Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Ta prva šansa je teška prevara, barem u odnosu na ono kako se prikazuje u medijima. Ja sam mislio to se prijaviš na neku listu i onda ti jave kad neka firma traži kadrove. Međutim, ne majstore, treba sam da nađeš firmu, pa da postigneš s njom dogovor o tome. Mislim, ko može sam da postigne dogovor sa firmom, ne treba mu nikakva prva šansa, može da se zaposli i u boljoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam devojku koja je uspela da se ubaci u taj MojaPrvaSansa program. Mora da volontira 2god za 10k mesecno, dzabe joj poljoprivredni zavrsen sa 10. Eto sta covek mora da radi da bi imao bar nesto ubaceno u cv.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta prva šansa je teška prevara, barem u odnosu na ono kako se prikazuje u medijima. Ja sam mislio to se prijaviš na neku listu i onda ti jave kad neka firma traži kadrove. Međutim, ne majstore, treba sam da nađeš firmu, pa da postigneš s njom dogovor o tome. Mislim, ko može sam da postigne dogovor sa firmom, ne treba mu nikakva prva šansa, može da se zaposli i u boljoj varijanti.

Ti i treba samo da se prijaviš, ali teško ćeš se zaposliti, ako sam ne nađeš firmu, mada je moguće.

 

Znam devojku koja je uspela da se ubaci u taj MojaPrvaSansa program. Mora da volontira 2god za 10k mesecno, dzabe joj poljoprivredni zavrsen sa 10. Eto sta covek mora da radi da bi imao bar nesto ubaceno u cv.

Ta devojka ili te laže ili se nije zaposlila po tom programu. Najduže se možeš zaposliti na godinu dana i to ako imaš visoku stručnu spremu. Niža stručna sprema - kraće traje zaposlenje. Bruto plata za VSS je za prošlu sezonu bila nešto malo veća od 37000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud ti to 37000? Koliko ja znam bilo je 20000,...Inace oni sigurno nece da ti nadju nista ako ne nadjes sam. U principu sistem je isti kao i kod regularnog zaposljavanja,ono firma raspise oglas, pa idu testiranja, kurci palci...

 

I to za dve godine je tacno, jednu godinu je placala drzava a onda poslodavac ima obavezu da te zadrzi bar jos jednu godinu o svom trosku, sto im se uopste nije svidelo, kako sam cuo, jbg. svi oce dzabe...

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, tek sad vidim na sajtu da je poslodavac pod obavezom da te zadrži još godinu dana. Prošle godine nije bilo tako. Bruto plata je bila nešto više od 37000 (neto plata beše 21000 ili 23000, ne pamtim brojeve dobro). To je doduše, za teritoriju Vojvodine, plate su nešto veće nego za ostatak Srbije. Samo godinu dana je trajalo, poslodavac je dužan da plati za šesti i deveti mesec, ako se ne varam. Tj. poslodavac redovno isplaćuje sve, pa mu država refundira (što, naravno, kasni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam devojku koja je uspela da se ubaci u taj MojaPrvaSansa program. Mora da volontira 2god za 10k mesecno, dzabe joj poljoprivredni zavrsen sa 10. Eto sta covek mora da radi da bi imao bar nesto ubaceno u cv.

Nemoguce! iskrsla mi je varijanta za tu "prvu sansu" i nisam hteo da me rade ko vola sa nekim neodredjenim pricama nego sam otisao u NSZ kod svog referenta da vidim koji je posao i kako tacno ide procedura. drzava ti prva 3 meseca placa 10k mesecno, posle toga radis kao pripravnik u toj firmi za 20k sa visom ili 22k sa faxom, a posle tih godinu dana zakljucujes ugovor sa tom firmom po kom ne smeju da te otpuste sledecih godinu dana, naravno ukoliko se slozite oko uslova rada tj kinte.i ovo je uredjeno zakonom..sumnjam da moze biti menjano. inace ovaj program se drugacije zove "27 meseci". I naravno da su me iskulirali tj odabrali drugog kandidata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li me je slagala ili ne, znam sta mi je rekla. :haha: Pitacu je sta se desava kad budem naleteo na nju. Trebali smo da budemo kolege nakratko ali su planirali da me odmah prijave za stalno pa sam odustao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaša prva šansa je u suštini vaša poslednja šansa...

 

Moj rođeni burazer radi po tom programu i mogu reći iz prve ruke. Plata sa VSŠ je 18 000, morao je da volonira prva 3 meseca za 10 000 dinara, nakon toga ide 12 meseci rada za tih 18 000.

 

E sad pravilo jeste da firma posle toga mora da te primi za stalno ALI je on da bi ga uopšte primili morao da potpiše "svojevoljni" blanko otkaz koji će poslodavac upotrebiti nakon tih godinu dana ako odluči da ne želi da ga zadrži više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam radila u fabrici noviji radnici koji su imali ugovor na par meseci morali su da potpisuju otkaze pre nove godine,samo zbog nekog poreza navodno koji je fabrika morala da placa za njih da su bili ujavljeni :icon_ne:

Barem sam cula tako nisam proveravala,jer mene nisu uopste ujavili...

Edited by Satanica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaša prva šansa je u suštini vaša poslednja šansa...

 

Moj rođeni burazer radi po tom programu i mogu reći iz prve ruke. Plata sa VSŠ je 18 000, morao je da volonira prva 3 meseca za 10 000 dinara, nakon toga ide 12 meseci rada za tih 18 000.

 

E sad pravilo jeste da firma posle toga mora da te primi za stalno ALI je on da bi ga uopšte primili morao da potpiše "svojevoljni" blanko otkaz koji će poslodavac upotrebiti nakon tih godinu dana ako odluči da ne želi da ga zadrži više.

To Dinkić onda menja kako mu se digne kita. Prošle godine nije bilo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf - Trenutno radim nesto sto bih mogla i bez srednje i bez faxa, ne smeta mi, nije sramota raditi. To je samo dok se ne snadjem, dok ne skontam kako sve funkcionise, trenutno se jos nisam prebacila na novi nacin zivota. Imam gomilu ideja, ali naravno uvek je problem pocetni kapital. Zbog toga se i raspitujem za te kredite, sanse i ostalo. ;)

 

 

direktnog iskustva nemam, ali nemoj se zaletati s tim. prvo radi za nekog ili sama na crno (kako god ovo zvucalo), uhodaj se sa poslom sto vise mozes, pa tek onda razmisljaj o tome. i- nemoj stedeti jedino na knjigovodji.

Ok, hvala. Pitala sam cisto da znam. Znam neke ljude koji su dobili taj kredit, ali (naravno) na to su dodali jos desetostruko vise da bi nesto uradili. Ne bih se nikada oslanjala samo na to, ali nije lose kao dodatak, cisto da se nesto ostvari.

 

ako je prva sansa usrecice se radeci za mafiju od ovih drzavnih lopova.

 

Lako je pljuvati. Danas su skoro svi lopovi, ali kod tih lopova mogu da odradim bar pripravnicki, da me ne bi na konkursima smarali zbog radnog iskustva (koje naravno treba da imas a niko nece da ti pruzi sansu).

Ako hocu da radim u struci, ne mogu puno da biram za pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf - Trenutno radim nesto sto bih mogla i bez srednje i bez faxa, ne smeta mi, nije sramota raditi. To je samo dok se ne snadjem, dok ne skontam kako sve funkcionise, trenutno se jos nisam prebacila na novi nacin zivota. Imam gomilu ideja, ali naravno uvek je problem pocetni kapital. Zbog toga se i raspitujem za te kredite, sanse i ostalo. ;)

 

Moj ti je savet - šta god da želiš da radiš, stupi u kontakt sa strancima.

Pogledaj da li postoje forumi na tu tematiku, upoznaj ljude, vidi kako oni rade, vidi koja su im iskustva, i vidi koliko u proseku zarađuju.

Kvalitetan search može svašta da ti donese.

 

Ovde u Srbiji se nećeš leba najesti.

 

Odnosno, nipošto se ne ograničavaj samo na Srbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj burazer je počeo da radi u martu čini mi se, a ima 18 000 zato što je završio višu (dve godine). Sa fakultetom bi imao 20 ili 21 hiljadu, tako nešto.

Ja sam počeo prošle godine u junu, 21 ili 23 hiljade je bila neto plata, jbg, slabo pamtim brojke, bruto je bila sigurno 37 hiljada i nešto, to sam zapamtio. Reci burazeru da posle toga ima pravo na materijalno. Za godinu dana radnog staža, ima pravo na 3 meseca materijalnog. Dobija kintu (60-ak procenata od neto plate), plus mu teče radni staž i ima socijalno osiguranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

za otvaranje frizerskog salona da li je potrebno da budes frizer sa nekom , jebem li ga kakvom , majstorskom diplomom?

nije za mene (imam kakav-takav posao) , pitam u ime ortaka. mozda je neko u tim vodama pa zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...