Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

,:haha:

Fakat, dost stvari se radi iz ruke, al malo vezbe uda cini. Kad se setim kilavljenja sa praistorijskim mini dv canononom, plus stativ plus rasvet, pa se jebi po terenu... a sve danasnje kamere su bar duplo lakse.

Jebes kolege ako se ne ispomazu. Sve poslove sto smo zabadali mi i snimatelji su bili preko preporuke, a "zvucnjaci" su tu najbolji, naci ce tezgu za sve. Ziveo fdu :D

Mada, najbolji zabod je bio kad je kolega snimatelj dosao do snimanja na Tajvanu i draftovao kolegu sa klase. Kakve fotke! Kakvo snimanje! Kakav maestralni raspad :haha: i posle kontam, koji kurac ja odoh na dosadnu montazu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serete ko patke.Jaka muda nosati stativ,hard i kameru,usralo se.

 

Sisus je u pravu.

Svaka profesija imasvoj problem, al ni priblizno kao fizikalija :da:

evo gledam, ovi moji sa klase, svi su poceli da se koce i da imaju usinuca i probleme sa ledjima, jebiga sedis danima po 10+ sati na nekom projektu. Ko se bavi sportom, taj ima manje problema. Eto, ja ih nemam, za sad ;)

Kolege sa zvuka imaju problem, ceste glavobolje zbog izlaganja preglasnoj muzici, miks, ozvucavanje koncerata i slicno. To je zivot, ne moz sve da bude potaman, bitno je shvatiti na vreme sta moze da ti se desi i raditi na prevenciji.

komsija kuvar, prosirene vene od toplote i stajanja, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

адвокати углавном постану алкоси, судећи по причама приправника

I lekari i panduri i svi u javnim preduzećima, pa fizikalci, pa njihovi šefovi... U beskraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

шо га зову Бане?

zato što se rodio kao komunjarski mamlaz. tačka.

 

адвокати углавном постану алкоси, судећи по причама приправника

svakako piju više od lekara. rade sa ''kompleksnim'' klijentima, pa daju sebi oduška. ventil za stres. klasika.

sada radim privatno, praktično u svojoj struci, ali sam, inače, bežao od advokature k'o đavoL od krsta. poznajem mnoge advokate, nije sve tako bajno, imaju ljudi svoje muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam fotografa i kamermana zenskog pola (a znam ih prilican broj, pocevsi od kolega sa faxa pa na dalje), niko se nesto nije zalio. Jedna je upisala teretanu zbog steady cam-a, mada je bila zgoljava pa joj je to svejedno dobro doslo.

Hoces hipstersku profesiju - sve ima svoju cenu :haha:

hahaha ne zalim se.xD a teretana zbog steadyja mi ne gine. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bem ti zivot i trazenje stalnog posla..

Eo zvali me iz rtsa, sutra idem na razgovor... pa bar da znam zasto placam pretplatu :haha:

 

al nista iz Prve.. bio je konkurs sad skoro za montazu tamo, i ja poslala.. i onda sretnem kolegu koji radi tamo, i on mi kaze, ma niko nije ni gledao konkurs, to je bilo pro forme, zaposlili nekoga koga je neko doveo (i to je sasvim ok, ali mi je sumanuto da se ne pregleda konkurs). Nervira me taj rad sa "konkursom pro forme". Jer sta se desava 10 dana kasnije, opicim na Linkedin da trazim posao i krenem da dodjem ljude iz moje branse, i stize mi poruka od lika koji valjda sef montaze na Prvoj, da mu posaljem CV....

 

Ne znam sta da kazem, samo se nadam da ce me neko zaposliti for real :D

u honorarnim poslovima je vise para, ali sigurnost i stabilnost velike kuce je drugo, radila sam davno u RTSu, znam sta je kad mozes da ko covek odes na bolovanje, bez da razmisljas hoce li te cekati posao kad se vratis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo od danas imam i zvaničan posao

(opet) radim u RTSu

ne znam da li da se radujem ili da plačem, realno :haha:

 

klasika, nema puno posla, al nema puno ni para

al biće dovoljno dok sedim u brljam za master... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock

Cestitam? :haha:

 

Ja sam danas crkla na poslu. Ceo dan se desavalo ono sto najvise mrzim, prekinuli su me 101 put u onome sto radim. Hocu neki posao gde ce me ostaviti da radim 8 sati, gde me nista nece pitati, i naravno, gde me nece prekidati. :udri: Svi oko mene izigravaju neke pametnjakovice a blage veze nemaju o poslu. Ali, kontam da je tako svuda. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...