Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Novi sistem prve sanse:

- 3 meseca volontiranja, 10 000 din. mesecno od drzave

- posle toga poslodavac odlucuje da li ce da te zadrzi ili ne

- godinu dana te placa drzava

- jos jednu godinu je poslodavac duzan da te zadrzi

- za cetiri god. faxa i vise plata je 22 000.

 

Pre ce biti nema sanse.

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

 

uzmi tebra uci jezik kod kuce,bacas pare bzvz..uzmi video kurseve,ima kod nas kvalitetni da se nabave..

 

ja sam ze zajebao sto sam upisao IT Academy,smer veb dizajn(onlajn varijanta)..manje-vise kao da sam bacio pare..sve sto ima tamo moze da se nadje na netu i jos desetostruko vise..

odlicno mi ide kodiranje,tako da mi oni ni ne trebaju..

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

 

uzmi tebra uci jezik kod kuce,bacas pare bzvz..uzmi video kurseve,ima kod nas kvalitetni da se nabave..

 

ja sam ze zajebao sto sam upisao IT Academy,smer veb dizajn(onlajn varijanta)..manje-vise kao da sam bacio pare..sve sto ima tamo moze da se nadje na netu i jos desetostruko vise..

odlicno mi ide kodiranje,tako da mi oni ni ne trebaju..

 

Sa engleskim sam to i radio, al' mi trebaju formalna potvrda i usavršavanje u pogledu pravne terminologije.

 

Što se tiče nemačkog, treba da proširim znanje, imam samo iz osnovne i srednje škole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ze zajebao sto sam upisao IT Academy,smer veb dizajn(onlajn varijanta)..manje-vise kao da sam bacio pare..sve sto ima tamo moze da se nadje na netu i jos desetostruko vise..

odlicno mi ide kodiranje,tako da mi oni ni ne trebaju..

 

Pa da,ali za to ne bi dobio papir.Jeste da je taj papir manje/vise kurac na biciklu,ali uvek dobro dodje pri trazenju posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi sistem prve sanse:

- 3 meseca volontiranja, 10 000 din. mesecno od drzave

- posle toga poslodavac odlucuje da li ce da te zadrzi ili ne

- godinu dana te placa drzava

- jos jednu godinu je poslodavac duzan da te zadrzi

- za cetiri god. faxa i vise plata je 22 000.

hahaha, ja radim kao nocjni chuvar sa zavrshenom gimnazijom i odma sam se zaposlio (kakvo volontiranje, probno i gluposti), radim 20 dana mesechno, smene od 8 chuke, nemam kontrolu- dodje drushtvo da bleji samnom, ili izadjem do grada, i primam vishe od toga, hahahaha

Edited by рогозуб
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,ali za to ne bi dobio papir.Jeste da je taj papir manje/vise kurac na biciklu,ali uvek dobro dodje pri trazenju posla.

 

 

necu dobiti nikakvu diplomu,dobijam samo sertifikat ako polozim Dreamweaver i Flash(sto je obavezno),dobijam "jachi" sertifikat ako polozim i Photoshop uz to,a "najjaci"dobijem ako polozim i Adobe Illustrator..

dobijem neki Master Certification..

ali u sustini za ovaj posao ti je potreban portfolio(broj samostalno izradjenih sajtova),da bi bio ozbiljan konkurent za posao..

u razgovoru sa iskusnijim dizajnerima,sam to i utvrdio..mosh i da zavrsis ETF sto puta..ako ne znas da napravis bar neki osnovni HTML/CSS sajt,ili si losh u tome,treba ti mnogo vremena,onda dzaba diploma..

u prvo vreme radis dzabe sajtove,da napucas portfolio..

trebalo bi jednom ortaku uskoro da radim sajt za prodavnicu ribolovacke opreme,zatim basisti da radim sajt za prodavnicu gradjevinskog materijala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, ja radim kao nocjni chuvar sa zavrshenom gimnazijom i odma sam se zaposlio (kakvo volontiranje, probno i gluposti), radim 20 dana mesechno, smene od 8 chuke, nemam kontrolu- dodje drushtvo da bleji samnom, ili izadjem do grada, i primam vishe od toga, hahahaha

Ja ti ne bih dala ni dinara posto ocigledno ne radis svoj posao kako treba.

 

Radim i ja nesto sto sam mogla i sa osnovnom skolom, i zaposlila sam se nedelju dana posle diplomiranja.

Sto se tice prve sanse hocu da konkurisem najvise zbog radnog iskustva i staza, da bih mogla kasnije lakse da se zaposlim i da mi niko ne kenja da nemam onu famoznu godinu radnog iskustva.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci , koliko ja vidim , samo iskusniji frizeri imaju pravo na salon , ne i npr. elektrotehnicari. e jbg onda

Pa zar to nije logicno? Ne mora frizer da bude iskusan, mora da ima bilo kakav papir koji potvrdjuje da je frizer (kurs u Brace Stamenkovic je takodje validan).

Kao sto autolimar ne moze da otvori frizerski salon, isto tako ni frizer ne moze da otvorio autolimarsku radnju.

To je uradjeno cini mi se devedesetih da se stane na put raznim nikogovicima koji su otvarali sto frizerskih salona, kafica i slicno. Jedna od retko logicnih stvari u nasoj zemlji.

 

 

hahaha, ja radim kao nocjni chuvar sa zavrshenom gimnazijom i odma sam se zaposlio (kakvo volontiranje, probno i gluposti), radim 20 dana mesechno, smene od 8 chuke, nemam kontrolu- dodje drushtvo da bleji samnom, ili izadjem do grada, i primam vishe od toga, hahahaha

Brate ko nocni cuvar radi i moj komsija Sreta koji ima samo osnovnu skolu. Ima 35000 platu i nikakve sanse za napredovanje, sto je i poenta tog posla. Pa ako je tebi to dosta u zivotu, samo napred. Kad skontaju da si im naporan, naci ce nekog drugog klinca ili penzosa da drema pod novinama za manje para jer ti ne treba ama bas nikakva kvalifikacija da budes cuvar. Zato i nema probni rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

 

uzmi tebra uci jezik kod kuce,bacas pare bzvz..uzmi video kurseve,ima kod nas kvalitetni da se nabave..

 

ja sam ze zajebao sto sam upisao IT Academy,smer veb dizajn(onlajn varijanta)..manje-vise kao da sam bacio pare..sve sto ima tamo moze da se nadje na netu i jos desetostruko vise..

odlicno mi ide kodiranje,tako da mi oni ni ne trebaju..

Idi na vWorker, već sam ti rekao, ima posla za web dizajnere koliko hoćeš. Ja sam se tamo skontao sa nekim Amerikancima, sad radimo na poverenje, ima skoro godinu dana, veoma su pošteni. Da ih imam još 3-4 takvih, živeo bih kao car, a radio bih 4 sata dnevno u proseku.

 

Jel zna neko da nekom rade Autocad crteze i salju preko neta ?

Treba ti neko da ti crta ili ti da crtaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa probaj i ti na vWorker.com. Ima da se nađe po koji posao u Auto CAD-u. Malo je teže na početku, zato što si novajlija na sajtu, možda ćeš morati da radiš manje poslove i za manju kintu, dok ne napucaš reputaciju. Posle si na konju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na vWorker, već sam ti rekao, ima posla za web dizajnere koliko hoćeš. Ja sam se tamo skontao sa nekim Amerikancima, sad radimo na poverenje, ima skoro godinu dana, veoma su pošteni. Da ih imam još 3-4 takvih, živeo bih kao car, a radio bih 4 sata dnevno u proseku.

 

 

ne secam se da si mi pominjao..u svakom slucaju cu da kampujem na tom sajtu,cim se kompletiram,hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne secam se da si mi pominjao..u svakom slucaju cu da kampujem na tom sajtu,cim se kompletiram,hvala

Nisam ti rekao na Dizajn Zoni? Onda sam mislio da jesam.

 

Ah.....dosao dam do koraka gde treba da popunjujem ime i broj njihove banke...omg

Tamo odabereš opciju da nemaš karticu nijedne banke, posle izaberi Payoneer. Stići će ti kartica za manje od mesec dana. Meni je za 3 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Ali ja imam karticu u banci.

 

 

Warning: To prevent identity theft, money laundering and terrorist financing, government regulations require Payoneer to perform additional due diligence on customers in certain countries. This process (enhanced KYC) requires a scanned copy of your ID and an additional activation fee of $24.95. Enhanced KYC is required in Angola, Ecuador, Ethiopia, Pakistan, Sao Tome and Principe, Turkmenistan, Albania, Belarus, Bosnia Herzegovina, Côte D’Ivoire, Congo, Iraq, Kosovo, Lebanon, Liberia, Former Yugoslav Republic Of Macedonia, Montenegro, Serbia, Somalia, and Zimbabwe.

 

 

My God , treba da dam 25 dolara prvo ?

 

Ali pazi ti tu bandu Angola, Ecuador, Ethiopia, Pakistan, Sao Tome and Principe, Turkmenistan, Albania, Belarus, Bosnia Herzegovina, Côte D’Ivoire, Congo, Iraq, Kosovo, Lebanon, Liberia, Former Yugoslav Republic Of Macedonia, Montenegro, Serbia, Somalia, and Zimbabwe.

 

Al smo jadni.

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...