Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Nervira te Smoke on the water?! :rolleyes::blink:

Od njihovih balada 3 su mi u vrhu:

Child in time

When a blind man cries

Soldier of fortune

 

Skroz se slazem sa ovim :)

Joj DP imaju toliko bolesno dobrih pesama,mogli bi do sutra nabrajati! :)

Jbt,ja uopste nisam znala za tu tragediju u Japanu O.O

Edited by Black Label

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz se slazem sa ovim :)

Joj DP imaju toliko bolesno dobrih pesama,mogli bi do sutra nabrajati! :)

Jbt,ja uopste nisam znala za tu tragediju u Japanu O.O

 

Slazem se sa tobom potpuno...sve pesme su im VRH !!!

 

 

Nope... samo na drugom certu... nažalost... :(

 

A sa cime su otvorili tad koncert ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce DP mozda dolaziti u neke od okolnih zemalja skoro,posto ne verujem da ce se pojaviti ikad kod nas :\ Imam jednog druga koji sece vene za Jon Lordom, on mu je kao mama i tata zajedno :)

 

Sviraju 22.jula u Atini a 23.jula u Solunu (Thessaloniki) ...

 

http://www.deep-purple.com/component/optio...list/Itemid,64/

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert na Sajmu iz decembra 2003. su zapoceli sa "Highway Star", a onda je isla "Strange Kind of Woman", odlicno to pamtim.

Pamtim i ja :)

Stojim ispred hale i drinkujem pivo sa drugom,kad odjednom pocinje Highway Star :)

Reko' jebote,pa to pocinje koncert :) :) :)

 

Dok smo zavrsili to pivo i prosli security pocela i Strange Kind Of Woman :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert na Sajmu iz decembra 2003. su zapoceli sa "Highway Star", a onda je isla "Strange Kind of Woman", odlicno to pamtim.

Uuuu jeste, jeste... hvala za osvežavanje pamćenja :mrgreen:

 

Imam jednog druga koji sece vene za Jon Lordom, on mu je kao mama i tata zajedno :)

:) I ja imam jednog! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih juče da pomenem, ako je tačan podatak koji imam, juče je bilo tačno 34 godine od prvog koncerta Purplea u Beogradu. :muzicar:

 

Tačno tako ... 16. mart 1975. god. Hala Pionir,i to postava Blackmore/Hughes/Coverdale/Paice/Lord ,baš mi je ćale juče pričao o tom koncertu,to mu je bio prvi veći koncert na kome je bio,imao je 19 god. tad,i kaže da se seća svega kao da je juče bilo...Pokazao mi je i ostatak karte pre 7/8 god. koju čuva još uvek u nekom foto albumu sa svim ostalim kartama :) ...jao sad mi prosto žao što se nisam rodio tih 50-ih godina,baš zbog tih stvari,video bih neke bendove u najboljem periodu,kao što je slučaj sa Purple-om,životna želja mi je da vidim Purple sa Hughes-om i Coverdale-om,što se jbg. neće desiti nikad :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao sad mi prosto žao što se nisam rodio tih 50-ih godina,baš zbog tih stvari,video bih neke bendove u najboljem periodu,kao što je slučaj sa Purple-om,životna želja mi je da vidim Purple sa Hughes-om i Coverdale-om,što se jbg. neće desiti nikad :(

 

Eh... Žalim i ja za tim vremenom. No, šta ćeš... Zadovoljavamo se mrvicama... :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako ... 16. mart 1975. god. Hala Pionir,i to postava Blackmore/Hughes/Coverdale/Paice/Lord

 

Na tom koncertu je kao predgrupa svirao Smak. Cini mi se da sam negdje cuo da je i ondasnji Diov bend Elf tada bio u Beogradu, jer su pratili Purple na turneji, ali da ipak nisu svirali na tom koncertu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh... Žalim i ja za tim vremenom. No, šta ćeš... Zadovoljavamo se mrvicama... :opusteno:

 

Pa to ti pricam ...

 

 

Na tom koncertu je kao predgrupa svirao Smak. Cini mi se da sam negdje cuo da je i ondasnji Diov bend Elf tada bio u Beogradu, jer su pratili Purple na turneji, ali da ipak nisu svirali na tom koncertu.

 

Jeste,Smak je bio predgrupa,mada tad Smak i nije bio bash toliko josh uvek popularan u onoj Yugoslaviji ... To za Dia i njegov bend ne znam stvarno,moguce je ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest NemanjaSO
Tačno tako ... 16. mart 1975. god. Hala Pionir,i to postava Blackmore/Hughes/Coverdale/Paice/Lord ,baš mi je ćale juče pričao o tom koncertu,to mu je bio prvi veći koncert na kome je bio,imao je 19 god. tad,i kaže da se seća svega kao da je juče bilo...Pokazao mi je i ostatak karte pre 7/8 god. koju čuva još uvek u nekom foto albumu sa svim ostalim kartama :) ...jao sad mi prosto žao što se nisam rodio tih 50-ih godina,baš zbog tih stvari,video bih neke bendove u najboljem periodu,kao što je slučaj sa Purple-om,životna želja mi je da vidim Purple sa Hughes-om i Coverdale-om,što se jbg. neće desiti nikad :(

 

Tak koncert održan u Hali Pionir bio je jedao od najbučnijih koncerata na ovim prostorima.Imao sam tad samo 6 godina pa me ćale nije vodio na svirku,ali se dobro sećam da je bio gluv ko top u narednih 10 dana.Stojao je naspram Lordovih kabineta i u ušima mu je danima odzvanjao uvod od Lazy na pesmi You Fool No ONe...Luda svirka.Srećom,domogao sam se snimka koncerta koji je odradio Radio 202.Uz to,posedujem 10 fotografija sa koncerta koje je moj ćale uradio i ispale su sasvim okej.

Suttradan su bili u Zagrebu i ponovila se ista noise priča:)

 

Nažalost,cela ta evropska turneja bila je u snci odlaska velikog Maestra Blackmore-a koji je nekoliko dana kasnije u Pariskoj Olimpiji/09-04-dobar deo atmosfere imate zabeležen na albumu Made in Europe;iz Pariza tu je odsvirao Mistreated/odsvirao zadnji koncert,na kom je dominirala 18.minutna bis pesma Highway Star.Posle se pojavio disk sa tim zadnjim Pariškim koncertom.

Da ne tupim dalje,

Puno pozdrava iz Sombora!!!

Nemanja

 

I ja mislim da nije izmisljena ta tragedija na Child in time....

Inace,meni omiljena pesma Knocking at a back door i blade Sometimes I feel like screaming,Soldier of fortune,Child in time.....a Smoke on the water ne podnosim!!!!!

 

 

Nije na sreću bila nikakva tragedija.Tokom izvođenja kompozicije Maestru Lordu je pukla jedna od lampi na Hammond B3 čudovištu i to je rezultiralo takvim zvukom,koji ni na miksovanju i šminkanju Made In Japan albuma,tj.izbora od 28 snimljenih pesama, nije obrisan.Ništa mistično nije u pitanju,iako sam i ja decenijama verovao da se osoba upucala na koncertu tokom izvođenja kompozicije Child in Time.Da se tako nešto desilo,poslovični Japanci bi odmah prekinuli koncert.Saznao sam ovo od G.Simon Robinson-a,predsednika The Deep Purple Appreciation Society-ja,čoveka koji zna svaki živi i neživi momenat ovog legendarnog benda od 1968 do danas.Eto,to Vam je cela priča...

 

Nažalost,zbog nedostatka volje i agilnosti članova,naš Yugoslav Deep Purple Fan Club je tamo negde 2002 godine zamrzao svoj rad...Nadam se da je sad vreme da isti rad ponovo pokrenemo???!

 

Voleo bih da mi se na PP jave ljudi koji su zainteresovani da se isti Fan Klub ponovo pokrene.Ko ne veruje da je Klub postojao neka prelista starije brojeve časopisa Darker Than Blue/od 2000-pa nadalje/ i u impresumu će naći adresu kluba i ostalo što ga zanima.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je cuvena misterija,ali ako kazesh da si saznao iz prve ruke onda OK...

Nisam znao da je postojao Fan Club nekada i kod nas...super je ideja,mogao bi da se pokrene opet,ja sam za NARAVNO !!!

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Demel

Najbolji rok bend ikada! Mogao bih uvek da slusam njihove pesme. Bend kroz koji su prosli samo kvalitetni muzicari!

 

Omiljene pesme: Lazy,Black Night,When blind man crying,Soldier of fortune,... I tako dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...