Jump to content

Ihsahn


ba+a.

Recommended Posts

After je zasada daleko bolji od Angl. Osecaj kada sam prvi put obrnuo After je slichan onom kada sam prvi put obrnuo Adversary, prezadovoljan. Ima ovde josh da se slusa, ali na brzinu da kazem, the barren lands je mozda najlosija pesma na albumu, iako je pesma veoma dobra. Sledeca A grave inversed je malo bolja pesma nego predhodnik, ali od After pa sve do kraja albuma sa on the Shores, album je pravo uzivanje slusati. Album vishe nego odlichan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad ste se vec ovde raskokodakali... Meni album slabiji od prosla dva, jebiggah. "A Grave Inversed" super kao manijacki eksperiment od pesme, ostatak albuma nekako ujednacen, nista mi se preterano ne izdvaja, a ni ovaj njegov novi fazon mi se generalno ne svidja bas preterano, previse proga za moj ukus. K'o sto rekoh, prosla dva su mi daleko bolje legla svojevremeno, ali videcemo jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad ste se vec ovde raskokodakali... Meni album slabiji od prosla dva, jebiggah. "A Grave Inversed" super kao manijacki eksperiment od pesme, ostatak albuma nekako ujednacen, nista mi se preterano ne izdvaja, a ni ovaj njegov novi fazon mi se generalno ne svidja bas preterano, previse proga za moj ukus. K'o sto rekoh, prosla dva su mi daleko bolje legla svojevremeno, ali videcemo jos.

 

Ovo nije album ala Amorphis na prvu loptu, vec album koji treba da se slusa da bi se njegove prave cari otkrile. Ovo nekako ujednachen ti se chini jel nema ono melodichnih klishe refrena na svaki minut, vec kroz ceo album se prozinje odlichni opusteni odsvirani delovi. Slican je osecaj ko da slusas jazz(a i bash se vidi da je Ihsahn inspirisan jazzom u njegovim poznim danima). Ja mislim da je ovo daleko najzrelije Ihsahn izdanje do sada. But nevertheless, we will see , time will tell. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije album ala Amorphis na prvu loptu, vec album koji treba da se slusa da bi se njegove prave cari otkrile. Ovo nekako ujednachen ti se chini jel nema ono melodichnih klishe refrena na svaki minut, vec kroz ceo album se prozinje odlichni opusteni odsvirani delovi. Slican je osecaj ko da slusas jazz(a i bash se vidi da je Ihsahn inspirisan jazzom u njegovim poznim danima). Ja mislim da je ovo daleko najzrelije Ihsahn izdanje do sada. But nevertheless, we will see , time will tell. :)

fail2.jpg

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi se čini da After prvenstveno pokazuje svu pogrešnost odluke da Ihsahn bude smešten na Black podforum :smile: Što se albuma tiče, meni je ovo odlično, ali ću ga ipak još malo slušati pre nego što napišem malo detaljnije utiske. Za sada najbolji u 2010. godini :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sasvim svejedno gde se "on" nalazi, album je mnogo dobar! Četvrti minut u poslednjoj pesmi (On the Shores) je nezaboravan, a zatim početak u sedmoj minuti. Fenomenalno! "Black vs Jazz vs Progressive vs Ihsahn vs Rock".

 

Album je kod mene na repeatu već satima i sviđa mi se sve više i više :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam After nekoliko puta i mogu reci da je veoma dobar album :) Jos ne mogu da se naviknem na one trube i saksofone xD Ihsahn je zreo za Guchu :haha: Blek metala na ovom albumu gotovo da nema ako iskljucimo A Grave Inversed :) Dakle,Ihsahn je sada totalni avantgardista i necu da postujem na blek podforumu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...