Jump to content

Ihsahn


ba+a.

Recommended Posts

iHsahn.

 

Bas je dobar album, vozi. Nekako je bolji dok ga slusam na avantgarde forumu, na blacku se smorim jer se sjetim raspada Emperora.

 

Obrnuti grob>

ihsahn-notodden.jpgbill_clinton.jpg

Kad ce spot?

Bio bi trip da bude na americkom nosacu aviona u nekom zajebanom norveskom fjordu i njih dvojicu kako drljaju instrumente i uzdisu dok to rade.To bi bio pun pogodak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ce spot?

Bio bi trip da bude na americkom nosacu aviona u nekom zajebanom norveskom fjordu i njih dvojicu kako drljaju instrumente i uzdisu dok to rade.To bi bio pun pogodak.

A iznad njih stoji Grobodan upleten u neke konopce i okrenut naopacke, da svemu podari smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unhealer je malo šablonska pjesma,dosadi poslije nekoliko slusanja. Druga strofa sa onim simpaticnim rifom i "Shameleeeeess" preko je najbolji dio pjesme. Ima i boljih na Angl-u.

 

 

Sto se tice After-a,mislio sam da nece dostici Angl,ali ovaj saksofon je tako mocno upao da nemam rijeci. On The Shores i Undercurrent jedne od najboljih  pjesama sto sam cuo u zadnjih godinu dana. Frozen Lakes on Mars i After predobre. Ono cemu bih nasao zamjerku je ona druga pjesma,Emperorka. Velikim dijelom odskace od ostatka albuma i imam osjecaj da je radjena sa ciljem da se udovolji i black metal publici. Daleko od toga da je losa,ali jednostavno mi je nepotrebna. Takodje,ima i nekih pomalo banalnih rifova,kao da ih je komponovao lik iz In Flames kad je pocinjao da svira gitaru,ali to je samo moj dozivljaj i ne moze da mi pokvari komplet utisak.

Predobar album.

 

9/10

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihsahn, I play style of music which expands the horizons of black metal, people call it avant-garde , progressive metal/rock but I think of it as progressive thinking black metal with lot of influences.

 

Ako i to nije dovoljno, chovek koji je krucijalni chlan Emperora, ne zasluzuje temu na Blacku? Nikako, barem ne dok sam ja moderator.

 

Sto se tiche novog albuma, album je stvarno remekdelo. Vidi se ogroman uticaj Bohren & the club of Gore i The Kilmanjaro Darkjazz Ensemble, koji je odlichno spojio u progresivne metal rifove. Svaka pesma mi se sada mnogo odopada i vrtim album vec danima i nikako da mi dosadi. Ako bi se birao neki highlight albuma definitivno On the Shores, saksofon je tolko dobro iskoriscen da zvuchi ko da je saksofon normalna stvar u metal pesmama. Genijalan album od pocetka do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norwegian progressive metal upstarts LEPROUS will once again serve as legendary EMPEROR frontman Ihsahn's backing band for his upcoming appearances at the Wacken Open Air and Brutal Assault festivals in Germany and the Czech Republic, respectively.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emperor je Emperor, Ihsahn je Ishahn. Čim razdvojiš ta dva imena, otvore ti se vidici i počneš beskrajno da uživaš u stvaralaštvu ovog potonjeg :bigblue: Jeb'o Emperor, što se mene tiče :smile: After je baš dobar album, progresiva na kub, avangarda kakva se i očekuje u dvajesprvom veku ili je bar ja očekujem baš ovakvu kakva je ovde. Lepo bi legla i neka zajednička turneja sa Opeth-om i blaženopočivšim-a-nekim-čudom-možda-opet-formiranim Extol-om, za tu kombinaciju bih potegao i do Zimbabvea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Ihsahna nisam ocekivao nista manje od genijalnosti, vrtim album bez prestanka 10 dana i jos ga varim i analiziram.

 

Ovo nije album ala Amorphis na prvu loptu, vec album koji treba da se slusa da bi se njegove prave cari otkrile. Ovo nekako ujednachen ti se chini jel nema ono melodichnih klishe refrena na svaki minut,

 

Ovo neki Amorphis diss? Fail, jer su oni bili jedni od prvih avangardnih bendova metala, i njihovoj fazi do Elegy mozes da zahvalis sto mnoge stvari u metalu danas jesu prihvacene. A to sto su izabrali danas da rade albume sa po 10 pesama cije melodije i rifove bi mnogi bendovi koristili po 10 godina, nije nimalo lose.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vidi se ogroman uticaj Bohren & the club of Gore i The Kilmanjaro Darkjazz Ensemble, koji je odlichno spojio u progresivne metal rifove.

 

Hm, pa ne bih baš rekao da je uticaj Bohren-a i Kilimanjaro-a (u ovu jednačinu slobodno možemo da ubacimo i Mount Fuji DoomJazz Corporation) toliko veliki, ali jeste prisutan. Pre bih rekao da Ihsahn daje neku svoju viziju njihovog zvuka kada bi ovi bili na nekim žestoko ubrzavajućim drogama :smile: Lično bih voleo da na narednim albumima Ihsahn još povuče na mračnu stranu jazz-a, da se još više približi pomenutim sastavima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...