Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

Bergthron - Expedition Autarktis (2010)

 

1291809943_berg.jpg

 

Artist: Bergthron

Аlbum: Expedition Autarktis

Year: 2010

Genre: Progressive/Extreme Metal

Country: Germany

Format: mp3@VBR231kbps

Size: 58 MB

 

1. Asymmetrisch (Ginnungagap) 02:35

2. 84°03'N 174°51'W (Asgard) 04:58

3. Eisbrecher (Baldur) 04:17

4. Harpune 2010 (Loki) 03:52

5. Weiße Bestie (Thökk) 04:21

6. Nordpolar° (Jormungand) 03:09

7. Seepest (Naglfar) 05:29

8. Experiment Apokalypse (Ragnarök) 04:35

9. Autarktis (Bergthron) 03:00

 

Total playing time 36:16

 

uploading

ifolder

 

Jako čudan i zanimljiv materijal, sviđa mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valja li nešto od toga? Mnogo linkova, malo kvaliteta na ovoj temi. Danas sam poslušao Kvelertak i Setherial, da vidim na šta liče - prvi zabavan, ali isprazan na foru "sviramo šta nam padne na pamet i zajebavamo se" (pretpostavljam da je to ta fora koju Fenriz i Nocturno Culto guraju poslednjih godina), a drugi, u najboljem slučaju prosečan, mada više nisam očekivao.

 

Morao sam da isperem uši Drudenhaus-om. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ja znam, ja bih ti preporučio ovaj Bergthron, meni beše zabavna vožnja i baš proleti album - ono, samo 36 minuta. Ovaj Khors nisam poslušao, recenzirao sam prošli i bio mi je onako, prosečnjikav - to je inače Astrofaes/Nokturnal Mortum... ekipa.

 

A Setherial su stari kult. :D

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setherial Hail To The Faceless Angels i to je to :) Jel Bergthron dosadan kao i obicno ili su malo skratili (bar triput) pesme? Raniji albumi su obilovali zanimljivim elementima, ali je njima izgleda bilo toliko zanimljivo da su ih (ne)svesno ponavljali u nedogled kako bi u slusaocu indukovali teske stomacne tegobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, poskidaj i prethodne. Cudna mi ta Progressive/Extreme odrednica, ranije je Bergthron bio ideoloski cist viking metal, instrumentalno cist black srednjeg tempa, sa prilicno dugackim pesmama. Idealan primer je prvi album, koji ima celu jednu pesmu od 33 minuta icon_biggrin.gif Malo mi sumnjivo sto na novom najduza pesma traje jedva 5 i po minuta, sad ce to da se skine da se preslusa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuf, pazi kad ovo maltene uopšte nije black metal, tek na momente ima nekih kucanja koja su u black fazonu, a vokal i muzika su većim delom prilično čudni, stvarno ne znam koju bih odrednicu mogao da upotrebim. :haha:

 

Evo, ima jedna nova stvar na youtube-u pa proveri:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kLE0sp4PmnA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ova pesma koju je Stolet postavio poprilično prosečna, čak nezanimljiva - ne događa se mnogo toga, ali nema ni neke naročite atmosfere. Sad će ovaj novi da krene.

 

Čim se završi My Bloody Valentine.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ubo sam bas neku dosadnu. Imali su oni dosta dobrih pesama, ali nisam neki fan, pa ne pamtim imena jer su na nemackom, pa sam jednostavno okacio jednu od prvih medju youtube search results. Jos nisam skinuo ovo, spavao skoro pola dana haha, a sad se neckam da li ili ne na kolokvijum, na kraju ce verovatno ne da prevlada pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lutomysl - Lutomysl (2010)

2dukx8x.jpg

 

Ukrajinski one-man bend. Remek-delo, agresivna muzika s Atmospheric zvukom i ludim vokalom. Ovaj tip je povezan s bendovima kao što su Lucifugum, Nokturnal Mortum, Hate Forest, Drudkh, Astrofaes... Tako da poznavaoci te scene znaju šta mogu da očekuju od ovog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice - skoro nista, odustao sam od Lutomysl-a pre nekoliko godina. Isti slucaj sa Lucifugum-om - "hajde da budemo pagani, hajde da budemo satanisti, hajde na kraju da batalimo sve religije i sav svet i budemo trve nihilisti" i to praceno potpunom promenom zvuka pre nekih 5-6 godina, uz promenu cele postave.

 

Kad smo kod Ukrajine, upozoravam vas da je novi Dub Buk TESKO sranje. Na sve trube ga najavljuju godinama, kad ono govno za koje je trebalo mozda nedelju dana "umetnickog stvaranja".

 

Skida se Bucovina, ako bude dobra preporucicu, nemaju oni neke (nikakve) veze sa Negurom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...