Jump to content

Ihsahn


ba+a.

Recommended Posts

Obožavam da čitam intervjue sa njim. Jedan je od retkih ljudi iz početka scene koji zaista komponuje, gura napred i ima pravi pogled na stvari. Dok Samot drnda manje-više istu stvar, a bivši bubnjari tetoviraju i sviraju u prosečnim i ispodprosečnim bendovima, on je još muzičar i umetnik, u pravom smislu te reči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima pravi pogled na stvari. Dok Samot drnda manje-više istu stvar

 

odavno se nismo proseravali a pošto sam čuveni Samothov fanboy, samo da pitam - po čemu je to Ihsahnov pogled "pravlji", tj. zašto to Samoth nema pravi pogled jer svira ono što 'oće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене генерално иритирају приче о идејама, концептима, разликовањима... Не волим ложаче као што је тај Варг.

Волим људе које боли курац шта ће им неко рећи. Еј, он тек тако каже за Emperor и Enslaved да су пацови. Идиот.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

odavno se nismo proseravali a pošto sam čuveni Samothov fanboy, samo da pitam - po čemu je to Ihsahnov pogled "pravlji", tj. zašto to Samoth nema pravi pogled jer svira ono što 'oće?

I Išan svira ono što hoće. Očigledno hoće mnogo više od stagniranja. "Svira ono što voli" je najčešće eufemizam za "ne ume ništa drugo". Ne volim kada se muzičari zaglave i ne mrdaju sa mesta. Naravno, tako ne može da se priča za svaki žanr, ali ljudi su govorili da je BM mrtav, pa su Deathspell Omega progurali disonancu i nov stil na velika vrata. Samot je sada snimio dva solo (realno) albuma, od kojih su oba potpuni prosek i koji malo čime muzički i suštinski zaista odstupaju od prethodnog death metal benda. Razmisli, da li bi više voleo da sviraš u bendu koji radi istu stvar dvadeset godina, ili bi se razvijao i, na kraju, samom sebi pokazao šta sve možeš (ako možeš, jer nemaju svi potencijal za stvaralaštvo te vrste)? Najbolje bi bilo kada bi svi svirali ono što vole i da to valja, ali takva situacija je nemoguća.

 

Мене генерално иритирају приче о идејама, концептима, разликовањима... Не волим ложаче као што је тај Варг.

Волим људе које боли курац шта ће им неко рећи. Еј, он тек тако каже за Emperor и Enslaved да су пацови. Идиот.

Čovek ima, donekle, poentu u priči o tome kako su prešli sa jednog zvuka na drugi. Ali, način na koji on to iznosi je ogavan. Ne bi me čudilo da se on nikada nije pomirio sa time što nije pokupio slavu kao njegovi vršnjaci sa tadašnje scene i da je sva njegova priča o tome kako ne želi ovo i ono i da svira i proda albume samo mehanizam odbrane kojim sebe čuva od osećanja neuspeha.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno je nebitno da li bih ja svirao ovo ili ono, svako ima slobodu da radi šta hoće. Isto kao što svako ima slobodu da se menja koliko hoće, ima slobodu i da svira jedno te isto dokle želi.

 

Po tvojoj logici ni Motorhead ni AC/DC nisu muzičari, zajebi to.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesam li rekao da nema slobodu? Boli mene kurac šta on radi, ja kažem da je to repetitivno i malo korisno.

 

Jesu ovi muzičari, ali drve isti kurac decenijama. Zajebi ti to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je to što ima ljudi koji vole neki fazon muzike, ali ako mi odsviraš deset identičnih albuma, pri čemu posle petog kvalitet konstantno opada, šta si postigao? Kopirao samog sebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš ti reći da li će kvalitet njemu da opadne, evo uzmi Motorhead diskografiju za primer pa je proanaliziraj, kitu je njima opao kvalitet posle 5. albuma. A ako neko dobro radi to što radi a ne bi se snašao u nekom drugom stilu niti mu se to radi, šta treba da uradi - da batali muziku skroz jer se to što on sad radi tebi ne sviđa?

 

Vidi se da si čovek koji voli intelektualnu muziku, nisi ti za hc, punk i te varijante. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomenuo sam peti album kao presek polovine karijere, a ne fiksnu cifru.

 

Praviš baš veliku grešku već treći put. Okrećeš pitanje ka meni, kada pričamo o NJIMA, muzičarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...