Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

To da je lakse zenama da se zaposle je cista glupost! Moja sestra je dve godine cekala na posao ( inzinjer logistike), i 2 puta su primili muskarca umesto nje.

Ja bzv sabih ovaj fax, evo me vec na cetvrtoj godini prava, a sta cu posle nemam pojma...definitvno ne treba studirati. Ovoj raspaloj drzavi ne trebaju intelektualci,

kad nam je i dalje primarna delatnost svinjogojstvo i poljoprivreda. Meni verovatno ostaje da se uvalim u neku advokatsku kancelariju gde cu 2 god raditi za 15 000

koliko i zaradjuje prosecan trgovac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da je lakse zenama da se zaposle je cista glupost! Moja sestra je dve godine cekala na posao ( inzinjer logistike), i 2 puta su primili muskarca umesto nje.

 

Lakse im je ako se povacare.Tvoja sestra nije i to je to.

 

kad nam je i dalje primarna delatnost svinjogojstvo i poljoprivreda.

 

Aha,a da se tebe pita jeli bi tuzbe i igle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako nekako, ona nije ni u stranci, niti bi se ikad povacarila, zato je cekala 2 god. Sto se mene tice, htela sam reci da je zemlja na stadijumu razvoja kao u Crnom Gruji,

nista se ne menja vec sto godina...kad putujes Srbijom obrati paznju oko sebe. Po selima i dalje stoje petokrake, sve stagnira, zato nam i jeste ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da vam kazem...samo inostranstvo..studirao/ne studirao...

 

zavisi šta želiš da postigneš. realno, it is easy to be big in japan (ne bukvalno u japanu) - ali mislim da je kod nas jednostavnije istaći se, imajući u obzir polu-komunistički i nemotivisani opšti stav prema radu, nego u društvima u kojima su ljudi naviknuti na oštru konkurenciju, ne samo prilikom zapošljavanja, nego i prilikom ostajanja na poslu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi šta želiš da postigneš. realno, it is easy to be big in japan (ne bukvalno u japanu) - ali mislim da je kod nas jednostavnije istaći se, imajući u obzir polu-komunistički i nemotivisani opšti stav prema radu, nego u društvima u kojima su ljudi naviknuti na oštru konkurenciju, ne samo prilikom zapošljavanja, nego i prilikom ostajanja na poslu.

 

Treba se domoci posla. Masis poentu price. Kako se istaci, ako te niko ne gleda sem ako ga ne aknes samarom. Kada dodjes na posao pokazes ko si i sta si. Kada nemas posao a neki bezmozgasi dobijaju poslove na osnovu veze, a ne ti jelte koji si master mag level 1000 u svakom poslu moras se zapitati kuda to vodi. Bezanje u drugu zemlju je dobra opcija, ali posto je trenutno i u celom svetu kriza i nema poslova jedino ti ostaje kriminal kao siguran izvor prihoda ili eventualno prodavanje organa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ovde ti je svaki veci uspeh uslovljen politikom i drugim vidovima nemoralnosti, a ja cu radije biti posten i nezavistan prosek nego se posrati po svim

sistemima vrednosti i svojoj zivotnoj ideologiji.

 

Tako sam i ja nekada razmisljao, a sada kada je tu porodica, bogami, ne bi mi bio problem da se odreknem neke ideologije ili da se iserem po sistemu vrednosti za, recimo, 2-4 000 evra mesecno. Bolje i to nego da budem rob. :haha: Posteno, naravno. I nezavisnije nego bilo sta drugo. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zbog takvih razmisljanja nam i jeste ovako. Svako ima svoju cenu, a ima je jer su ljudi dovedeni u situaciju da se bore za golu egzistenciju i ne biraju nacin da

dodju do novca. A narocito sto je taj put dosta laksi, svi ce pre napustiti fax, posrati se po sistemu vrednosti, uci u politiku i biti puni love, nego se muciti i raditi prvih

5 god za 20 000 pa tek onda MOZDA doci do veceg uspeha....e Novalise, a bas si mi izgleo ok lik :no:, salim se. Svakako, svako bira svoj put. Ja cu ovaj tezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam sada U Svedskoj i zemlja koja vazi kao ekonomski veoma potkovana nije vise tako dobro potokovana. Naravno ovde je jos uvek bolje nego u drugim zemljama, ali im ne cvetaju ruze. A da. Posla takodje nema skoro isto kao i kod nas. Bas isto. Prosle godine njih milion je ostalo bez posla pa ti vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zbog takvih razmisljanja nam i jeste ovako. Svako ima svoju cenu, a ima je jer su ljudi dovedeni u situaciju da se bore za golu egzistenciju i ne biraju nacin da

dodju do novca. A narocito sto je taj put dosta laksi, svi ce pre napustiti fax, posrati se po sistemu vrednosti, uci u politiku i biti puni love, nego se muciti i raditi prvih

5 god za 20 000 pa tek onda MOZDA doci do veceg uspeha....e Novalise, a bas si mi izgleo ok lik :no:, salim se. Svakako, svako bira svoj put. Ja cu ovaj tezi.

 

Koliko ti imas godina?15?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zbog takvih razmisljanja nam i jeste ovako. Svako ima svoju cenu, a ima je jer su ljudi dovedeni u situaciju da se bore za golu egzistenciju i ne biraju nacin da

dodju do novca. A narocito sto je taj put dosta laksi, svi ce pre napustiti fax, posrati se po sistemu vrednosti, uci u politiku i biti puni love, nego se muciti i raditi prvih

5 god za 20 000 pa tek onda MOZDA doci do veceg uspeha....e Novalise, a bas si mi izgleo ok lik :no:, salim se. Svakako, svako bira svoj put. Ja cu ovaj tezi.

 

 

Ja i jesam ok lik. :) Planiram porodicu, kucu i sl. i nemam vremena da glumim postenog heroja u ovoj drzavi, to mi nece doneti nikakvu korist. To ne znaci da cu biti kriminalac ili slicno, naravno. Ali nema se vremena, nema se zivaca raditi po ceo dan za nista, cisto da bih dokazao nekome nesto. Takvo je drustvo da svako gleda samo svoja posla. Ja znam ko sam, to zna i moja zena, ali zasto ne iskoristiti priliku i uraditi nesto vece, nego biti prosek i provlaciti se kroz zivot ziveci od danas do sutra. Hocu da putujem, da imam vise vremena za porodicu i sebe, da zivim bez stresa, sto je vise moguce. Milsim da bi svako voleo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, kakvog bre heroja, i ja gledam sebe i borim se samo za svoje interese, nego kazem, ne bih po svaku cenu da bih dosla do vece love

ulazila npr u politiku i jela govna s onom stokom tamo...ali to kako ti zamisljas zivot bez stresa, sa malo rada a puno slobodnog vremena...ne znam.

Pokusaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, kakvog bre heroja, i ja gledam sebe i borim se samo za svoje interese, nego kazem, ne bih po svaku cenu da bih dosla do vece love

ulazila npr u politiku i jela govna s onom stokom tamo...ali to kako ti zamisljas zivot bez stresa, sa malo rada a puno slobodnog vremena...ne znam.

Pokusaj

 

 

Ali ja ne spominjem politiku uopste, sto dalje od toga. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa citiraj,otkud ja znam kome se obracas.

 

To se odnosilo na to da razmisljas kao da imas 15 godina...sistem vrednosti,principi...utopija teska.Kakvi bre principi i sistemi vrednosti u kapitalizmu?Gledas svoje dupe i gazis,radis sve da bi preziveo.Od principa ces jesti nokte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda ne znam na sta si mislio...:bigblue:

 

Politiku ne podnosim, i trudim se ostanem sto dalje od nje. Nikada necu biti clan neke partije, i zapravo nemam pojma kako se tu ulazi, napreduje, sta se radi i koliki je novac u pitanju..

Mislio sam pre svega na privatne biznise i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...