Jump to content

Ihsahn


ba+a.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

predobar album za sad, vec mi treci put ide. sve najbolje stvari je iskombinovao (epic sympho zvuk, proggy svirka, catchiness Amra) i izbacio sve sto smara (saksofoni , elektronika, itd) 

jako kompaktan i fokusiran zvuk ovde, ali opet prebogat 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo preslušao ceo album na BC-u. Odličan, možda i najlogičniji nastavak Emperor nasleđa. Svakako jedan od boljih u solo karijeri.

Sjajne su i one vizuelno obogaćene orkestracije na YT-u.

Nadam se da će ih objaviti zasebno. 6/6 \m/

Edited by HellAwaits

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista odličan album, orkestracije su majstorski uklopljene na metal osnovu ili je možda bilo vice versa. Možda i najkonzistentniji njegov solo album, kvalitet je ujednačen od početka do kraja bez greške. Rekao bih da je baš detaljno radio na ovom albumu i zato je mnogo bolji od ovih nekih prethodnih half baked proizvoda. Titan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije nista specijalno album, jeste kvalitetno izveden i dobre su orkestracije i produkcija ali ne mogu da se vezem za mnogo momenata, preslusao sam ga 2,3 puta. Druga polovina albuma mi je bolja nego prva, ima vise nekih pamtivih momenata. Jeste kulminacija njegovog rada u poslednjih 5-10 godina al ja nisam fan tog perioda jbg, i dalje su mi prva 3 njegova post Emperor albuma najbolji rad.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo za sada album godine, znam da to nista ne znaci jos ali svakako je izuzetan rad.

Ja svakom Ihsahnu prilazim bez ikakvih ocekivanja jer zna da se krece od sjaja do ocaja, ako nista svaki mu je drugaciji ko to voli, ali ovaj put je pogodio ravno u centar. Najveci plusevi su produkcija koja je kod njega uvek skripala a ovaj put je resio sve probleme vezane za zvuk koji ga more jos od debija, i orkestracije koje su svakako prefurane i iskoriscene do zla boga, ali kad pomislite da je sve receno na tu temu dodje Vegard da se popisa svima u usta. I tekstovi su puni I am the emperor fora, sve u svemu meni ovo uz debi njegov najbolji solo uradak.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Odličan album, prve 3-4 pesme daju odgovor kako bi zvučio Emperor danas ( nije da bi se ostali pitali jbg :haha: ). Blood Trails To Love zvuči kao hit sa Amra. kraj albuma mi je legao na kasnija slušanja.

Ovo je neka fanboy perspektiva, meni su se svideli i EP-ovi (sem Roads, obrade  čemu skrnavljenje savršenstva)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da nastavim niz pohvale albuma jednom mesečno, super je Ihsahn (mislim album, a i čovek je okej sasvim), mislim da mi i lagano najbolji solo rad. I dovoljno proggy i sympho, pa čak i catchy povremeno. Meni i ona sympho verzija albuma superiškica za obrtanje uz knjigu. Najviše mi dominantan i upečatljiv album sa te sympho strane, pogotovo kad se seti čovek kakvi se sve kvazi bendovi ogrću tim sympho metal ogrtačem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...