Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Generalno 20K nije tako ni lose, pogotovo ako si pocetnik. Rade ljudi i za manje pa zive, doduse ne sa fakultetskim obrazovanje. Plata u pocetku ne bi ni trebala da bude prioritet, za dalje naravno da je malo, pogotovo ako planiras da osnivas porodicu i odvojis se od matoraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Man Walking, razumem ja tebe šta si hteo da kažeš, al' šta bi radio da ne radi to? Kako bi se izdržavao?

 

Postoji uvek neka druga opcija, nije došlo do toga da nema da se preživi, da je dotle došlo drugačije bi bilo naravno. Radili smo uvek svakakve poslove od kad smo bili klinci, al' degradirajuće je kad znaš da si više zarađivao kad si brao kruške sa 16 nego sa 27 u poslu u struci. Dođe i do pada morala, zato kažem da skidam kapu svakome ko zapravo prođe kroz to. Ja kome god sam pričao rekao je svaka čast za trud. Čovek se skenja kad na kraju meseca podvuče crtu i vidi da je radio za kurčevo zdravlja...nema tu niko pravo da ti prigovori.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim jedino Najc Blad radi preko prve šanse i skidam joj kapu ako ostane tu.

Odradio i ja to pre koju godinu.

 

Ako ne bih imao od čega da živim i kanale bih kopao,

Kakav bi to samo kanal bio. :P

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bio uslov da ga prime. Mogao je da potpiše to ili da ode kući.

Elem.

 

Opet, to ne treba potpisivati. Mozda je on imao svoje razloge, jbg, u to ne mogu da se mesam. Meni su to spomenuli posle nedelju dana od potpisivanja ugovora, ali je bilo "no way Jose", nisam luda da vracam pare drzavi ako iskoriste dokument posle par meseci.

 

 

Koliko vidim jedino Najc Blad radi preko prve šanse i skidam joj kapu ako ostane tu.

Ostacu, ja kad se zainatim mogu svasta da izguram. :haha:

Stav mi je takav da mi nije tesko da radim, ali ne dam da me bilo ko zajebava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, to ne treba potpisivati. Mozda je on imao svoje razloge, jbg, u to ne mogu da se mesam. Meni su to spomenuli posle nedelju dana od potpisivanja ugovora, ali je bilo "no way Jose", nisam luda da vracam pare drzavi ako iskoriste dokument posle par meseci.

 

Naravno da znamo svi da nije trebao a imao je razlog to što je hteo da dobije posao. Mislim da je bilo nešto u vezi da mogu da ga iskoriste tek posle godinu dana...

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=08&dd=20&nav_category=12&nav_id=536344

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u firmi je opsti haos. Vlasnica firme radi sta god oce , tretira nas kao konje. U oktobru istice kredit pa ocekujemo otkaze ( kad smo uzimali kredit banka je trazila garanciju da nece otpustati radnike dok se ne otplati kredit - oktobar )

 

Mesecima ne dobijamo putne troskove , plate kasne , daju nam 65 % plate vec mesecima , ljudi pizde , odlaze. Nekada smo bili 2. najjača projektantska firma u Srbiji sad ko zna gde smo.

 

Poslednja vest je da plate neće biti do kraja septembra i da ce junska plata biti kao minimalac 17 000 ali ce se zvati avans .......nemam reci.

 

Ne mogu ni kredit da uzmem , ni da odem negde da zivim sam nego sam zaglavio sa kevom i sestrom.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

ništa lepše nego kada sa inženjerskom diplomom treba da radiš kao volonter jer posla (čitaj - para) nema... kao spas (čitaj - džeparac) možda naiđe prva šansa ali, citiram lice na položaju, "poželjno je da je kandidat član DS-a"... mada, konkurs kasni ove godine (čitaj - čekaju da se približe izbori)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je sveža/sigurna ta ta informacija, ja sam pre mesec dana u zavodu čuo da će biti uskoro (ne od šalteruše već od osobe na položaju)... uostalom nemoguće da u predizbornoj, najbitnijoj godini zakažu sa takvom reklamom... - edit - u stvari, konkurs koji najavljuju se zove valjda stručna praksa, ~130e i ništa staž/penziono/socijalno, on je jeftinija varijanta po džep države...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

S jedne strane to je jedini nacin da se stekne neka strucna praksa koja je vise nego neophodna dok sa druge strane znam 7-8 ljudi koji su bili na tom programu i niko nije dobio stalan posao..cak su jednoj ortakinji sa faxom davali manje od propisane sume koja joj je po ugovoru sledovala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Trebaju mi informacije od onih koji su koristili godisnji odmor u prvoj godini rada. Vidim da u zakonu o radu pise da se pravo na godisnji odmor stice posle 6 meseci neprekidnog rada, ali ne pise na koliko dana godisnjeg imam pravo. Da li neko ima ovu informaciju? Na birou kazu da kako pise u ugovoru, tako mogu da koristim, a neki su mi rekli da u prvoj godini ne mogu da koristim tih 20 dana. Ne razumem se bas najbolje u sve to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...