Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Jbt, sve sto je vezano za moju struku je u N. Pazaru. :(

 

A vidi sto ovi moji sa faxa kenjaju, a primaju one koji najdublje udju u bulju. http://www.nsz.gov.rs/page/info/sr/expiringItem.html?view=story&id=13619&sectionId=37

 

 

Zanimljivo, ali daleko od moje struke. :)

 

 

Hvala svima za savete, peecesljacu sjatove. :pivopije:

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Night Blood

 

Batali te konkurse, cisto su gubljenje vremena :da:

Svi oglasi za skole u Poslovima su namesteni tj zna se vec unapred ko ce tu raditi i po mesec dana pre oglasa, a oglas moraju da objave po zakonu da ispostuju formu i to se desava kada je mesto uveliko popunjeno

Desi se ponekad da je konkurs i regularan tj mesto je zaista slobodno, ali to je zaista retko

Ako hoces da radis u skoli pocni da trazis vezu ili nekoga ko zna coveka koji ima neku vezu :haha: i fokusiraj se na to kontakte i ovo ono, nemoj gubiti vreme na ove gluposti, to ti iz iskustva pricam

Edited by Nisko_Se_Mazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Opet, i to je dobro kada uzmeš u obzir da su pravnici na stažu 2 godine za džabe, to je stvarno iživljavanje. I još uzeti u obzir da na stažu dobiješ da radiš gluposti koje sve druge smaraju.

Зависи од адвоката до адвоката, није свуда исто.

 

Интересантно, свако очекује да истог дана када дипломира нађе посао у струци, одмах добије високу плату итд. Не иде то тако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da neki i hoće da plate, ali to je neka slaba cifra, bar koliko sam ja čuo. Sa mnogima sam pričao i najviše je jedan lik dobijao 200 evra mesečno. Jesi ti čuo da neko ima više, baš me zanima?

 

A za ovu drugu rečenicu se slažem potpuno, ima da se dobro guzica guli dok se ne dođe negde. Šteta samo što čoveku prođu najbolje godine u tom procesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da neki i hoće da plate, ali to je neka slaba cifra, bar koliko sam ja čuo. Sa mnogima sam pričao i najviše je jedan lik dobijao 200 evra mesečno. Jesi ti čuo da neko ima više, baš me zanima?

 

A za ovu drugu rečenicu se slažem potpuno, ima da se dobro guzica guli dok se ne dođe negde. Šteta samo što čoveku prođu najbolje godine u tom procesu.

Почетна плата је мала, али две године је период сасвим довољно дуг да би се приправник показао као неко кога вреди запослити и дати много већу плату. Чак има случајева да људи добијају већу плату током приправничког стажа. Другар ми причао о свом познанику кога је примио адвокат који брани неке од хашких оптуженика. Ено га сад у Холандији, бере паре.

 

Сећам се говора професора социологије у првој години у којем је рекао да свако ко замишља да ће већ после три, четири године посла моћи да плати стан или кућу, кола, скупе годишње одморе итд. живи у облацима.

 

И још нешто морам да додам. Студенти се код нас углавном не интересују за било шта што има везе са оним што ће им бити занимање а што се не предаје на факултету. Многи ЕТФ - овци не умеју ни систем да подигну, а камоли нешто више од тога, на мом факултету је стање још тужније итд.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

И још нешто морам да додам. Студенти се код нас углавном не интересују за било шта што има везе са оним што ће им бити занимање а што се не предаје на факултету. Многи ЕТФ - овци не умеју ни систем да подигну, а камоли нешто више од тога, на мом факултету је стање још тужније итд.

 

sa ovim se slažem - mi smo (moja firma) pre godinu dana zaposlili neku devojku koja je bila apsolvent na ekonomiji (neki finansijski menadžment ili slično), sa namerom da je obučimo i zaposlimo full time kad diplomira. nakon godinu dana "rada" kod nas, cura još uvek nije najsigurnija u ono što mi zapravo radimo niti pokazuje bilo kakvo interesovanje da ukapira.

jbg, u atmosferi opšte nemotivisanosti nije lako pronaći ljude koji su zapravo voljni da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...