Jump to content

iPad, iPhone, iPod... iSve


Sinstrel

Recommended Posts

da ne bude da ja samo kenjam po apple-u i da sam neki hejter, nije tako. fakat je da apple ume da smisli proizvod koji donosi nesto novo i napravi revoluciju u nekom smislu. recimo iphone - oni su ukapirali da velika vecina ljudi obozava touchscreen, i shvatili su da je ljudima vece uzivanje da koriste telefon bez olovke - zato je iphone bitan. i interfejs koji fura apple je sa aspekta usability-ja majka mara (steta sto MS nije pokrao taj koncept za windows mobile, nego android mora da se umesa u igru).

 

isto tako mislim da je ipad revolucija, jer iako postoje tablet uredjaji, nekako nisu popularni na trzistu - proizvodjaci to ne umeju da proguraju, pitanje je kakav je usability, opet treba da se koristi olovka, pitanje kakav je interfejs, itd itd.. da mi neko ponudi ipad (sa windowsom) u zamenu za moj netbook - odmah bih pristao. ;-)

 

kod stvari tipa ipad, najveci problem je kako olaksati unos teksta (da bi sprava bila stvarno upotrebljiva). ok, kapiram da se na ekranu pojavi tastatura i onda se kuca po touch-screenu, ali to smanjuje radnu povrsinu, a i nije bas zgodno.. zato tipujem da ce u ipad (v2 ;)) da ugrade nesto ovako:

 

virtual-laser-keyboard-hand.jpg

http://www.virtual-laser-keyboard.com/

 

mislim, ja bih to ugradio u ipad da sam na njihovom mestu. takav proizvod bi napravio kataklizmu na trzistu netbook-ova, ali nece moci zbog cene. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1200 evra kod nas, najavio distributer.

 

Čak i da nisu takvi beskrupulozni lopovi, nikad hardver koji potiče od američkih firmi u Evropi ne košta u evrima preračunato po kursu, nego je najčešće dolar evro 1:1. U prevodu, najslabiji iPad će u Evropi koštati 500+ evra, što je retko loš odnos cene i upotrebljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, trollujes. Meni je ovo promasaj zbog nekih drugih stvari, al samo taj touchscreen valja para. Izmedju netbook-a i ovoga, uvjek bih izabrao iPad. 5x visa cijena? Aham.

 

U sustini,ne bih kupio ni ovaj iPad. Al kad obezbijede multitasking, kameru, ethernet i USB prikljucak, prikljucak za mis + eventualno bace neki wide ekran, ima da me boli kurac koliko ce da kosta. Naravno, pusti snovi, al eto.

 

Dobro je rekao Hitler, mogli su da naprave revolucionarni uredjaj(dobro, ne bas revolucionarni, al da se iseru na ostatak trzista), medjutim, tako bi i sebi uzeli veliki dio kolaca (iphone, macbook).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidite od drveca sumu :haha:

 

Dobro je rekao Hitler, mogli su da naprave revolucionarni uredjaj(dobro, ne bas revolucionarni, al da se iseru na ostatak trzista), medjutim, tako bi i sebi uzeli veliki dio kolaca (iphone, macbook).

 

Bingo-vidis kako si lepo opisao Apple poslovnu politiku u jednoj recenici

Imamo neki niche market,ali to cemo nadonkaditi shik cenama i propagandnom kampanjom u fazonu dajte 2x vise para a dobicete beskompromisni kvalitet(ali malo sutra,vec sam na onoj drugoj temi rekao da Foxconn npr radi hardver za Apple kompjutere,samo ga upakuju posle u kvalietnu plastiku :haha:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...