Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Ne cenim ih bas mnogo, al' ok, pesme poput Child In Time, Blind, Woman From Tokyo i Smoke On The Water uvek vredi cuti. Interesujeme zasto u pesmama cesto koriste rec blind.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159 (obrati paznju na ono sto pise crvenim slovima na kraju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
In a recent interview conducted while the band was in Lima, Peru, DEEP PURPLE singer Ian Gillan stated about the group's plans for the coming months: "This is a three-year tour [that] finishes in Russia and then Germany in November. I guess we'll have Christmas off and then I hope we shall then go into the studio and make another record and do it all over again."

 

Oh yeah!!! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
The Rainbow Fanclan Legacy fan site published a news story earlier this week stating that Radio London claimed that the "original" DEEP PURPLE lineup would reunite later this year for three shows at London's O2 Arena. The announcement was reportedly made on Danny Baker's show and it allegedly claimed that the reunion would include guitarist Ritchie Blackmore, who has spent the last few years recording and performing with BLACKMORE'S NIGHT (also featuring his longtime partner Candice Night). Not surprisingly. BLACKMORE'S NIGHT manager Carole Stevens quickly responded to the rumor by saying, "It is not happening and it is not going to happen."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Sve je manje nade da ćemo ikada ponovo videti MK-II ili MK-III, ostaje nam da ih gledamo jednog po jednog.

Jedini koji nije bio ovde u skorije vreme, svraća u komšiluk u martu, a raspored je takav da bi lagano mogli da se ubacimo.

 

 

2009-Feb-03 Essen Germany

!!!

2009-Mar-04 Budapest Hungary

2009-Mar-05 Debrecen Hungary

!!!

2009-Mar-11 Bratislava Slovakia

 

 

Mogao bi neko od organizatora da kontaktira menadžment i vidi da li nešto može da se učini... http://jonlord.org/about-contact/

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali nista nije odsvirano sa in rock albuma

Stvarno jbt, to uopšte nisam primećivao, meni nekako Black Night oduvek bila deo tog albuma. :D

 

Na drugom (tj trećem ako računamo onaj iz '75 ;)) bila Living Wreck.

 

 

E baš pustih sad MP3 od pre 5 godina. :opusteno:

 

Jes bila ludnica majku mu. A ortak i ja zapucali na sajam ono totalno neiskusni, prvi veliki cert u životu, došli tamo tipa ono oko 6-7, na prvom ulazu već par hiljada ljudi, ona kao terasa krcata, neko pusti buvu da će da otvaraju i onaj drugi ulaz dole, i mi ono u fazonu, nemamo šta da izgubimo, odosmo dole sa još par likova, i stvarno i puste, ulazimo u halu, gledamo dole, wtf?!, jel ono bina, znači nikog živog, ušli smo među prih 10 ljudi! Ali, neiskustvo je učinilo svoje, od onog talasanja dok je svirao Apartman, sruši se ograda, u tom haosu mi izgubimo prvi red, stanu neki grmalji ispred nas, mi kao idemo gore na balkon, jes, još kad bi puštali, na kraju sam stajao na jednoj nozi na stepenicama između "rupe" i onog višeg nivoa.

2006. iskusno dođem dosta ranije i odmah uhvatim busiju na taj donji ulaz, a ovi smradovi otvore gornji jedno 10-15 minuta pre donjeg :violent:, jedva sam se dokopao bar drugog reda, ispred Morsa, al' OK, ispred mene bila neka dva matorca, sve sam lepo video, još uspeo da se uhvatim za ogradu da me ne bi pomerili pri talasanju. :muzicar:

 

Jebeš mi sve, ja bih išao opet, pa tačno da dođu u invalidskim kolicima! :rockdevil::)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe that's the spirit! Nego, jesu taj drugi cert beše otvorili sa Pictures of home? Čini mi se da mi je tako rekao ortak koji je bio... meni to spada među omiljene DP pesme, pa mi baš krivo što je nisam čuo uživo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, imam pribeleženu komplet listu...

 

Pictures Of Home

Things I Never Said

Wrong Man

Ted The Mechanic

Living Wreck

Rapture Of The Deep

Before Time Began

Mary Long

Contact Lost

Well Dressed Guitar/Steve's solo

Lazy

Don's Solo

Perfect Strangers

Kiss Tomorrow Goodbye

Space Truckin’

Highway Star

Smoke On The Water

Hush (with drum solo)

Black Night

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, neiskustvo je učinilo svoje, od onog talasanja dok je svirao Apartman, sruši se ograda, u tom haosu mi izgubimo prvi red, stanu neki grmalji ispred nas...

Mozda sam cak to bio i ja :):twisted:

 

Al' nisam,dok je Apartman svirao ja sam jos bio napolju i pio pivo :alkos: :alkos: :alkos::pivopije:

 

 

Uh,a i za taj koncert Deep Purple-a sam imao dozivljaje :)

Jebote,jedva sam na kraju usao unutra,posto sam prvo bio izgubio kartu (ispala mi iz ranca,koji je bio otvoren :udri: ),pa kad sam je nasao onda sam je kasnije slucajno i pocepao!!! :):udri: :udri: :udri:

Eto sta pivo uradi od coveka :)

 

 

Al' uspeo sam nekako da udjem posle unutra... :muzicar::bend:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 godina...to sto gilan ne moze vise da vristi to i nekako,godine...glover i paice su mi bili super,dedice,smeskali su se,odlicno su svirali...ali nista nije odsvirano sa in rock albuma.to je vec bezobrazluk

 

Slažem se !!!

 

 

Stvarno jbt, to uopšte nisam primećivao, meni nekako Black Night oduvek bila deo tog albuma. :D

 

Na drugom (tj trećem ako računamo onaj iz '75 ;)) bila Living Wreck.

 

 

E baš pustih sad MP3 od pre 5 godina. :opusteno:

 

Jes bila ludnica majku mu. A ortak i ja zapucali na sajam ono totalno neiskusni, prvi veliki cert u životu, došli tamo tipa ono oko 6-7, na prvom ulazu već par hiljada ljudi, ona kao terasa krcata, neko pusti buvu da će da otvaraju i onaj drugi ulaz dole, i mi ono u fazonu, nemamo šta da izgubimo, odosmo dole sa još par likova, i stvarno i puste, ulazimo u halu, gledamo dole, wtf?!, jel ono bina, znači nikog živog, ušli smo među prih 10 ljudi! Ali, neiskustvo je učinilo svoje, od onog talasanja dok je svirao Apartman, sruši se ograda, u tom haosu mi izgubimo prvi red, stanu neki grmalji ispred nas, mi kao idemo gore na balkon, jes, još kad bi puštali, na kraju sam stajao na jednoj nozi na stepenicama između "rupe" i onog višeg nivoa.

2006. iskusno dođem dosta ranije i odmah uhvatim busiju na taj donji ulaz, a ovi smradovi otvore gornji jedno 10-15 minuta pre donjeg :violent:, jedva sam se dokopao bar drugog reda, ispred Morsa, al' OK, ispred mene bila neka dva matorca, sve sam lepo video, još uspeo da se uhvatim za ogradu da me ne bi pomerili pri talasanju. :muzicar:

 

Jebeš mi sve, ja bih išao opet, pa tačno da dođu u invalidskim kolicima! :rockdevil::)

 

Koncert u Sarajevu u Zetri 03.11.2007. je bio mnogo bolji nego Sajam 2006.

Ono je trebalo videti i čuti stvarno ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Glenn Hughes dolazi ponovo, ovoga puta u Beograd! Dom Omladine, 13. maj!!! AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!! :rockdevil: Eno otvorih temu na koncertima, pojaviće se kad odbori moderator...

 

http://www.glennhughes.com/fanforum/showthread.php?p=37320

http://www.glennhughes.com/tour.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :pivopije:

Voleo bih da čujem taj Pictures of Home uživo... nadam se da će biti još neke prilike :)!

 

Чуо сам га оба пута. ;) Ух што бих и ја волео опет да их гледам. Нема, најбољи су ми, убедљиво, од свих бендова.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чуо сам га оба пута. ;) Ух што бих и ја волео опет да их гледам. Нема, најбољи су ми, убедљиво, од свих бендова.

Hmm... kako misliš oba puta? Pa od ova dva skorija koncerta u Bg-u samo je na onom 2006. bila odsvirana ta pesma...

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...