Jump to content

Recommended Posts

• Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pa preskoci ih, zaobidji. Ono sto me ne zanima ni ne pogledam, ne slusam...

DEEP PURPLE JE KURAC OD BENDA ZA PROPALE ROKERE KOJI SE SECAJU MLADOSTI U KOJOJ SU NOSILI DUGU KOSU I SLUSALI CHILD IN TIME

valjda nece

• 1 month later...

1392630550_cover.jpg

Don Airey (Deep Purple, Ozzy Osbourne, ex-Rainbow) - keyboards

Darrin Mooney (Primal Scream) - drums

Laurence Cottle - bass

Rob Harris (Jamiroquai) - guitar

Carl Sentance - vocals

With:

Gary Moore - guitar on ‘Adagio’ and ‘Mini Suite’

Graham Bonnet, Simon MacBride, Alex Meadows, Tim Goodyer

http://www.mediaboom.org/404058-don-airey-keyed-up-2014.html

• 1 year later...

Posljednjih mjeseci slušam dosta stare muzike i bendova, i velikih i malih, neke stvari koje nisam dovoljno islušao, neke iz nove perspektive nakon što ih nisam godina slušao i tako to, prija mi...

Elem, tako ja preslušam posljednji Deep Purple album, a nisam ga slušao ni kad je izašao (kao ni prethodnih nekoliko) i - paf!

Odličan album u svakom smislu, u skladu sa njihovim godinama, a opet nekako svjež, zanimljiv, drži pažnju, uživancija ukratko.

Kad bih ga ocjenjivao, bez problema nekih 7,5/10, možda čak i 8.

Eto - ako ima još neko da nije slušao i da na pomen Deep Purple prevrće očima, nek ga posluša, apsolutna preporuka.

P.S.

Da mi je neko rekao da ću nekad preporučivati posljednji album benda starog skoro 50 godina - teško da bih povjerovao :haha:

Da mi je neko rekao da ću nekad preporučivati posljednji album benda starog skoro 50 godina - teško da bih povjerovao :haha:

Jeste da ime postoji već skoro 50 godina, ali ova postava kao takva (ako gledamo od kad je Morse u bendu), odnosno tekući bend "tek" 20 godina. A ako ćemo po orguljašu da gledamo, i kraće od toga.

Nije mi se dopao ovaj posljednji album. Brzo sam ga zaboravio. Od tih "skorasnjih" (:haha:) izdanja, neuporedivo bolji utisak mi je ostavio Rapture of the Deep, pa cak i Bananas.

• 1 month later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Haha to je bio možda moj prvi kontakt uživo sa rokenrolom, Bora Čorba na matricu u bašti restorana Dolap u Prokuplju, plivkaju labudovi po bari i sve.

U stvari lažem, kad sam imao 5 godina napravila je opština feštu na kojoj je nastupala Generacija 5, a kao opening act legendarna davno zaboravljena pevačica Vesna Galiot - Gala.

Zapravo, sad se setih, mama i tata su me odveli na spavanje pre nego što je Generacija 5 izašla na binu tako da ostajem ipak pri prvoj rečenici :haha:

Haha to je bio možda moj prvi kontakt uživo sa rokenrolom, Bora Čorba na matricu u bašti restorana Dolap u Prokuplju, plivkaju labudovi po bari i sve.

U stvari lažem, kad sam imao 5 godina napravila je opština feštu na kojoj je nastupala Generacija 5, a kao opening act legendarna davno zaboravljena pevačica Vesna Galiot - Gala.

Zapravo, sad se setih, mama i tata su me odveli na spavanje pre nego što je Generacija 5 izašla na binu tako da ostajem ipak pri prvoj rečenici :haha:

znači đavid lizard ti je popovao rokenrol cherry :D

• 2 months later...
  • 5 weeks later...

Deep Purple su jedan od mojih omiljenih bendova, stvarno veliki bend, na visokom muzičkom nivou. Po mom mišljenju DP spada u najkvalitetnije klasične rok bendove.

Blekmur je jedan od najboljih bend gitarista u roku, Lord je u top 3 najboljih klavijaturista uz Emersona i Vejkmana, Gilan vrlo moćan vokal, Pejs vrlo dobar bubnjar. Mislim da im je ubedljivo najbolji album DP In Rock, uvrstio bih ga sigurno u top 10 albuma u hard rok istoriji. Child in Time, njihova najbolja stvar i antologisjko remek-delo naravno. Posle DP in Rock kao drugi najbolji album može da dođe Machine Head. Ostali njihovi albumi su malo ili više slabiji u odnosu na ova dva, ali se mogu izdvojiti Burn i Fireball.

• 1 month later...
  • 1 month later...