlja čistoću nekog naroda (nemati strance), imati narod koji proističe iz jedne kulture, iz jednog naroda. Neuki uglavnom uvlače švabe u to jer su oni najpoznatiji iz perioda WWII po tome.

 

Nije arijevska nacija, već arijevska rasa, i teorija o njoj je utemeljena na tome da postoji jedna čista rasa koja je fizički i intelektualno nadmoćna i da samim tim treba da upravlja ostalim rasama, što je i radila porobljavajući niže rase. U širem smislu bi ona obuhvatila sve narode koji su izvorno govorili neki od indoevropskih jezika, a u užem (danas najzastupljenijem) se odnosi samo na Germane, tj. potomke Gota i Vandala. Sve ovo ostalo što si rekao je iseravanje, po tome su i Šiptari arijevci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Preslušao sam zadnji album ove ruske horde, Unbreakable Faith, i ugodno sam se iznenedio. Prvi album je bio prilično drugačij od onoga što se inače može čuti u bm-u, naročito zbog vokala, dok je ovde ta granica malo pomaknuta i to u drugom smeru. Muzika je na mestu, odlično odrađena i svaki instrument je lako raspoznati a ugođaju doprinose manijakalni bubnjevi. Vokal je drugačij od onoga u prvom albumu najviše zbog toga jer ne naginje prema vrištanju nego pod RAC uticajem prema čistom, dok na zadnoj pesmi (Raven to Raven) je čist kroz celu pesmu. Produkcija je za nijansu bolja od prethodnog albuma tako da samo poboljšava atmosferu. Album već preslušavam nedelju dana i još mi ne ide sa playliste, svakako preporučam celi album a naročito pesme Witching Fog, My native land, Raven to Raven.

 

Bend planira izdati split sa ruskim pagan bm bendom Nazhegol sa novim pesmama i zajedničkom obradom pesme od Sokyra Peruna.

 

Moloth - Nepokolebimaja Vera (Unbreakable Faith)

  1. Vedminskij Tuman (Witching Fog)
  2. Nad Mogiloj Velikana (Above the Giant's Tomb)
  3. Bukovyj Les (Buchenwald)
  4. Gromom Iz Nebes (By Thunder from Heaven)
  5. Rodnyj Moj Kraj (My Native Land)
  6. V Nashich Serdcach (In Our Hearts)
  7. I Vse Zhe Budet Tak (And Still will be so)
  8. Voron K Voronu... (Raven to Raven)

http://www.megaupload.com/?d=7AT7I4ZG

 

 

Edited by Antichrist Hammer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los ovaj zadnji album. Prvi put ih sada cujem, nisam preslusla stare albume, ali ovo mi bas ok zvuci. :da:

 

Meni su odlični, mnogi kažu da je prvi najbolji ali kada sam čuo poslednji ne mogu se sa time složiti. Neke pesme mi čak vuku na starije radove Temnozora, naročito zadnja a celi album je mnogo bolji po pitanju kvalitete. Između prvog i drugog albuma imaju jedan live (Sturm) koji nisam preslušao ali jedina novost na njemu je jedna nova pesma - Echo of forthcoming war koja nije ni na jednom albumu, dok je demo ubačen u prvi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Родный Мой Край'' ми је једна од најбољих бм песама икад. Иначе, немам обичај да издвајам песме, осим кад је нешто овако добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Родный Мой Край'' ми је једна од најбољих бм песама икад. Иначе, немам обичај да издвајам песме, осим кад је нешто овако добро.

 

Prvo šta mi se svidelo jeste prva pesma - Witching Fog, veoma energična i brza ali pored nje My native land i Raven to Raven se najviše izdvajaju, odlična kombinacija žestine i izmene čistog i kričavog vokala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Izašao je novi split album - WotanJugden, stoga ću malo prokomentirati ovaj bend:

 

- 2004. g. Prvo im je izašao album By the Wing of Black - ovo je jebeno remek-djelo, nešto novo i originalno u BM-u a pogotovo u NSBM-u, agresivni i upečatljivi vokal, kao i muzika koja je kombinacija metalcorea i BM-a. Ovaj album nema mane, osim možda što se neke pesme ponavljaju u demo verzijama ali su toliko dobre da im ne zameram. Tad je bend napustio vokal, piše da je to zato što je završio u ludnici zbog nekolikog ubistava i pljački. Iako će ovaj tip nastaviti da deluje kao autor tekstova.

- 2006. - Sturm, live album, ništa posebno ali je zanimljivo čuti kako tako agresivan vokal zvuči u live verziji. Najbolja stvar na ovom albumu su 2 nove pesme, prva je Sturm, nešto kao intro pesma s frulicama i rokačinom, a druga Echo of Forthcoming War, ta je prava M8L8TH pesma s usklicima Sieg Heil! na početku.

- 2007. - Lost Freedom - ovo je official Burzum Tribute s Ruskim bendovima, i po meni najbolji Burzum tribute album ikad, s bendovima kao što su Kroda, Kolovrat, Sokyra Peruna, Molot (Apraxia), Svarga, Wewelsburg, tako da se i M8L8TH ovde odlično uklapa s svojom cover pesmom.

- 2009. - izlazi Nepokolebimaja Vera (Unbreakable Faith), album bez onog vokala i drugačijeg stila muzike koji je nešto kao kombinacija Hardcorea i Folk Metala. Iako je zanimljiva kombinacija ovaj album nije ništa posebno u poređenju s prethodnim, postane dosadan nakon nekoliko slušanja, iako se na albumu nalazi i pesma "Rodni moj kraj", koja je remek-delo i možda najbolja pesma M8L8TH-a uopšte, ni ta jedna pesma ne spašava ceo album. Nije to više onaj stari M8L8TH, ali će se svideti svim h8core/Temnozor fanovima.

- 2011. - izlazi WotanJugden, split s njihovim kolegama i prijateljima Nezhegol. Loš vokal, loša produkcija, neka glupa kombinacija BM-a i hardcorea, ništa posebno, dosadno. Nezhegol ko lošiji Temnozor. Ovo govno je trebalo biti izdano 2009. godine al ih je izdavačka kuća zajebala i tek sad to izdala.

 

Sve u svemu, "karijera" im propada (osim ako se ne vrate na staro), i jedino što je baš iznimno od njihove diskografije je By the Wing of Black + neke pesme s Unbreakable Faith. Važno je napomenuti da članovi ovog benda imaju i nekoliko side projekata, kao što su:

 

Shepot Run (Шепот Рун) - običan folk bend s akustičnim gitarama, nije vredno pažnje.

Hagl - underground raw NSBM - imaju nekoliko albuma, ali ovo je pretipično i nije vredno ama baš nikakve pažnje.

Stella Arja - slično kao Hagl, samo što ovaj bend ne izdaje nove albume, imaju jedan album kod kojeg jedino valjaju bubnjevi i "space" atmosfera (poput Kataxu, Fanisk i sl.)

Djur - e ovaj projekt je itekako vredan pažnje, pogotovo njihov prvi i jedini album. Bend se sastoji od članova Temnozora, Velimora i M8L8TH-a (i još nekih ljudi s te scene). Agresivan BM u stilu stare škole.

Небокрай - ne znam kakve su im tačno poveznice s ovim bendom ali svideće se svim fanovima Temnozora.

ВетраВой - ne znam kakve su im tačno poveznice s ovim bendom, ali nije vredan pažnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od tih side projekata čula jedino za Небокрай, koji imaju jedan album - На Рубежe, meni se dopao. Na njemu se baš oseća taj Temnozor zvuk... to ne može da ispadne loše. :mrgreen:

Edited by Masha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...