Jump to content

Moonspell


Tormentor

Recommended Posts

Album suprotnosti, a? Itekako, bar meni. :haha:

Drugi disk je ujednačeniji nekako, mnogo mi bolje leži kao celina (sem "Incantatrix" početka koji mi zvuči k'o Green Day melodijica opušteno) dok mi je prvi više toplo-hladno fazon, neke stvari su mi baš super a neke mi ne leže. Najbolji delovi prvog diska sredina Versus/Alpha Noir/Em Nome Do Medo/Opera Carne i outro, melodija me podseća na "Variolu Veru". :haha:

Nije loše sveukupno ali mi je "Night Eternal" dosta bolji, bar zasad - nekako mi ovo zvuči kao da su se preforsirali, nisu morali baš ovoliki album da prave. A i malo mi nedostaju one pesme gde ima naizmenično i težine i gotičarenja, ja sam nekako najviše zavoleo baš takav Moonspell. :D

 

E da, na drugom disku "Sacrificial" hit na prvu loptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alphu jos nisam pustao, a Omegu 3 - 4 puta do sad i odlican je. Za mene je uvijek bilo: manje agresivan Moonspell = bolji Moonspell.

 

Naravno, nikad se vise nece ponoviti inspiracija sa Sin/Pecado, ali u principu ovaj bend do sada nije snimio izrazito lose izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je uvijek bilo: manje agresivan Moonspell = bolji Moonspell.

 

Zanima me pošto vidim da si i ti metuzalem kao i ja koji pratio ta zlatna izdanja u momentu pojavljivanja kakav ti je bio stav o njima back then? Ja sam samo PL bez problema svario sa One second i Host, Moonspell mi je na Sin Pecado recimo bio katastrofa, tek sam malo kasnije uvideo istinu. Deeper kind of slumber sam samo voleo Cold seed, ostalo mi bilo nejasno :haha: a tek black metal, Mayhem i Satyricon sam prezirao kad su se promenili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me pošto vidim da si i ti metuzalem kao i ja koji pratio ta zlatna izdanja u momentu pojavljivanja kakav ti je bio stav o njima back then? Ja sam samo PL bez problema svario sa One second i Host, Moonspell mi je na Sin Pecado recimo bio katastrofa, tek sam malo kasnije uvideo istinu. Deeper kind of slumber sam samo voleo Cold seed, ostalo mi bilo nejasno :haha: a tek black metal, Mayhem i Satyricon sam prezirao kad su se promenili :D

 

Sto se tice PL bio sam odusevljen sa One second, a za Host mi je trebalo sigurno vise od pola godine... Ono, pustim pa mi nikako ne lijeze, pa tako sigurno dvadesetak puta tokom vremena, nisam mogao da vjerujem je PL snimio nesto sto mi se ne dopada. A onda, mozda to ima veze i sa atmosferom i raspolozenjem, jednom sam ga pustio poslije sigurno mjesec dana pauze i uvidio o kakvom se remek djelu radi i koliko tu slojeva ima koji se iznova i iznova otkrivaju.

Danas mi je to jedan od recimo 3 najdraza Paradise Lost albuma, a najposebniji definitivno. Mislim da kad bi mi bilo dozvoljeno do kraja zivota da slusam samo jedan album od njih, da bi to bio Host.

 

A Moonspell slicna prica kao i kod tebe.

A onda, tacno se sjecam te veceri, krenuo sam da citam neku knjigu koju nisam mogao da ispustim iz ruku i procitao sam je u dahu, zavrsio recimo oko 8 ujutro. E kad sam krenuo da citam, ajd kao ponovo pustim Moonspell, i tokom te cjelonocne seanse sam shvatio o kakvom albumu je rijec.

Remek djelo kakvo se jednom ili nijednom desava u karijeri. On mi je sigurno medju 10-ak najdrazih albuma u istoriji muzike, nezavisno od zanra.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno mi je došlo da slušam novi album i upravo završih Alpha Noir. Blago sam razočaran, tu je gomila potpuno neupečatljivih stvari. Pesme mi, nakon prvog slušanja, otprilike izgledaju ovako:

 

1. Nezanimljivo sranje

2. Singlić, može da ide, dobra je stvar

3. Vidi pod 1

4. Album počinje

5. Album se nastavlja

6. Tri zaredom, sjajan kombo

7. Bolesno recikliran rif, ali nekako se tapka nogom o pod; može da prođe kao singl

8. Vidi pod 1

9. Ok, ali nepotrebno

 

Ne znam da li da se odmah bacim na sledeći ili ovo proučim detaljnije, jebem li ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bledunjav album. pesme su dosta neujednacene po kvalitetu, sto se moze reci i za pojedine pesme uzete zasebno. albumu veoma fali par jebackih solaza (kako na prvom, tako i na drugom disku), da malo razdrma stvari i ucini ih interesantnijim. ovako se muzika veci deo vremena oslanja na neki isprazan i neubedljiv ritam. takodje, nedostaje ona mracna tenzija koja prati njihov tvrdji zvuk, odnosno onaj romanticni smek koji ih je krasio kroz Sin/Pecado/The Butterfly Effect/Darkness and Hope period. jebes Moonspell koji kod slusaoca jedino izaziva cupkanje nogom od pod.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bledunjav album. pesme su dosta neujednacene po kvalitetu, sto se moze reci i za pojedine pesme uzete zasebno. albumu veoma fali par jebackih solaza (kako na prvom, tako i na drugom disku), da malo razdrma stvari i ucini ih interesantnijim. ovako se muzika veci deo vremena oslanja na neki isprazan i neubedljiv ritam. takodje, nedostaje ona mracna tenzija koja prati njihov tvrdji zvuk, odnosno onaj romanticni smek koji ih je krasio kroz Sin/Pecado/The Butterfly Effect/Darkness and Hope period. jebes Moonspell koji kod slusaoca jedino izaziva cupkanje nogom od pod.
+100 Edited by Black desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...