Jump to content

iPad, iPhone, iPod... iSve


Sinstrel

Recommended Posts

Svaka cast Eplu kako kroz fantasticnu optimizaciju OS-a i agresivnu reklamu uspevaju da guraju fonove i kompove sa duplo slabijim konfiguracijama nego fonovi/PC-ovi u istom cenovnom rangu. Ali cinjenica ostaje da pored dizajna (i tu vise mislim originalnog, i cinjenice da koriste kvalitetne materijale, nego originalnosti, koje nema vec GODINAMA), dobrog (ali restriktivnog) OS-a i velikog broja kvalitetnih aplikacija (koje se masovno prave za IOS bas zato sto je IOS najteze hakovati a firme zele, jelte, da zarade) ne postoji apsolutno nista sto bi opravdalo cinjenicu da Apple vec godinama izbacuje bezobrazno slabije i neinventivnije fonove od konkurencije za VISE para. Ali dok god postoje fenseri koji ce svaki marketinski trik popiti radije nego razmisljati svojom glavom, i Apple ce biti uspesan. Da se razumemo, da i meni neko da 5s dzabe svakako bih verovatno uzivao u njegovom koriscenju, ali da mi da budzet potreban da se isti kupi, nema teoretske sanse da bih ga kupio.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogleam android vidim samo brdo opcija koje mi ne trebaju i telefon koji me lošije služi. Nikad još nisam uzeo telefon i pomislio, uf brate, samo da mi je još rama ili bolji procesor... telefon radi pa radi, glatko, bez greške.

Naravno onaj ko poleti da kupi odmah ovaj novi samo zato što je novi je idiot, naročito dok ne izađe neka "S" verzija. A i da ga proda posle neće puno izgubiti...

 

Što se Windows Phonea (Nokie) tiče svi ovde kažu da je teško đubre i da ga ne uzimam.

 

Ti koji ti to kažu lažu te masno, Nokia 630, koja je čak neki niži cenovni rang, radi savršeno. Koristim takođe i iOS i Android, Windows 8.1 ih na mobilnim uređajima glatko jede za doručak.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

drkao dva mjeseca ajfon 5,svo vrijeme imam android barem jedan,skoro predjoh na WP 8.1.da potvrdim sto se tice fona kao fona WP nema konkurenciju.uz to da dodam da WP telefoni polako postaju i dizajnerski ponajbolji,kome lezi minimalizam.ko hoce da mu sljasti taj ionako ne treba uopste da gleda WP.majkosoft je po prvi put otkrio ciljne grupe korisnika,zadovoljio se sa odredjenim dijelom kolaca i svima banja jer da se ne lazemo,niko njima ne moze ni da prismrdi kad je cista programerska moc kompanije u pitanju,i njima je utegnut OS za fon za napravit' kao setnja parkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog mi kažu ljudi koji su radili u Nokiji :)

 

Šta koristiš od iOS-a?

 

brate ti radiš sa programerima, vaše potrebe i ideje su drugačije od onih koje imaju obični korisnici

sećam se da je na Benčmarku jedna od glavnih zamerki prošle godina bila to što WP telefoni nisu imali VPN (sad imaju)

kome od običnih korisnika treba VPN?

 

interesuje ih poruka, poziv, Net, muzika, klipovi, mejlovi, radio, navigacija i još ponešto

WP tu radi glatko kao sat

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ti su najgori. Radili u Nokiji pa popili svu pamet sveta. Da su valjali ostali bi da rade tamo.

 

Ne lupetaj. Svaki drugi programer ovde maltene je u jednom trenutku u životu radio u Nokiji i to što sad ne rade nema veze sa njima nego sa menadžmentom.

 

brate ti radiš sa programerima, vaše potrebe i ideje su drugačije od onih koje imaju obični korisnici

sećam se da je na Benčmarku jedna od glavnih zamerki prošle godina bila to što WP telefoni nisu imali VPN (sad imaju)

kome od običnih korisnika treba VPN?

 

interesuje ih poruka, poziv, Net, muzika, klipovi, mejlovi, radio, navigacija i još ponešto

WP tu radi glatko kao sat

 

Ja razumem da je za te stvari odnos cena / kvalitet možda na strani WP ali reći da generalno radi bolje i pouzdanije od iOS-a je čista glupost, to niko ne može da shvati ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad meni ne verujes...

http://www.phonearena.com/news/Android-4.x-is-more-than-twice-as-stable-as-iOS-7.1_id54459

 

a na benchu je lik postavio i koliko je ipad air inferioran zbog giga rama u odnosu na win i android tablete kada su neke osnovne funkcije u pitanju..

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?325975-iPhone-6-iPhone-6-Plus/page74

 

U kvoutu prvog posta na linku imas nekoliko videa, koji lepo pokazuju koliko je " pouzdan".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojmo se zafrkavati, 97%+ malvera je i dalje na Androidu. Opet moje iskustvo se bazira na meni i na ljudima u mom okruzenju, nikog ne znam da je presao sa iOS-a nazad na Android iako svi imaju telefone iz najvise klase.

 

Sto se ipada tice on je i dalje sinonim za tablet, ja koristim vec skoro 3 godine iPad3 i radi perfektno kao prvog dana. Bas sam nedavno instalirao InfinityBlade2 radi bolje nego mnoge igrice na PC-u.

 

Stavio sam iOS 8 da se skine, izasao je juce cini mi se. Zamisli moze i na ovom iPadu da se skine, ne mora da se kupi novi za poslednju verziju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu skidam kapu za apdejte i za podrsku za starije modele(medjutim i ja sam na neksusu obezbedjen dve godine), ali ovo za malver na androidu mogu samo da se osmehnem, obicna nebuloza..

 

Lik sa bencha je okacio prakticne primere kako se Ipad Air muci sa vise od dva taba na safariju, dok je meni trenutno 10 otvorenih i kroz koje ide bez ponovnih ucitavanja, pored ostalih aplikacija koje rade u pozadini..

A uporedjujuci rad i ostale funkcije, sa ipad i mini airom, nigde nisam video tu nadmoc nad neksusom a iskreno ni neksusa nad ipadom, jednostavno oba sve rade podjednako dobro,samo sto su razlicite platforme.Doduse ovo je iz ugla tableta koji koristi cist android i koji dobija posebnu paznju od strane Gugla, kakvu Epl pruza ipadu, tako da ne mogu reci da su i tableti ostalih proizvodjaca tako dobri.

 

a za fon, evo moj nije ni blizu najvise klase, al sljaka kao svajcarac.Ako si mislio na Samsunge, oni imaju vrhunski hardver, ali softver koji dodaju androidu je uzasan i u stvari najcesce negativni komentari koji dolaze na racun androida su najvise prouzrokovani na Samsung uredjajima usled njihovog bloata koji dodaju(touchwiz),Jednostavno danas ios nije nista bolji, stabilniji i napredniji od androida ili win tableta/fona, cak negde u nekim stvarima i zaostaje, vec se vise svodi na to sta ko preferira.npr ti ios, ja android, kuruz wp....nijedan od nas nije u nikakvoj "prednosti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog mi kažu ljudi koji su radili u Nokiji :)

 

Šta koristiš od iOS-a?

 

Od uređaja iPhone 5 i druga generacija iPod touch-a. iPod je na nekom matorom iOS-u, a mob na 7.1 trenutno.

 

Ne lupetaj. Svaki drugi programer ovde maltene je u jednom trenutku u životu radio u Nokiji i to što sad ne rade nema veze sa njima nego sa menadžmentom.

 

 

 

Ja razumem da je za te stvari odnos cena / kvalitet možda na strani WP ali reći da generalno radi bolje i pouzdanije od iOS-a je čista glupost, to niko ne može da shvati ozbiljno.

 

Po mom iskustvu, dešavalo se da iOS krašuje, a Windows 8.1 nikada do sada. Meni je to sasvim dovoljno da mogu da kažem da je Windows na mobu pouzdaniji od iOS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...