Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

22 000 batice,nije zajebavanje.mada tesko to ide bez clanske karte.

 

svestan sam toga,ali kapiram da cu uspeti preko jednog drugara to da sredim...malo mi gorucka pod nogama tako da cu se svojski potruditi...

edit:ne clansku kartu...

Edited by Trne-svetska mega faca

Share this post


Link to post
Share on other sites

na žalost ne može svako sebi to sedenje kući da priušti, ipak je ovo Srbija...

 

Upravo tako, meni je besmisleno da neko posle skole/ faksa zeli da bude sponzorisan i da se veliča njegovo lenstvovanje dok "ceka" pravu priliku na posao. Ja u tome zaista vidim jednu osionost i tootalni egoizam da se prosto zaprepastim kad cujem da jos uvek neko tako razmislja. Dodje i dan, kada roditelja vise nema, i na kraju meseca bolje imati i tih 15 hiljada nego nula dinara, ako nista da makr ne moras roditelje da pitas da ti daju za kafu i cigare. Para danas ima, sutra ne ali se guzica tesko navikava na znoj, psovke i malu platu bez ikakve sigurnosti.

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam opet primetio jedan drugi fenomen u poslednje vreme od kako buraz traži posao. SVAKO ko savetuje: "pa znaš kako, teško je, vidiš kako je sranje u državi, nema se para, bolje radi i za to što imaš i ćuti, bolje ti je to nego da sediš kući", upravo radi za tu mizernu platu i za nju će raditi čitav život.

Dok nasuprot toga svako ko radi normalan posao uvek savetuje da ćeš da radiš nekome za te pare samo ako si lud i ništa više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,ti zaista ozbiljno mislis da covek koji ne moze naci posao u jednom duzem vremenskom periodu treba cackati jaja i ne raditi 5 godina samo zbog nekog ponosa ili zbog toga sto tamo neko smatra da je lud?I sta ces u tom periodu kada si nezaposlen?Od cega ces izdrzavati sebe i pomagati porodicu?Od ponosa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ti razgovaras na tu temu kad sam budes poceo da trazis posao? A ne brat, Pera ili Djoka...

 

Ja imam 23 godine, nisam ni faks završio ali sam zaposlen zadnjih godinu dana i u isto vreme studiram i radim, a burazer je stariji četiri godine i ima dva puta manju platu od mene. Obojica smo završili više škole, odlično znamo rad na računaru, engleski, pametni, vredni... ;)

 

edit:

E da, nije mi ćale niti bilo ko drugi našao posao, našao sam ga sam.

 

Cekaj,ti zaista ozbiljno mislis da covek koji ne moze naci posao u jednom duzem vremenskom periodu treba cackati jaja i ne raditi 5 godina samo zbog nekog ponosa ili zbog toga sto tamo neko smatra da je lud?I sta ces u tom periodu kada si nezaposlen?Od cega ces izdrzavati sebe i pomagati porodicu?Od ponosa?

 

Uvek može nešto da se radi i da se zaradi. Ne pričam o tome, ideš u drugu krajnost. Niko nije pominjao čačkanje jaja pet godina.

Koliko radnici kod tebe imaju platu?

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i pozicije za pregovaranje za novi posao su bolje ako imas kakav-takav posao i radno iskustvo, ako nista pa ono reda radi, cisto da se nauci sta znaci zaradjivati. Nece se ovde jos dugo vremena nesto promeniti na bolje, ali svest da se covek mora osloniti na sebe i da mora biti fleksibilan kada zivot pocne da ga siba bi trebalo promeniti.

Kad zakrci stomak i kad stignu racuni sve se moze i sve se hoce! Ako se hoce! Ako se nece, uvek se nadje opravdanje za skakanje po roditeljskoj grbaci, naplakivanje i kukumavkanje kako se eto nema, tesko je kriza je i sl.

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 23 godine, nisam ni faks završio ali sam zaposlen zadnjih godinu dana i u isto vreme studiram i radim, a burazer je stariji četiri godine i ima dva puta manju platu od mene. Obojica smo završili više škole, odlično znamo rad na računaru, engleski, pametni, vredni... ;)

 

edit:

E da, nije mi ćale niti bilo ko drugi našao posao, našao sam ga sam.

Čekaj,

Završio si višu školu, sad si na faksu i imaš dva puta veću platu od brata? I kukaš o_0?

Tvoj brat ako je nezadovoljan bi trebalo da promeni posao, ne treba niko drugi to da radi umesto njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek može nešto da se radi i da se zaradi. Ne pričam o tome, ideš u drugu krajnost. Niko nije pominjao čačkanje jaja pet godina.

Koliko radnici kod tebe imaju platu?

 

Pa ali na to se svede.Jer ako cekas i odbijas svaki posao za koji smatras da je premalo placen,ostaje ti budjenje u 11 i cackanja jaja godinama.To je to.Jer ogromna vecina ljudi kod nas nije adekvatno placena,i da svi vode tvojom logikom niko od njih ne bi radio.

Kod mene se moze racunati prosek,posto plata zavisi od pozicije na kojoj se radi.Ne pada mi napamet da iznosim cifre na nekom internet forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matatrta

Ajd čitaj pažljivije i ne upadaj tako na temu kao padobranac. Nigde nisam rekao da kukam zbog sebe. Pričalo se ranije o prvoj šansi pa sam napisao iskustvo koje je moj burazer imao sa istom.

 

@Lemi

Reci mi da li bi ti radio u nekoj firmi prvo 3 meseca za 10 000 a onda 12 meseci za 19 hiljada. Pri tom stanuješ kao podstanar i plaćaš režije, hranu naravno...

Nakon izguranih 15 meseci tako završi se tvoj program prve šanse i ne dobije zakonom predviđenih 2 nedelje odmora a plata ti poraste za 1000 dinara. U trenutku kad daš okaz sa biroa stiže dvoje novih i kreću sve iz početka. ;)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matatrta

Ajd čitaj pažljivije i ne upadaj tako na temu kao padobranac. Nigde nisam rekao da kukam zbog sebe. Pričalo se ranije o prvoj šansi pa sam napisao iskustvo koje je moj burazer imao sa istom.

Ok, tu jeste bilo puno zloupotreba. Al je verovatno stekao i jebačko iskustvo (hendlovati stok od par miliončića je fina odgovornost). + za Cv, šta ti ga jaznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lemi

Reci mi da li bi ti radio u nekoj firmi prvo 3 meseca za 10 000 a onda 12 meseci za 19 hiljada. Pri tom stanuješ kao podstanar i plaćaš režije, hranu naravno...

Nakon izguranih 15 meseci tako završi se tvoj program prve šanse i ne dobije zakonom predviđenih 2 nedelje odmora a plata ti poraste za 1000 dinara. U trenutku kad daš okaz sa biroa stiže dvoje novih i kreću sve iz početka. ;)

Ne poraste ti nista! Ja znam masu ljudi koji su bukvalno robovali za 19k mesecno (Radili i po 12 sati, vikendima, praznicima) i nisu dobili stalno zaposlenje! Sve je to izmisljotina da bi se narod pretvorio u jeftinu radnu snagu i nista vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi nešto ulažu u taj CV, kao biće dobro za kasnije, kao što je masa naših roditelja radila za džabe, godinama, zbog kao penzije. Ko je i dočekao, presela mu. To budženje CV-a ima smisla kao i pimping palamudina u WOW-u, recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, tu jeste bilo puno zloupotreba. Al je verovatno stekao i jebačko iskustvo (hendlovati stok od par miliončića je fina odgovornost). + za Cv, šta ti ga jaznam.

 

Stekao je dosta iskustva i baš se uštosio, ali na kraju dana moraš platiti račune. Gazdama nije bitno, firma im je kao autobuska stanica a zarađuju grdne pare...

 

Ne poraste ti nista! Ja znam masu ljudi koji su bukvalno robovali za 19k mesecno (Radili i po 12 sati, vikendima, praznicima) i nisu dobili stalno zaposlenje! Sve je to izmisljotina da bi se narod pretvorio u jeftinu radnu snagu i nista vise!

 

Pa i kad su ga primali na to radno mesto morao je da potpiše svoj blanko otkaz za slučaj da neće da ga prime posle toga, iako bi zakonski morali...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stekao je dosta iskustva i baš se uštosio, ali na kraju dana moraš platiti račune. Gazdama nije bitno, firma im je kao autobuska stanica a zarađuju grdne pare...

 

 

 

Pa i kad su ga primali na to radno mesto morao je da potpiše svoj blanko otkaz za slučaj da neće da ga prime posle toga, iako bi zakonski morali...

To mi je ortakinja rekla koja se zaposlila u nekoj valjda grckoj banci, mislio sam da je laz..ne mogu da verujem!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lemi

Reci mi da li bi ti radio u nekoj firmi prvo 3 meseca za 10 000 a onda 12 meseci za 19 hiljada. Pri tom stanuješ kao podstanar i plaćaš režije, hranu naravno...

Nakon izguranih 15 meseci tako završi se tvoj program prve šanse i ne dobije zakonom predviđenih 2 nedelje odmora a plata ti poraste za 1000 dinara. U trenutku kad daš okaz sa biroa stiže dvoje novih i kreću sve iz početka. ;)

 

Da,radio bih,ukoliko bih morao.Sigurno ne bih sedeo kuci nezaposlen i pustio da mi rezije placaju roditelji.

Ovo oko prve sanse zavisi od firme do firme.Eto,mi smo tako zaposlili nekoliko ljudi,i svi rade do dan danas.Sto se tice dve nedelje odmora,kod mene su ljudi dobili taj odmor nakon mesec dana sto su radili,ko je kako hteo.Nismo robovlasnici,i nije bas tako kao sto ti kazes,da je svaki privatnik zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...