Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Guest Administrator

Pošto sam video da u temi Protiv Gej Parade 10.10.10 ste počeli da pričate o poslu , mislim da je ovo pravo mesto za diskusiju.

 

Koliko je teško naći posao u Srbiji ? Koja su vaša iskustva sa pronalaženjem posla , koji su bili uslovi , koje su neprijatne stvari koje ste doživeli ? Šta biste sve uradili da dobijete željeni posao ?

 

Ja mogu ponosno da kažem da sam se zaposlio tako što sam se prijavio preko Infostuda na konkurs za građevinskog tehničara pre 3 godine i da mi niko nije pomogao niti sam imao neke veze. Nisam mogao da verujem da se za veoma kratko vreme prijavilo oko 100 kandidata i da sam ja upao.

 

Imate li vi neku zanimljivu priču ? Koliko je politička pozadina bitna za dobijanje posla ? Da li ste dobili neki posao iz inostranstva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu je prilično teško naći ako nemaš nekoga da te pogura. Naročito ako si student ili ako si tek diplomirao pa nemaš nekog iskustva.

 

Inače se bavim prilično traženim zanimanjem al' ne mogu da nađem posao ovde sve da hoću kod nekoga za džaba da radim. Nisam još nudio ja da platim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam video da u temi Protiv Gej Parade 10.10.10 ste počeli da pričate o poslu , mislim da je ovo pravo mesto za diskusiju.

 

Koliko je teško naći posao u Srbiji ? Koja su vaša iskustva sa pronalaženjem posla , koji su bili uslovi , koje su neprijatne stvari koje ste doživeli ? Šta biste sve uradili da dobijete željeni posao ?

 

Ja mogu ponosno da kažem da sam se zaposlio tako što sam se prijavio preko Infostuda na konkurs za građevinskog tehničara pre 3 godine i da mi niko nije pomogao niti sam imao neke veze. Nisam mogao da verujem da se za veoma kratko vreme prijavilo oko 100 kandidata i da sam ja upao.

 

Imate li vi neku zanimljivu priču ? Koliko je politička pozadina bitna za dobijanje posla ? Da li ste dobili neki posao iz inostranstva ?

 

Pravo da ti kažem, iz sopstvenog iskustva, mora mnogo govana da se pojede, barem u mojoj struci, da bi došao na mesto koje ti pripada. I to zato da bi, kad dođeš na to mesto, jeo još više govana - ona koja ne bi pojeo da se radi o nekom normalnom međuljudskom odnosu, ali posao je posao.

Edited by O.K.N.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako ga je naci ako imas vise od 5 godina radnog staza u struci, ako imas vezu(nekog rodjaka ili poznanika), ako si clan neke stranke i spreman si da lizes dupe ili ako si zensko pa ces da pomilujes malo sefa po krastavcu i time da ga nateras da se predomisli i da ti posao. Neku sposobnost i stvarno znanje se ne trazi, a kasnije se ni na radnom mestu ne ceni tako da i kada se zaposlis radni entuzijazam ti veoma brzo splasne i nestane ako ga je i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji ne vredi raditi standardan posao, tipa zavrsim srednju ili faks i trazim posao u struci. Eno jedan moj drugar zavrsio faks i radi za 25 000, pa bolje da konobarise, manje stresa a ista plata. Kao sto vec rekoh jednom ovde na forumu, najbolje je biti sam svoj gazda i raditi samo za sebe. Zajebi skolu, faks i robovanje retardima koji umisljaju da su robovlasnici. Drago mi je sto sam prekinuo studiranje na vreme, opametio se i sada mi je bolje nego ikad. A definitivno bolje nego da sam gubio nerve 5 godina na faksu i onda ceo zivot prezivljavao, ker takve su plate ovde, cisto da te jedva odrzi da prezivis. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lako je naci posao, tesko je postici da te placaju za isti. :violent:

 

ja sam montazer, radim u produkciji, radila na RTSu kao tonac, sad u privatnoj produkciji radim emsije i reklame... Nema para, tesko je. radim na crno, gazda je ok, al plata kasni... Sta da ti kazem, ako imas samo srednju skolu uvek mozes naci posao do 15000 din u marketu ili tako nesto, sve preko toga je jako tesko.

Ajmo u Kanadu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje je biti sam svoj gazda i raditi samo za sebe. Drago mi je sto sam prekinuo studiranje na vreme, opametio se i sada mi je bolje nego ikad.

 

Tako i kod mene :pivopije:

 

Šta je, nudiš posao u firmi? :D

 

Sad ce zima, tad nemamo posla, obicno sa radnikom igram karte...i trosim pare koje sam zaradio preko godine...a dodjes i ti, imam tamo neki stari kasetofon, pa kad nema kupaca, odvrnemo neki metal uz pivo, pa ti vidi da li ces da odbijes ponudu :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce zima, tad nemamo posla, obicno sa radnikom igram karte...i trosim pare koje sam zaradio preko godine...a dodjes i ti, imam tamo neki stari kasetofon, pa kad nema kupaca, odvrnemo neki metal uz pivo, pa ti vidi da li ces da odbijes ponudu :rockdevil:

 

Lepo, a kolika ti je plata za to? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...