Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Neko je rekao "ako ne stigne jedna plata, neće ni druga" što je najbitnija stavka u svemu tome. Neka kasni, ali da bude redovna. Najduža zaposlenja su mi bila po dva-tri meseca i sećam se da je jednom baš bila priča od kolega "sačekaj da uđeš u krug, ne brini". Posle toga, sve je ok, jer kinta stiže redovno, a kada sam otišao, tek mesec dana kasnije su isplatili sav novac. Znači, ništa zakinuto, samo kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, citam komentare u prethodne dve strane i zamislih se. Imam generalno dobar posao, plata srednja beogradska, a opet, drvim kurac, ocu bolje nesto, neke perspektive i sta ti ja znam. A nemam fax, samo znanje. Bolje da savijem sipke i da cutim tu gde jesam, plata redovna 1.og, posla uvek ima. Slazem se sa ovim, bolje sedeti kuci i ne raditi nista, nego raditi kod nekog za dzabe. Znanje kosta, rad kosta, budimo realni, nismo dosli da pijemo kafe i tracarimo, vec da radimo i uzmemo pare za to. Cim nema para u igri, cao zdravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan poznanik je zavrsio 5 razreda osnovne skole, radio sve i svasta. Talentovan je za dizajn, kao klinac je crtao grafite, danas radi online za neke strance i ne zali se na platu. Nemoj se ogranicavati, naravno ne treba da napustis posao koji imas, ali ako ti se ukaze bolje prilika go for it! Veruj mi, ima onih koji imaju fax a blage veze nemaju.

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

I te kako znam za te sa faxom a blage veze nemaju. Dodju kao RAF, FON, ETF (bilo je i toga), nakon dva dana shvate da nisu oni za to... Sve u svemu, dobar radnik sa dobrim znanjem nadje posao, ili posao nadje njega. Ja realno imao srecu, bez ikakve veze ili sta ti ja znam nasao posao, pogledao na netu oglas, poslao CV i sajt sa portfoliom, i pozvan vec sutradan na razgovor. Srednja skola ekonomska, web developer sada :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto od čega i onaj ko je nezapošljen... pričam o situaciji u kojoj nema plaćenog posla, tada je bolje raditi neplaćeni nego sediti kući... kada sam rekao radni staž hteo sam reći radno iskustvo, ono je potrebno za polaganje državnog ispita, nema radnog odnosa, nema uplate ičega... pričam naravno o svojoj situaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti moraš i kući nešto jesti tako da tu ne mora da postoji razlika...

samo je u srbiji sramota poneti hranu od kuće...

Možda budalama. Ja skoro uvek nosim od kuće.

 

Znam ja šta ti hoćeš da kažeš Džoni, ali jednostavno ne možeš uvek uštedeti, a ako si ve razvučen do maksimuma jer nemaš prihode, onda ti svakih sto dinara koje preko potrošiš bude još veći problem. Ne trošiš isto kad sediš kući i kad si na poslu. Fakat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je ako mozes da izguras sa neredovnom platom zbog sticanja iskustva. Ja nisam mogla, zato sam napustila i nasla drugi posao koji ce biti tezi.

 

ok, rekao sam već da govorim na osnovu svog konkretnog slučaja, ja nemam apsolutno nikakve dodatne troškove... čak naprotiv - sastajemo se sa investitorima s vremena na vreme pa odemo u kafanu, pojede se i popije... duša me zaboli zato što na takav jedan ručak ode više para nego što ja dobijem mesečno a i vremena potrošenog u kafani mi je žao jer bih se radije za to vreme bavio sportom ili nečim što volim... ali takav mi život, ne brinem, proći će...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...