Jump to content

iPad, iPhone, iPod... iSve


Sinstrel

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Jedno pitanje za poznavaoce iphona (posto se stvarno nisam susretao sa istim, nti ga volim zato sto ga smatram preskupim za ono sto nudi, mozda se varam ali eto...), elem, dobio sam ga iz amerike i naravno zakljucan je, ima li neka fora kao sa androidima da se otkljuca (besplatno naravno :) ), u pitanju je 4s verzija ios 5..., pa ako neko zna bio bih zahvalan na informaciji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ste culi za slucaj da iMac 27 crkne tek tako nakon godinu dana garancije? :S Na poslu jedan riknuo pre par dana, muerto skroz, jedino uspeli u iStyle hard da mu povrate... Na njemu je radjeno samo sa Mayom. Nego sreca, zastita potrosaca je pre 2 meseca odlucila i produzila sve garancije za Apple proizvode sa godinu dana na dve godine, tako da, nadaju se kompletnoj reparaciji (kada stignu delovi iz picke materine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Nedavno sam nabavio neki 3.1.2 iPod i skontao da u muzičkom plejeru ne postoji funkcionalnost da, kad isključiš uređaj, zapamti na kojoj si pesmi i albumu stao, tako da možeš odatle da nastaviš sa slušanjem kada ponovo uključiš uređaj. Ima neko rešenje? I ne treba mi ona "remember playback position" opcija u iTunesu jer ne vrši posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...

Brate, stvarno? Hejter jer je izneo cinjenice? I ja koristim Apple proizvode pa sam sinoc se nervirao dok sam gledao, jer je Apple opet dokazao da je marketinska agencija a ne inovativna IT kompanija. Uzmu proizvod koji vec postoji, lepo ga zapakuju i prezentuju da naprave wow utisak = ??? = profit. Onaj sat je potpuno beskoristan, najklasicnija igracka. Isto i Samsung sto je izbacio smart watch. Sve ce to proci za par godina, jer je igracka, i nista novo nije donelo. Samo klasicno uzimanje para.

 

Dugogodisnji sam Apple user, i Android imam i furam, ali brate prelazim na Windows Phone jer su zapravi najkorisniji od svih.

 

Btw, na istom harveru mi Windows 8 bolje radi nego OSx :) Em se brze boot-uje, em brze radi. Apple su zaboravili ono sto ih je dovelo do ovoga sto su sada, a to su inovacije.

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogleam android vidim samo brdo opcija koje mi ne trebaju i telefon koji me lošije služi. Nikad još nisam uzeo telefon i pomislio, uf brate, samo da mi je još rama ili bolji procesor... telefon radi pa radi, glatko, bez greške.

Naravno onaj ko poleti da kupi odmah ovaj novi samo zato što je novi je idiot, naročito dok ne izađe neka "S" verzija. A i da ga proda posle neće puno izgubiti...

 

Što se Windows Phonea (Nokie) tiče svi ovde kažu da je teško đubre i da ga ne uzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, stvarno? Hejter jer je izneo cinjenice?

 

Da brate, stvarno. Ja sam se samo šokirao kako je ova slika brzo izašla na internet kada je sinoć bila prezentacija. Dakle, dokon. Nije da branim Apple, nisam ga nikad koristio ali ne razumem što neko ko ne voli Iphone mora da uradi ovakvu neku sliku?

 

Marketing je marketing i on deluje. Tipičan primer ti je Mc Donalds. Zašto hrpa ljudi ide u njega ovde kod nas a većina zna da je hrana nezdrava?

 

Danas imati ovakve telefone nije u jačini, nego je u statusnom simbolu.

 

Ja sam uzeo low end HTC Desire 310 i realno meni ne treba ni 512 mb rama što ima. Dakle jebo perfomanse. Koji ce mi ? Instalirao sam 6 igrica, igrao par minuta, neku par sati, neka mi je stojala par dana i obrisao sam je. Jednostavno me ne privlace igrice na telefonu. Dakle samo mi je dovoljno da imam browser, budilnik, notes, par aplikacija i to je to.

 

Ja da imam puno para, uzeo bih Iphone, ali verovatno bih cekao prvo dolazak Applea u Srbiju.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipičan primer ti je Mc Donalds. Zašto hrpa ljudi ide u njega ovde kod nas a većina zna da je hrana nezdrava?

 

Zato što je ukusna. McDonalds u svojoj hrani ima nešto što ih izdvaja od svih ostalih. iPhone 6 to nema, i prodaće se isključivo zahvaljujući velu marketinga koji ga obuhvata.

 

Da se ne lažemo, Apple korisnici su 5% profesionalci, 5% ljudi kojima zapravo više odgovaraju Apple rešenja od konkurentskih, 30% oni kojima je bitno da im uređaj bude lep, a 60% ovce koje se povode za masom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam programer i WP mi je do jaja, igram se na poslu po ceo dan sa WP uredjajima i bas mi je super jer sta god da radim, ne skuca se kao sto to radi Android na bilo kom uredjaju. Bas pricao o tome da je WP bridge izmedju Apple i Android. Zlatna sredina. Jedino sto ljudi hejtuju WP je zato sto nema brdo beskorisnih aplikacija i igrica kao sto ima Android. Al za nas kojima su bitne 10 osnovne aplikacije i sama produktivnost, WP je idealna masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj iphone5s dobio besplatno, verovatno sam ne bih dao tolike pare za telefon al' tvrdim da svako ko ima bilo kakvu zamerku na telefon u poređenju na konkurenciju nije posedovao telefon. Jedine zamerke koje prihvatam su manjak aplikacija i da nekome baš treba neki feature koji drugi telefon nudi, pričati o performansama i hardveru je suluduo.

 

Isto tako moje znanje o WP je na osnovu tuđeg iskustva i mog znanja koliko je malo sajtova zapravo dobro optimizovano za njegov sranje browser, jer se time bavim. Nisam ga nikad posedovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj iphone5s dobio besplatno, verovatno sam ne bih dao tolike pare za telefon al' tvrdim da svako ko ima bilo kakvu zamerku na telefon u poređenju na konkurenciju nije posedovao telefon

nije fora u zamerkama kako radi, nego u tome sto radi isto toliko dobro koliko danas radi telefon od 200-300e.

Sto rece death note guy, vec sve postojece su upakovali i predstavili kao novo, jedinstveno, najbolje, sto je na trzistu vec godinama.Znaci jedinstveno i novo, ali samo za epl korisnika.

 

s vremena na vreme imam prilike da ih cackam, kad mi dodju burazeri, pa mogu i da uporedjujem, nista tu bolje ne funkcionise od mog sokocala(konkretno 4s,5 i 5s naspram huawei p6).Doduse, oni su bolje prosli od mene, oni ajfone takodje dobiju za dz ili minimalnu nadoknadu, a ja svoj fon platio oko 200e.

Ali u slobodnoj prodaji, ni ajfon ni ovi high end androidi nikakvu prednost kojom mogu opravdati tolike cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije fora u zamerkama kako radi, nego u tome sto radi isto toliko dobro koliko danas radi telefon od 200-300e

 

Ne mogu da se složim. Jedno je čačkati ga a drugo koristiti svakodnevno. I ja sam svoj stari HTC platio 300 evra dok je po prodavnicama koštao 500 pa je bio đubre od prvog dana kad sam ga kupio. Da ne idemo u priču da posle 3 godine ne mogu da dobijem ni 50 evra za njega (sad je zapravo crko skroz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i bude svakodnevno, tri-cetiri nedelje koliko ostanu. :mhihi: Slicno i sa ajpedom i neksusom.Jednostavno, jedno nije bolje od drugog, vec ko sta preferira, a jedno od njih je mnogo jeftinije.

petica je i najslicnija mom p6, upravo jer su oba alu i slicne konstrukcije.Nekad je stvarno razlika bila vau.Moj stari fon i npr iphone 4(oba su imala isto 3,5" ekran, samo sto je moj imao 256mb rama i single core na 600mhz), ajfon je stvarno bio klasa i po za njega i u radu i u izgledu i kameri koja je sabijala.

Sada, u radu egal, p6 ergonomicniji, veci i bolji ekran od petice, baterije su im bile slicne, wifi jednak, signal malo bolji na ajfonu i kamere su tu negde, s tim, da na p6 kamera nije nesto posebno.Nema toga sto moze da opravda cinjenicu da je on sada 600-70e a ovaj 200e.u tome je sva tajna

a sad zamisli kako bi bilo naspram nekog neksusa 5, lg g2, g3 , htc one i m8, koji su mnogo bolji od mog fona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...