Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Ovo leto mi bilo savrseno sto se posla tice, poceo da radim u dnevnom listu "Danas", za dzabe doduse, ali me boli kurac, vremenom cu poceti da dobijam pare, a ovako sticem potrebno iskustvo i poznanstva. Odradio sam neki strip za Marbo produkt i uzeo ok pare za to, takodje sam statirao i u Ja Imam Talenat i za to uzeo neki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Pa i kad su ga primali na to radno mesto morao je da potpiše svoj blanko otkaz za slučaj da neće da ga prime posle toga, iako bi zakonski morali...

Ako je to uradio onda nije normalan! Nije on obavezan da potpise bilo sta osim svog ugovora. Ko jos danas potpisuje blanko dokument. :no:

Meni je gazdarica pokusala to da podvali, ja lepo nazvala svog savetnika sa biroa koji me je i zvao da radim kod njih, objasnim sta je u pitanju, a oni se izjasne da ne znaju nista oko toga. Kako ne znate mamicu vam, pa vi radite sa tim a ne ja! Dobila sam broj zavoda u Sremskoj Mitrovici da se raspitam. Naravno posle tog mog poziva gazdarica nije ni jednom spomenula to potpisivanje, a proslo je 1.5 mesec od tada. Znaci, htela je da me 'prevesla'.

 

 

Ne podrzavam sedenje kuci, ko nije sakat moze da radi. Ja zivim u posebnoj kuci, placam svoje racune i od kako sam krocila u kucu posle faxa dinara nisam uzela od mojih. Jedino sto jos uvek jedem mamin rucak. :D

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom srednje skole sam radila na nekoliko radio stanica, naravno sve je bilo za dzabe cak i ono sa platom jer platu nikada dobili nismo. Al kao, bile 90te, smenjivali Slobu, kurac palac. Posle radila na RTSu, plata je bila bedna. Posle toga radila na VETS kao asistent, pa u privatnoj produkciji radila godinama... Iskustva u struci imam za izvoz i kamaru stvari za portfolio.

I onda me negde iskopaju na linkedinu ili infostudu i zovu na razgovor za posao. I onda mi objasne kako je sve to super al eto oni su jako ozbiljna firma (pa nabace da saradjuju tipa sa nekim sveCkim produkcijama a pouzdano znam da to nema veze sa stvarnoscu) i u njihovom timu im treba neko kao ja, ali tako da kod njih treba prvo da odradim probni period od bar dva meseca koji se ne placa, a posle za platu cemo videti i niko ne pominje ni okvirno kolika bi bila. Naravno, podrazumeva se da za ta dva meseca treba da im zavrsim tri projekta sa kojima se kasni i da zamenim dva montazera.

Grohotom se nasmejah.

 

Zato i dalje najradiej honorarisem ili radim po projektu. Iako se tu kasni sa parama na kraju ih ipak dobijes u evrima pa ne gubis nista na konverziji, plus nisi morao da ides u neku usljivu kancelariju i trpis drkadzije svaki dan, i na kraju jos da te ne plate.

 

No, kao truli kapitalista, mogu to sebi da priustim, da biram posao. Mnogi ljudi ne mogu i prihvataju bilo sta, a sindikata ili bilo kakvog tela koje bi stitilo prav aradnika u Srbiji nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to uradio onda nije normalan! Nije on obavezan da potpise bilo sta osim svog ugovora. Ko jos danas potpisuje blanko dokument. :no:

 

To je bio uslov da ga prime. Mogao je da potpiše to ili da ode kući.

Elem.

 

 

Znam ljude koji su radili za manje a plaćali stan, pa onda napredovali debelo.

Najlakše sedeti kući i čekati prvi posao od 1000 evrića.

 

Matori niko ovde ne priča o hiljadu evrića. 200 eura može da ti bude dosta da izguraš mesec u Novom Sadu dok plaćaš stan pod uslovom da jedeš kao vrabac. Pa samo je mesečna karta za bus preko 2500 dinara jebo te Bog.

 

Kurčinu bi masnu radili za te pare, sve vas vidim. Manite me internet moralisanja. Koliko vidim jedino Najc Blad radi preko prve šanse i skidam joj kapu ako ostane tu. Drugi je problem kad izguraš to i vidiš da nema napretka i neće ga biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece boziji,ovde ljudi pricaju o tome da ako ne mozes naci posao treba prihvatiti sta god naidje,a ne da treba sve odjebati i na taj nacin graditi karijeru.Ako ti mislis da nakon duzeg perioda biroa,nerada i zicanja love od roditelja ne treba prihvatiti ovaj posao kao jedini koji je u tom momentu dostupan,onda si entitet iz paralelnog univerzuma.

 

Naravno da bih radio za te pare kada bi morao i ne bih imao bolje resenje.Svaka para je bolja od nikakve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onaj ko ne radi mora da jede, kupi garderobu, plati struju, vodu, Internet, telefon, kablovsku itd. Vajda je bolje raditi za 20000 nego nemati nikakav prihod. Na stranu to što se na poslu može naći neki kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je najgore ne mozes ni na tu "Prvu sansu" lako da se ubacis. Evo ja bi uskoro trebao da pocnem da radim. Uradio neka testiranja i evo cekam vec 2 nedelje da me pozovu na razgovor ovde na birou, jebo ih ja nesposobne. Kao primice jedno petoro ljudi, ako me tu ne prime, sredio mi kao drugar u opstini, jebo mater. U svakom slucaju za tih 200 eura cu radije da radim sam nesto nego da radim za drugoga ceo zivot, sta god da radio toliko cu da zaradim. Nego ajde kao karijera, kurac-palac, iskreno zaboli me kita za karijeru, bitno mi je samo da radim bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...