Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

U sustini, sve se svodi na isto

jel ti gori pod nogama, jel ti trebaju pare?

 

DA!

Onda traži posao, pa sta ti upadne, knjižara, pekara, kol centar.... A možda ti upadne i ono što si hteo, al j ebolje u medjuvremenu zaraditi neke pare u pekari pa ćeš lako tamo dati otkaz ako te pozovu da budeš svemirski kapetan.

 

NE BAŠ

sedećeš i čekaćeš ONAJ posao, pa kad se desi ako se desi, možda ćeš volonitirati, možda ne , a posle dva meseca svaki posao može da se nauči, tako da sve preko toga ne učiš ništa novo već gubiš vreme.

 

NE

onda imaš para i seva ti paja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki posao je grbav ako nemaš lepu diplomu i/ili dobru vezu, a ponekad i tad

 

zadrzi se na ovom drugom. osim toga, ako imas ideju i neke kinte a zivis u razvijenijim delovima zemlje isto imas neku sansicu. diploma? hm hm... pogotovo sto veze sluze i za to.

 

edit: e posao u knjizari je super

od pekare bolje uvek ima, odnosno konobarisanje

kol centar je pakao pakleni uglavnom, bolje brod.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

usrana je ova Srbija, i pravila igre su sranje, al tako je i nauči da plivaš ili toneš.

 

pausalac. pa svaka ti cast ako zivis tako maksimisticki

Paušalci će dobiti pare. Doduše nekad. To je izvesno. samo ej pitanje koliko ti možeš da živiš u medjuvremenu do nekad. Svi montažeri paušalci rade još jedan psoao preko tog.

Ja sam Dedinjac, male pare al stižu na vreme, kasni deo plate u smislu, ne stigne 15 već 21, ali oba del aprimim u toku mesec dana, tako da je relativno na vreme.

 

Živim tako maksimalistički jer se tako više isplati. Uvek. Da meni isplate sav novac koji mi duguju po produkcijama, radio stanicam ai sl, well, imala bih kola do sad. Novac koji nikad ne dobiješ sde ne isplati tvog truda.

 

edit: e posao u knjizari je super

Donekle. Ali ako moraš da stojiš 7 sati dnevno 6 dana u nedelji i da gledaš da neko nešto ne ukrade i to sve za 20k, onda nije (true story).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ovako, pre sam radio u kladji gde je plata stizala na vreme, bila cak i bolja (zavisilo od procenata), ali gde je prof. perspektiva bila nula.

ovde mi plata kasni, ali sam tu, u polju koje me zanima, ostvario sam i neke kontakte koji su mi posluzili za posao sa strane (isto polje rada), i gde ipak imas neku sansu za prof. napredovanjem. nije sve tako crno belo. mada kapiram da jaretu bas i nije taj posao neka profesionalna satisfakcija.

 

ugl. uvek mi je glupo kad cujem takve parole tipa 'napusti posao i trazi drugi' jer ugl. dolazi od ljudi/dece koji se sire na racun matoraca. a onda je lako.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Čarli

Potpuno si u pravu

S tim što kapiram da je najbolje mesto da čovek kojem mama i tata ne mogu da srede vezu fakultet, čisto ne znam gde drugde mogu da se sklope veze osim baš da te ne ukenja lepo u društvu

 

As for knjižara

Nisam srela (s često obitavam u mamutu, platou, lagunama etc.) istu ekipu radnika duže od dva meseca zaredom, što me je dovelo do zaključka da ni njima nije banja.

Radim skoro pa pekarski posao, koji je u poređenju sa konobarskim na istom mestu pičkin dim, u tom smislu da radim 6 puta više posla od njih a imam devet puta manju platu od njih.

Što se kol centara tiče, jednom sam se umalo opekla na to, kapiram da je u pitanju neko belo roblje trejd kompanija.

 

Ništa nije sigurno i nigde nije sigurno al' i dalje stoji da ne treba poklanjati vreme nikome.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate.... užas

 

Ja ne volintiram. Imam preko 7 godina iskustva u ovoj konkretnoj struci u kojoj sad radim, i preko 12 godina iskustva rada u tom polju (audio i video).

 

Ništa nije sigurno i nigde nije sigurno al' i dalje stoji da ne treba poklanjati vreme nikome.

Word :da:

 

Ionako nikad nećemo otići u penziju, radićemo dok ne crknemo. Što pre navataš neke pare, manje ćeš biti siromašan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dobro, slazem se i ja sa time. opet, ovo mi je tek prvi posao gde mi plata kasni (mada cu sigurno dobiti te pare, kao sto rece vec), tako da sam ipak imao srece, za razliku od nekih.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakog meseca potpisujes ugovor za ono sto si radio prethodni mesec. tako drzava izbegava da te stavi na odredjeno, a to znaci i placanje zdravstvenog osiguranja (ipak nam ide staz, doduse). drzava sama krsi svoj zakon.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

stupanj iznad je honorarc, gde imas i bolovanje i zdravstveno i godišnji, ali ti se ugovor obnavlja na 6 meseci kako se staž ne bi povezao i oni bili primorani da te prime u stalni radni odnos. I tako godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ljudi sve slazem sa vama, ali problem je sto mozda (tj. ne mozda, nego ne) neces moci da nadjes drugi posao ne posle mesec, nego 6 meseci. slazem se da, ako vidis da je tu neko muljanje, to odmah treba napustiti, ali ovako globalno te maksimisticke parole u praksi ne piju vodu. ili piju ako imas do jaja kesa pune matorce, pa mozes da priustis (tj. matorci da priuste) da blejis okolo.

 

Ja sam pre dve nedelje napustila posao, kasnila je plata svim zaposlenima (a ima nas troje), nije bilo ni u najavi kad ce biti isplaceno to sto kasni, nisam prijavljena, svaki put kad je trebalo da se ostane duze, ostala sam. Moji nisu bogati, ali imam sta da jedem i gde da zivim pa mogu da kazem "terajte se u kurac". A i da nemam, ne bih ostala tu. Gde kasni jedna plata, kasnice i ostale. Bitno je to da li zelis sebi da dozvolis da neko od tebe pravi budalu dok ti posteno radis posao. Neka hvala, budala nisam, a nisam ni nesposobna niti se bojim rada.

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мрзело ме да читам све, па ћу само нешто да искуцкам.

 

Ja sam za to da ne treba raditi ni dan duže u firmi koja te je sjebala za bilo koju platu jer stvari u praksi retko budu bolje

Odnesi im jednu kancelarijsku stolicu i nadoknadio si gubitak

 

Размишљао сам о монитору, онако ми треба нови.ж

 

ja se ljudi sve slazem sa vama, ali problem je sto mozda (tj. ne mozda, nego ne) neces moci da nadjes drugi posao ne posle mesec, nego 6 meseci.

 

Послао сам данас 20 пријава за посао, ако бар једна не прође да га јебем онда.

 

Uvek možeš naći kakav takav posao da preguraš dok ne nađeš bolje

Na primer, ja sam lepila plakate dve nedelje za minimalne novce, al' sam radila NEŠTO dok nisam našla bolje

 

Такое. Ја сам на -15, по залеђеним улицама, ишао по блоковима и убацивао летке у сандучиће.

 

U sustini, sve se svodi na isto

jel ti gori pod nogama, jel ti trebaju pare?

 

DA!

Onda traži posao, pa sta ti upadne, knjižara, pekara, kol centar.... A možda ti upadne i ono što si hteo, al j ebolje u medjuvremenu zaraditi neke pare u pekari pa ćeš lako tamo dati otkaz ako te pozovu da budeš svemirski kapetan.

 

Управо.

 

У сваком случају, у понедељак идем да потпишем раскид уговора и да тражим исплату остатка. Јебига, имам тај уговор, ако ништа друго, па могу да им стежем муда са тиме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...